AFTA

staf

inak poradili mi Mundisal gel. mozem doporucit! kedze to mam teraz prvy den neviem povedat ci to rychlo vylieci aftu ale co mozem povedat je ze uz par sekund po naneseni bolest uplne ustupi! a to je super, aspon mozem bezbolestne jest

staf

tak skusil som zohnat solcoceryl ale vo vsetkych lekarnach mi povedali to iste a to ze je to to najlepsie ale na slovensku sa to neda kupit.

veronika*

ja pouzivam taku vodicku na dezinfekciu ustnej dutiny,vola sa to tusim herbadent,normalne si to kupis v lekarni a je to ucinne aj ako prevencia.

charlotte

na "boľačky" v ústach u nás doma používame tee tree olej. na vatičku a vytierať niekoľko krát denne. štípe to moc, ale pomáha. a chce sa to vyvarovať zlozvykom, ako napr. ohýzanie nechtov, pier a ceruziek a pod.

staf

cital som si to forum a vysledok: :(
moc nadseny nie som. vela rad tam nie je su v podstate 3 a z toho tvrdenie o genciane je vyvratene no a to o tantum verde mozem zase z vlastnej skusenosti vyvratit sam. zostava lenskusit ten Solcoceryl, snad pomoze. a nakupim aj nejaky ten B-komplex.

inak ak bude mat niekto zaujem aj o moje skusenosti:
najskor mi na to dali nejaku vodicku (asi bukosan) ale to nezaberalo. pochodil som s tym k mojej doktorke, k alergologicke a este aj k reumatologovi (vraj aj reumatologia ma nieco spolocne s imunitou). nikto nic nezistil, vsetky krvne testy uplne OK. tak som sa vybodol na doktorov a skusal som sam. jedneho casu sa mi zdalo ze mi pomaha actimel ale asi po pol roku uspesneho liecenia sa nim sa mi to zase vratilo. mal som este par "zarucenych" veci (napr. caje) ale vsetky vydrzali kratko. naposledy mi na to dal doktor kamistad gel, ale to mi znecitlivi komplet usta iba afta zostane boliet aj dalej. najlepsie bolo ked mi na otazku co to je a ako sa toho zbvit odpovedal: "keby si sa opytal panov s 10krat dlsimi bradami a ovela sedivsimi vlasmi, aj ti by ti povedali ze nevedia"

PS videl som reklamu na gel proti aftam Protefix-gel (nemylim sa, nie je to to na protezy, je to iba od tej istej firmi)