Vracanie krvi...

Príspevok v téme: Vracanie krvi...
srdiecko31

mam taky problem.. no nie ja ale moj kamos.. uz 2 krat sa mu stalo ze ked fajcil tak ho zrazu z nicoho nic naplo a zvracal krv... potom ho bolelo brucho.. vypil aj sodu bikarbonu aj nejake kvapky na brucho ale nepomohlo to.. fajci dost vela.. aspon si myslim.. ale uz by s tym chcel prestat.. taktiez ma selest na srdci... neviem ci to s tym suvisi.. ale aj tak.. dost sa onho bojim.. nechce ist do doktora a ma este len 19.. moze to byt nieco vazne???

ratho

Moj kamos ma problem stava sa ze vykasliava krv trva to uz lhsie asik tak tyzden buchlo sa niecim do boku a boli ho to ked kasle a vykasliava krv oco sa jedna a je to vazne???

asteri

no pravdaze, srdiecko, fajcenie ma velmi negativny vplyv na traviacu sustavu. fajciari maju ovela vyssi vyskyt vredovej choroby, kedze fajcenie znizuje schopnost neutralizovat zaludocne kyseliny. tym padom trpi jednak sliznica zaludka, ale aj dvanastornik.
takze je namieste nielen dieta, ale aj obmedzenie fajcenia.

palko4444

Ak zvracia krv ide bud o vred na zaludku alebo na dvanastniku ako uz niekto predomnou spominal!Neviem si vysvetlit spojitost s fajcenim!Ak by slo o podrazdenie pluc nezvracal by krv ale vykasliaval!Odporucam vyhladat lekara ale nebude to sposobene cigaretami!!!

srdiecko31

no ved ja sa nesmejem z toho ze vracia krv.. alebo co.. ale viem si ho zivo predstavit ako zareaguje ked sa dozvie ze bude musiet drzat dietu... ale bude musiet.. a budem sa snazit zeby isiel k tomu doktorovi... ani mne sa tom nepaci.. :-(

ethel

srdiecko31...mne sa to nezdalo smiešne,že "dieta"...či už zvracať alebo aj vykašliavať krv nie je sranda-ani náhodou.Je dôležité,aby navštívil gastroenterológa.Každý takýto krvácivý stav je životohrozujúci!

asteri

s najvacsou pravdepodobnostou ide o zaludocny alebo dvanastornikovy vred. urcite nech zajde za lekarom, ked mu vysvetli, ze vracal krv, posle ho na gastroskopiu. a potom je potrebna nedrazdiva dieta.