treba antikoncepciu aj kondom ?

Príspevok v téme: treba antikoncepciu aj kondom ?
boyemo

zdravim vas... opytam sa uplnu debilitu asi... ale... myslel som si,ze ked ma baba antikoncepciu, ze otehnotniet nemoze v ziadnom pripade..a ze netreba kondom... a dopocul som sa ,ze ani antikoncepcia neni 100%ná... tak neviem.. keby som mal priatelky...a brala by antikoncepciu... tak kondom nemusime pouzit alebo aj to by bolo treba? o nejaku choroby sa nebojim,lebo ot bude prvy krat z oboch stran..,ale bojime sa hlavne o bábo.. :D tak pls.. poradte mi.. :(

3martina3

Tiez si nemyslim, ze je na tom nieco zle, ked chcu byt zodpovedni.
Rada by som poopravila Tommy - ked zacne brat hak v prvy den cyklu, tak je chranena hned v prvy den.
to jaja - myslim, ze to "utocenie" nebolo na teba ale na januskaaa

safira65

boyemovi: ja sexujem s priatelom skoro 2 roky,ziadna ochrana,komplet nic..nevystriekaj sa do nej a bude vsetko ok ,moja skusenost papa

jaja

chcel si názor- máš ho! tak nevyskakuj. a ked berei hak, tak kondom ti ja nanič, iba ak by to nebrala pravidelne...
niektorí si pýtajú názor, a neznesú iný ako by chceli počuť, sila...:-)))

boyemo

PRESNE.. neviem co vyrypujes... ja sa len pytam.. teoreticky... aby som vedel dopredu... nechcem mat problemy a stresy pootm..ked sa cosi poserie v tejto oblasti

Tommy

ahoj. no žiadna antikoncepcia nieje 100% ale hormonálna antikoncepcia je podľa mna oveľa spoľahlivejšia ako kondom, a osobne nepoznam nikoho u koho by nebola učinna, ale samozrejme ak sa bojiš konbinovať tabletky a kondom môžeš a budeš mať takmer 100% istotu - ak by aj tak otehotnela tak dieťa nazvi Coprefild:D

ja osobne ked žena bere tabletky a neobavam sa choroby kondom nepouživam.
ale hlavne je nech bere tabletky každy den(ak raz zabudne treba čakať do dalšieho cyklu a vtedy sa chraniť aj kondomom) takisto nech ich bere každy den v tu istu hodinu (+/- hodinka)
a rovno ti odpoviem na otazky ktoré si sa ani nepytal:
ked začina brať tabletky je chranena až po piatich dňoch(odporučam 7dni ešte kondom)
a ano je chranena aj v dobe ked ma pauzu po 28 dnoch(teda v čase menštruacie)

to: januskaaa čo je na tom zle ked sa človek kus poinformuje predtym než začne sexualny život.beru to zodpovedne a aspon tu nebudu vypisovať že "som asi v tom".