poradte, pls

Príspevok v téme: poradte, pls
ella02317

ahojte, chcela by som sa vas spytat na nazor, co asi mozem robit zle v starostlivosti o plet, pretoze od septembra sa nedokazem pozriet do zrkadla, a uz nevladzem, som uplne na dne pokazde, ked sa pozriem na seba. tak vam teda opisem ako to bolo od zaciatku... ked som mala nejakych 12 sa mi zacali tvorit akne, ale kaslala som na to, ale asi po roku som zasla ku koznej a ta mi predpisala zineryt, ktory uzasne zabral, uz po tyzdni nebolo ani stopy po vyrazkach, a tak to islo so zinerytom po cele dva roky az to prestalo ucinkovat, tak som zasla k inej koznej, pretoze som zineryt nemala na predpis od svojej dermatologicky, ale len cez znamost a bala som sa, ze sa spyta odkial som mala zineryt, ked mi ona nic nepredpisovala, no a ta druha kozna mi predpisala nejake kremy, ktore mi nepomohli- eclaran a skinoren, po tomto zlyhani ma mama poslala ku kozmeticke a ta mi navrhla pletovu vodu a krem calendulu, vsetko na prirodnej baze, ale ani to nepomohlo, tak som zasla k mojej povodnej koznej, to bolo pred dvomi mesiacmi a od nej mam zarobenu pletovu vodu, ktora obsahuje bor, zarobeny krem, differine na noc a skinoren na rano, ale mi to nejak nepomaha a stale mam na tvari akne- vsade okrem lic, jazvy, cierne bodky, rozsirene pory a navyse sa mi plet supe, takze problemov viac nez dost a uz neviem co dalej, uz mi navrhovali chemicky piling, potom som rozmyslala, ze mam nieco s hormonmi a ze by som skusila HAK, mam 16, tak by to mohlo byt v poho, ale bojim sa, aby sa mi to cele este viac nezhorsilo, nemozem to mat v genoch alebo co? uz sa kvoli tomu hanbim chodit von, vlastne ked sa tak zamyslim, z bytu vychadzam len ked idem do skoly a som uz total zakomplexovana, poradte pls, co mam robit, ja sa vobec nemam rada:(