hyeny - uplatky

barela

nelutuj lekarov, ktori nic neberu. Nie su chudaci, pretoze su uplne niekde inde a necitia sa o to ochudobneni. Maju dobry pocit, ze pomahaju ludom a su viac bohati ako ti zobraci co beru uplatky. (samozrejme stale nemyslim peniaze}
Ti co beru, stale spehuju tych dalsich, co tiez beru...len aby neboli horsi a nemali menej. Su zatazeni mamonarstvom a vidinou drahych dovoleniek a domov a viziou nejakeho super postavenia.Pritom vedia, ze ten kto im da uplatok, im ani nie je vdacny za pomoc, ale za rohom im nadava do ko... Ale pretoze su hynieny s hrosou kozou, tak znesu vsetko. Staci im povrchnost toho, ze sa im niekto klania a "prezyva" pan doktor, a za nim si potom aj riadne odpluje.
A neobstoji ani to, vsak ked mi davaju, tak si zoberem. pacient je pod silnym tlakom, strachom, bolestou a da vsetko, len aby mu bolo lepsie..a to lahsie da.
Pozn.
Cez vojnu holo hyenizmom okradat BEZMOCNE mrtvoly. Povedzte mi, aky je rozdiel medzi clovekom, ktory je tazko az smrtelne chory a mrtvolou? Urcite hlupa otazka, ale kto chce, vie ze nie je az taka stupid.

sedmikraska

no je fakt trapne uplacat lekarov za ich povinnosti. Ale niekedy sa uplatok hodi, ked napriklad chcete aby pre vas niekto urobil nadstandartnost alebo nejaku sluzbicku :)

ninocka

toto je najlepsia a najaktualnejsia tema z celeho fora. nic lepsie si nemohla vymysliet.kedze kazdy je obcas chory a musi ist k lekarovi aj ked nechce, tyka sa nas to vsetkych. len ti co nechodia k lekarom nevedia co je to pchat svoje tazko zarobene grose zobrakom v bielych plastoch. lutujem len tych lekarov ktory su cestny. tych je strasne malo bohuzial.

michaela283

Mala som problemy s kolenami,pomaly som ani chodit nemohla,ale ani ma nenapadlo davat niekomu uplatok za to,ze ma odviest svoju pracu. Ale napr.mojej sestre,ked nevytiahla obalku,lekar v Košiciach na Neurologii povedal,ze jej nic nie je. A iny lekar jej okamzite urcil diagnozu a hned navrhol riesenie. na jej problem.

hanka20

to sa mi ani nechce verit, ze to je v ziline, ja len co mam info z gynekologie, tak to je otrasne...
Kopu lekarov je poctivych a take svine to kazia...to vobec nevadi ci je dobry odbornik. V tomto state je skoro kazdy podhodnoteny a nechapem preco niektori donekonecna nariekaju, ze nemaju americke platy...to by sme museli mat vsetci, ze ??

majkaaa

Nemôžem si sťažovať.Bola som aj na operácií,nik odomňa nič nepýtal,bola som spokojná,nohu mi urobili dobre,aj starostlivosť a ochota bola.Sestričkám som za ochotu a milý prístup pri odchode dala kávu.Ale ja som tam prišla v nedeľu večer a v utorok doobeda som už šla domov.Bolo to na chirurgii v Žiline.

maxi

mne je to strasne trapne, ja neviem ako davat uplatky, je mi to hrozne proti srsti, take nizke, akoby som zila v stredoveku. Viem ze vsade okolo je to bezne, ale mne to pripada take divne, prist za niekym s flasou alebo tak a tlacit nanho, predbiehat sa, podvadzat a klamat. Ale mam pocit ze s tymto zivotnym pocitom asi vo svete neprerazim.

sedmikraska

ja som sa v poslednej dobe strela s dvoma pripadmi ked uplatok odmietli, takze poctivy ludi anevymreli. Ale nebolo to na Slovensku

q

Nepoznam doktora, ktory by nevzal. Oni priam cakaju co, kolko atd. im ponuknes a ked nahodou nic, tak na teba pozeraju, ze ci si normalna, fuj. Zavriet by som dala vsetky svine nenazrane...Bohuzial, ked chces, aby bolo o teba postarane, tak treba dat....ale to potom uz radsej k nejakemu sukromnemu.