Schudnut zdravo a udrzat si hmotnost

Príspevok v téme: Schudnut zdravo a udrzat si hmotnost
poliewoocka

Zakladam tuto temu,pretoze si myslim,ze sa porobilo uz vela chyb,koluje mnoho velakrat nepravdivych mytov.Kedze mnohym z nas zalezi na zdravi a udrziavani si postavy,najdete tu zopar rad,ako dosiahnut to,po com tuzite.Mozete sa inspirovat,kombinovat,ale aj pridavat rady.
Ak chcete chudnut a schudnut,udrzat si postavu,citit sa fit a pritom sa nestresovat kadejakymi dietami(ktore su nezdrave,jednotvarne a obmedzuju)musite si navyknut na taky styl zivota,ktory vam vydrzi naveky.Nechudnite narazovo,ale dodrzujte urcite zasady.Kila pojdu dole,tak,ako sli hore a nevratia sa.Vedci odporucaju pre trvale chudnutie zhodit max. 1 kg za mesiac.Navyse,pre adolescentov je dolezite poznamenat,aby nedietovali narazovo,to by im len uskodilo,pretoze pre spravnu funkciu tela a optimalnu homeostazu potrebuju komplexnu stravu.
Dam vam par tipov:
-ranajkujte!Ranajky su dolezite,mali by byt vyzivne,komplexne.Celozrnne pecivo,chuda sunka,vela zeleniny.
-vela pite!Pite stale,aj ked nemate pocit smadu.Ked si telo pyta vodu,uz je neskoro.Vypite kazdu hodinu za pohar vody.
-pite nesladene vody a bylinkove caje.Nepite rovnaku mineralku,vystriedajte vsetky znacky.Bylinkove caje su zaroven aj vhodnymi antioxidantami.Zihlavovy caj je vhodnym detoxikantom,ale nie je vhodne ho pit dlhodobo,lebo zanasa organizmus.
-jedzte castejsie a male porcie.Udrzite si tak metabolizmus culy a aktivny.Nejedzte narazovo,to len zatazi vas zaludok.
-neodopierajte si maskrty.Tym sa len vyhecujete k tomu,ze pri najblizsom zlome zjete vsetko,co vam pride pod ruku.dajte si kludne cokoladu,aj chipsy...ale v obmedzenom mnozstve
-Jedzte pomaly,jedlo dobre prezujte.Naberajte si menej,pamatajte,ze hlad ma velke oci a "zaludocny" nerv je opodzeny,takze,ked citime pocas jedenia sytost,sme uz plni.Nedojedajte nasilu vsetko,co mate na tanieri,ak ste uz syti.
-pred jedlom aj pocaj jedla pite.Zaplni sa vam tak zaludok vodou.
-pite nalacno odstatu prevarenu vodu,do ktorej ste pridali stavu z citrona,je to pradavny "napoj krasy a zdravia"
-cerstvy ananas a jablcny ocot odburava tuky a chudne sa lahsie
-pouzivajte panenske rastlinne oleje,kde sa len da.Pri tepelnej uprave jedla netreba,vtedy sa narusa dvojita vazba v tuku a stracaju sa esencialne vlastnosti
-nenakupujte hladni!NIKDY.
-servirujte na modre taniere.Znizuje to apetit.
-ak mate neprekonatelnu chut na sladke,dajte si jablko.Pomaha,aj ak si umyjete zuby.
-vsetko robte so svihom,neopustajte sa.Spalite viac kalorii.
-cvicte,pohybujte sa na cerstvom vzduchu.Hocikedy cez den napinajte iste svalove skupiny.
-pri sprchovani striedajte teplu a studenu sprchu,rozprudi to krv v povrchovych cievach,vyskusajte aj masaz specialnou hubkou

TAKZE: nechudnut dietami,ani tabletkami,ale dodrziavat iste pravidla.Cvicit,cvicit,cvicit...svaly su mensie a tazsie ako tuk,tak sa neorientujte podla vahy.Svaly potrebuju viac energie na existenciu,preto mozu svalnati viac papat.

poliewoocka

Ahoj janyka.
samozrejme, brusaky ti pomozu, ale musis sa im venovat ozaj intenzivne.A co sa tyka chudnutia, klucom k uspechu staci aj par menej vyraznych, ale zato ucinnych zmien. Tak napr. pri uceni nesed, ale sa prechadzaj, skus aj po spickach. Ak ta to unavi, lahni si na brucho a dvihaj sem tam nohy do vzduchu pricom vedome napinaj svalstvo na zadku.Pomaha:)stravovacie navyky maju taktiez velky vplyv-aky mas pitny rezim?Aj ten je dost dolezity.Skus taktiez pomenit kvalitu potravy, ovocie a ine sacharidy hlavne doobedu, poobede nech su to chude bielkoviny a zeleninove salaty bez dressingu.Skus mi este napisat nieco o tvojich stravovacich navykoch.

