"Vyrazka" na bradavke

aligátorr

mne sa jedneho dna vyhodila na bradavke vyrazka, len co som sa toho dotkla tak z toho vytiekol hnis..teraz po tyzdni sa mi to znova vratilo, na tom istom mieste ako predtym, lenze teraz uz z toho ide krv zmiesana s hnisom :-/ vyrzka sama o sebe neboli, len na dotyk je citliva...stretli ste sa uz s niecim podobnym?

enaq

Môže mi niekto poradiť? na prsníku mám asi 2 mm vyrážku je tam už asi mesiac.davala som si na to rôzne masticky ale stale je rovnaka.ani sa nezmenšuje ani nezväcsuje je taka hladka na povrchu.

kellysqa

Mne sa zase obcas na prsiach vyhadzuju akoby alergicke svrbiace vyrazky, nikde inde, len na prsiach. Po par hodinach vzdy zmiznu. Neviete, co by to mohlo sposobovat? na sone prsnikov som bola nedavno, takze "vnutri" su urcite ok. len ma zaujima pricina tych svrbiacich vyrazok.

Lolitka

pre nataly - no neviem, ale naozaj by sa to nemalo zanedbat. co som ja citala pripad jednej zeny (asi ten isty, co citali na maily viacere), tak tiez to vyzeralo len ako male nic, bezvyznamne, aj u lekara bola, tusim aj na mam. vysetreni, nic jej nezistili... a o par mesiacov ked uz bolo zle prisli na to, ze je to rakovina - uz spominana Pagetova choroba. takze podla mna radsej prehanat a uistit sa ze naozaj o nic vazne nejde, nez si mysliet ze to prejde samo a podcenit vaznost problemu...

poliewoocka

Aj ja som mala raz vyrazku na dvorci bradavky, nebolela, bol to len zapaleny korienok chlpka. Chlpok som vytrhla a ranku vydezinfikovala propolisovou tinkturou, natrela detskym pudrom a rano uz tam bola len chrasticka:)

nataly

JEZIS BABY UPLNE SA SMEJEM NAD HLASKOU: SMRTELNE OCHORENIE!!! :D prosim vas nestresujte. ak su tieto vyrazky do 0,3 cm tak ide o obycajne vyrazky potnicky alebo korienky chlpkov ukryte pod dvorcami. je to uplne normalne! odporucam volnejsie podprsenky a nespat v nich v noci!!!

mayuska

Ahojte, ono Paget´s disease breast, cize Paget. ch. prs je forma Pagetovej choroby kt. postihuje priamo prsia, ale potom je aj ina forma, kt. postihuje kosti, klby a tak podobne, ta je viac znama =( smutne je, ze nieco take vobec existuje. Vcera som trosku surfovala na nete a nasla nejake info o tom - je to vlastne forma karcinomu prsnika, maligna - zabija =(
Dnes som bola u gynekologa, pozrel sa mi na to, aj ked sa mu moc nechcelo - neviem, mam len taky pocit, alebo by gynekologovia mali vysetrovat aj prsia??? No neviem, bol zaskoceny. Vravel, ze to nic nie je - kusok som si vydychla, ale nie moc. Objednal ma na prevent. mamologicke vysetrenie, este som nebola, takze sa celkom bojim. No baby ja neviem, podla mna by nas mali viac informovat a venovat nam viac casu, ochoty a empatie. Ved taketo veci nas mozu velmi rychlo zabit. Je to smutne.