mam toho uz dost!!!

Príspevok v téme: mam toho uz dost!!!
kiwemai

o5 nastal ten cas, ked sa mi nexce zit...a asi to aj tak navzdy ostane...nenavidim mojho otca, neznasam ho...vzdy nam len ublizoval a potom sa hral na svateho...sama pretvarka...vycitky...hadky...podcenovanie...dirig ovanie...vnucovanie... a o5 vycitky... sak uz sa tak citim, ze ani nemam pravo na zivot...potom je dobry, ale to len xvilku a potom sa uz nevladze pretvarovat, aky v skutocnozti je a zase...kvoli nemu odisla prec moja sestra a kvoli nemu odidem aj ja...este rok vydrzat doma, potom ma cakaju slzy v ociax, ze nepojdem na vysku...lebo aj keby ma prijali, tak by som prisla aj o tu stipku energie, ktora mi este ostala - vycital by mi, ze ma musi zivit...a to mna nebavi pocuvat...a nexam na Slovensku moju lasku...a tym sa moj zivot skonci...a to bude posledna kapitola mojho zivota...mam dojem, ze zivot sa toci len okolo penazi, zloby a pretvarky...mam toho vazne dost!!!

daria

ahojte.
som rada,ze takeho otca nemam iba ja sama.urobil zo mna zakomplexovane dievca,ktore si neveri.vazne ma presvedcil svojim zaobchadzanim,ze vsetky moje rozhodnutia su nespravne,len preto,ze su to moje rozhodnutia a nie jeho.ked pocul moj nazor mal vzdy opacny,aby mi ukazal,ze ten moj je zly pretoze je iny ako jeho a on je predsa starsi,skusenejsi tak ma aj lepsie nazory.vzdy mi vycital,co vsetko robia ine deti,so dokazu,ake su dobre a ja nic z toho neviem.keby vraj mali to,co mam ja,tak by si to inak vazili,ja si vraj nevazim nic.mala by som zit niekde v afrike aby som videla,ako sa mam doma dobre...hroza!
mozno neverite,ale som nadne,bojim sa rozhodovat,myslim si o sebe,ze nic nedokazem,nic neviem,vsetko co urobim bude zle,ini ludia to urobia 100x lepsie,preto sa bojim aj hladat si pracu.neverim si v nicom.A ked iny obdivuju moje schopnosti,tak si len pomyslim: to sa mylite,to sa len zda,ze som taka,ked ma spoznate lepsie,uvidite,ze som nanic.moj otec by vam o tom vedel porozpravat.
casto mi opakoval ked som bola mala: si zle dievca! ty si zla,zla,zla...
:´(
ani chlapca si nemozem najst,bojim sa,ze vsetci,co sa o mna zaujimaju tak potom mi daju kopacky,lebo aj oni zistia,ze som zla,zla...

sii

mimochodom existuju socialne stipendia, viem to sama som take poberala. Ako hovorim hlavu hore vsetko sa da.
Moja kamoska mi raz napisala: Nikdy nehovor ze to nejde,lebo sa vzdy najde blbec co nevie ze to nejde a urobi to! :))

tiny

Ahoj, akuratám mi padol tvoj článok vhod pretože dnes som tiež úplne vyčerpaná a ľudia ktorý idú po karierizme a peniazoch mi zobrali aj ten kúsok energie ktorý som mala, chcem ti však povedať že riašim taký istý problém Výška? ano - nie, ja som sa rozhodla pre ano, pretože som bola v zahraničí ako au-pair bolo skvelo odýchla som si, spoznala nový svet aj ľudí, teraz som doma asi 4 mesiace ochorela som zrejme z nudy alebo z toho že som nič nerobila za ničím nešla, a nastupujem do školy, nemyslím na to odkiaľ zoberem peniaze, otec by takysto vykrikoval mame že ho veľa stojím, odžila som si to na strednej,proste verím že ta výška sa bude dať zvládnuť a vieš prečo? lebo chcem a verím v to!!!

sii

miah ma pravdu, vzdy sa da nejako zarobit, a ked sa uskromnis a nebudes chciet chodit v znackovom tak to pojde zarobis si nieco v zahranici, treba sa na to pozerat optimisticky nie hned pesimisticky. Ja mam motto vsetko sa da len treba chiet, v tazkom ma to vzdy drzalo nad vodou.

Miah

kiwe vzdy sa da zarobit niako..nieje to jednoduche ale zarobis si..ak an tu skolu chces ist tak an nu chod a pokusaj sa niak..ved za pokus nic nedas.a tvoj priatel nech sa ta snazi v tom podporovat..a ak sa mate s priatelom radi tak urcite si k sebe cestu najdete.nech je uz akakolvek.vzdy mas na vyber.

kiwemai

dakujem velmi pekne... ale najhorsie je na tom to, ze aj keby som neviem co robila, nikdy si na skolu nezarobim...vzdy budem zavisla od rodicov...a daleko do skoly by som nexcela, lebo by mi bolo smutno za priatelom...a zase keby som ostala len asi 50km od domu, tak by mi asi intrak nedovolili...nie asi, ale urcite...a mna nebavi pocuvat tie hadky...sestra je uz roky prec, vysku nexala...nebavilo ju to doma, bola tu nestastna...a tam co zarobi, tak aj rozbije...je to divoky sposob zivota, nic neusetrit, nemat vlastny byt,...ale aspon nepocuva tie reci... nenarodila som sa asi do nejstastnejsej rodiny...a ked zostanem, tak budem len trpiet...no a ked odidem, tak navzdy...a jedine za jednou osobou budem plakat...a este za mamkou, lebo ta mi nikdy nexcela zle a aj ona sa pokusa zahnat prec moje myslienky...ked to nejde...situacia sa vzdy opakuje a mne uz doxadzaju sily...a uplne stracam xut do zivota...

Miah

kiwe s casti mas mozno aj pravdu ze tato doba je o peniazoch viacmenej..ale tym sa zivot urcite nekonci :)nesmies startit zmysel tvojho zivota..musis si ist za svojim.nehaldiac na nikoho ineho alebo nonic ine..pretoze dnes sa mozes spolahnut iba sama na seba.chod si za cielom.Chod na vysoku skolu a rob tonajlepsie ako vies.Len ty dokazes svoj zivot riadit tak aky ho chces mat.a co sa tyka otca,ber to tak rodicov si zrejme nevyberieme..treba to prekusnut a snazit sa mysliet na svoj vlastny zivot.

sii

nezufaj, mozno mynebudes verit ale ja som prezivala to iste, najdi v sebe silu. Zatni zubami a chod niekde na intrak studovat uvidis bude to lepsie aj vo vztahu s tvojim otcom. Kasli na neho nech si hovori co chce zi svoj zivot a ignoruj ho. Zivot v zahranici bez vzdelania a poriadnej prace nie je nic pekne, a cez prazdniny sa da ist stale niekam vonku pracovat. Ja pracujem a zijem v zahranici, lenze ja som ing. a poznam kopu dievcat co robia opair nie je to prechadzka ruzovou zahradou, chod radsej studovat niekam prec a cez prazdniny chod si nieco zarobit tak nebudes zavisla na otcovi, daj na mna ty to zvladnes a nezufaj zivot je predsa taky krasny sprav si ho podla tvojich predstav nie ako ta to nuti okolie