Streptococcus s dvoma krizikmi

RNG

Streptokokov je hromada, niektore horsie niektore nie tak nebezpecne. Dokonca je jeden uzitocny streptococcus termophylus, ktory je sucastou niektorych probiotickych zmesi.
Vacsina z nich sa da znicit pomerne lahko napr roztokom GSE kde uz 20 ppm koncentracie su ucinne a ja radim horkac, ktory je ovela silnejsi.(30 kvapiek do 1/2 l vody, co je 1200 ppm citricidalu)

asteri

ja som mala tiez streptokoka, s loziiskom na mandliach, dostala som sarlach a od februara do maja, kedy som bola objednana na tonzilektomiu som musela brat penicilin 500 mg, najprv kazdych 8 hod. potom kazdych 12 hod. hovori sa tomu antibiotikova clona, aby sa lozisko neprenieslo inam do organizmu a nesposobilo vaznejsie komplikacie. este snad by ti mohli urobit krvne testy na aslo.
pocas tej antibiotikovej kury som normalne fungovala, do prace, medzi ludi. nie je potrebne byt izolovany, len ak prepukne akutne ochorenie.

D_nika

lenulienka, to si tie dva mesiace musela trcat doma a opatrovat sa a tak? alebo v pohode tak ze do prace, do skoly atd..??? boze, sak to by ma zabilo, ja maturujem!!! nemozem predsa byt doma!! :D

D_nika

jasne, spytam, lebo uz treti tyzden zacinam byt chora... bola som "zdrava" asi tak tri dni a je to tu spat... fakt je to svina mala, ale ja sa ho zbavim :D

a neviete nahodou, ako sa prenasa? je to moc nebezpecne? nerada by som priatela nakazila, ale sice, asi aj tak uz sa mi to podarilo, lebo som sa o tom neplaticovi dozvedela az dnes a s nimi som bola cely vikend... oh, this sux

Lenulienka

D_nika : ja som mala tri kriziky :D to je najviac.. skoro 2 mesiace som brala paralen vacsi ako 500.. tusim 750tku abo 1000? neviem uz ale dost dlho. NO streptococcus je hajzel. Drzi sa ta jak kliest, tazko ho vyzenies z tela. Ale spytaj sa na to lekarky, ta ti urcite povie blizsie o tom malom hnusnom neplaticovi :D