janyka

ahoj poliewoocka.som zufala :{ide leto a ja vyzeram ako vyzeram.moj problem je v tom ze nedokazem odolat sladkostiam.aj ked ich nejem v nejakom extremnom mnozstve ale predsa.velmi by som chcela schudnut a neviem co by bolo ucinne.aj ked sa snazim jest uplne malo alebo v takych malych porciach tak mam pocit ze este aj z vody priberiem.:{chcela by som zhodit takych 8 kil. som vysokoskolacka a odkedy som na vysokej tak som tak pribrala..lebo stale sedim nad knihami a mam ovela menej pohybu ako predtym.najviac ma trapi brucho, a potom stehna a zadok..a chcem sa este spytat:myslis ze brusaky pomozu na to brucho?lebo ja by som skor potrebovala cvik na horne brusne svaly..prosim porad co mam robit aby som schudla?

poliewoocka

Ramzes:musis zacat najprv stravou,drobne zmeny spravia vela.Teraz v lete to bude lahsie,mnoho sezonneho ovocia a zeleniny.Viem, si chlap a chces sa asi aj poriadnejsie najest a take zenske "salatiky" ti nic nehovoria,ale co tak vymenit aspon par detailov?
xxxyyy:
zabavanie s cislami vedie neustalemu sa zaoberaniu potravou,nakoniec sa moze stat,ze bude ucinok opacny.Staci, ked budes dodrziavat iste zasady, co, kedy jest a pocuvat svoje telo,nie mlsnu.
bebe1:
:)samozrejme, ze si mozes kupit!Kazda aktivita je pre telo prospesna.Neboj,nestane sa ti to, coho sa obava mnoho zien, ktore zacali s nejakou sportovou cinnostou.A-je lepsie nahradit tuk svalmi.Nevaz sa na vahe, radsej si meraj obvod.A postupne,ked si vyformujes svalstvo,tuku zacne este rychlejsie ubudat nakolko budu saly potrebovat energiu na pracu.Takze-smelo do toho!Drzim palce a daj vediet, ako sa ti vodi:)

bebe1

Ahojcek poliewocka .. opytam sa teba :-)) lebo krasne pomahas a podporujes. V Tescu su akcie na cvicebne stroje ... . Chcela by som si kupit stepper - bocny. Mam vsak objemnejsi zadocek, traslave stehna ... oble brusko ... proste hruska jak vysita.... Vedela by si mi pomoct, ci je vhodny pre mna .. . Bojim sa, ze este viac spevnim svoje rizikove partie .. :-( . Dakujem Ti velmi pekne :-*

utesena

Haloooooo baby, uz nechudnete, ci neratate kalorie? Ci ako?
Pravdu povedat, ja postupujem pomalicky... Vazila som sa v sobotu rano - do nedele som uz nevydrzala, a dole som mala len kilo...:-((((
Ale snazim sa pokracovat, aj ked cez tyzden sa mi lahsie "chudne" ako cez vikend, sama neviem preco...

utesena

dakujem pekne za odpoved.
Zacala som minuly tyzden v sobotu, 3x za sebou striedam beh, plavanie, spindoor, potom pauza den a potom zase. A snazim sa jest zdravo - celozrnne pecivo namiesto bieleho, tofu namiesto syrov, cestoviny, trosku maska, ziadne udeniny, veeela zeleniny... Nevazim sa kazdy den, bojim sa, ze by ma to demotivovalo, odvazim sa az v nedelu rano. Tak som zvedava...
Xxxyyy - ako si strazis kalorie? Aj si vazis jedlo? Kolko kalorii mozes prijat za den?
Co sa tyka zdravej stravy, ovsene vlocky su super, ale nenafukuje Vas z nich? Ja som ich jedla na ranajky s trochou medu a nastruhanym jablkom a zakazdym som mala brucho ako v siestom mesiaci...

xxxyyy

Otazka pre vsetkych - ma niekto skusenost, ze zacal si strazit kalorie a ked sa mu arilo chudnut, neskor pridal aj cvicenie a vaha mu zrazu isla hore? Lebo neviem, ci je to cvicenim alebo som si neustrazila kalorie.

poliewoocka

lolu:
musis len zacat:)ja som takto "oklamala" aj seba.Zo zaciatku sa mi tak nechcelo cvicit...ale postupom som si na to tak navykla,ze je to moja zaluba aj droga zaroven:)pozri sa do zrkadla a povedz si,ze chces pre svoje telo urobit nieco dobre!
utesena:
to,ze treba striedat mineralky som napisala preto,aby ste nepili len jednu.Potom by nastalo ukladanie mineralov v tele.Pite vsetky vody-myslim mineralne,prameniste aj stolove,nesladene caje a 100% podomacky pripravene stavy zriedene s cistou vodou.A co sa tyka toho sportu-na chudnutie su vyborne aerobne sporty.Ak mas cas,chut a vydrz,rob to,co ta bavi.Od behania,plavania...vsetko.
ramzes:
je to tezke,zvlast,ked mas sedave povolanie a kuchyna ti taktiez nedava na vyber.Skor by som sa zamerala na zmenu stravy-nepi sladene napoje,opakujem znovu vody.strava-viac celozrnnych produktov,zeleniny,ovocia.Bagety nahrad celozrnnym pecivom,salamy a pod. nahrad morcacou alebo kuracou sunkou,tuniakom vo vlastnej stave.Mas rad ovsene vlocky?Neviem,ake mas stravovacie navyky,ale ak chces schudnut,musis zmenit stravovanie a to chce pevnu volu.