Priberanie

Príspevok v téme: Priberanie
janulka_janka

ahojte mam 16rokov priblizne tak v novembri minuleho roka mi prestalo chutit jest..jedla som ale malo..na ranajky nic.,..obed len druhe jedlo v jedalni a na veceru taktiez nic...
zacala som mavat nepravidlne menzes...
a co je najhorsie zacala som priberat..teda pribrala som z povodnej vahy 52kg na 69kg :-( a to vsetko to brucha a stehien...
z coho som mohla tak pribraT?:-(

angeles

janulka zajdi si na neake vysetrenie, mas zrejme problemy so stitnou zlazou proste hormony zle...a musis zmenit ten jedalnicek to hrozne papas...z toho sa naozaj pribera hentak jest...min 5x do dna...

xxxxxx

tebe je z toho zle,lebo zaludok nie je zvyknuty prijimat potravu,tak papaj ozaj malicko ale dolezite je 5x na den a uvidis ako pojdes dole.mas praveze vyhodu,ze vela nemozes papat,lebo vela ludi ma problem,ze malo im nestaci a jedia vela a tak priberu.tak skus z toho cerpat a brat to ako vyhodu:) ale urcite papaj a tak ako tina pise,vela pij.

tina

Na ranajky sa treba najest najviac, hovori sa: "Ranajky zjedz sam, o obed sa podel a veceru nechaj nepriatelovi." Ak si vecer hladna, daj si len nieco lahko stravitelne, lebo ostatne sa ti nespracuje a prave z toho priberies. Na ranajky si daj cerealie, cerealne pecivo, aby si dlho nemala pocit hladu, nejaku zelenínku, acidko, pripadne chudu sunku alebo syr, potom si daj caj, na desiatu staci jablcko alebo ine ovocie, na obed sa neprejedz, daj si aj polievku, daj si nieco male na olovrant, jeden chlebik s niecim alebo cestoviny so zeleninou. Vyluc sladkosti a tazke jedla. A vypi aspon 2 litre tekutin- vody alebo mineralky ci caju.

janulka_janka

len to je v tom ze ja nieco viac zjem a je mi z toho priserne blbo...
nijako sa neviem "donutit" zjest toho viac..
myslela som si ze zacnem sportovat ale to zasa nemzoem pre znicene koleno...

xxxxxx

ahoj janka,juuj tak to sa musis sakra zle citit.no to si si pokazila travenie celkom.ak xces opat schudnut na povodnu vahu,tak musis zacat sprave papat a to je 5x na den v malych davkach.napr. na ranajky len krajcek chleba bez masla a kuraciu sunku,o 2-3 hodiny mozes aj musli tycinku,jogurt alebo ovocie, obed malicko,tu porciu co by si normalne spapala,tak si rozdel na dve casti a tu druhu spapaj okolo 15h a na veceru len tuniak,zeleninku.ale musis nieco papat,lebo tvoj zaludok ked nedostane nic cez den,tak to prve co mu das,tak si ulozi do zasob,lebo sa boji,ze opat dlho nedostane nic.ak xces nieco viac vediet,tak sa pytaj.ja som mala podobny problem.a s menstruaciou mam prob.do teraz a mam 25r.