sosovky a bazen

krejzygrl

viete co radsej to neriskujem , ja som mala 2x zapalenu pravu rohovku a nastastie nemam jazvicky ale nechcem to zakriknut ani nic, budem si davat pozor a som rada ze mozem sosovky nosit na suchu..

ciii

Mozno som fajnovka, ale tak, ako by som vo vani nesedela s x ludmi, ani do bazenu by ma nikto nedostal. Fuj. A sosovky nosim:)

age44

ako sa vravi, dovtedy sa chodi s dzbanom po vodu, kym sa ucho neodtrhne. mozes chodit plavat jedenast rokov v sosovkach a nic sa ti nemusi stat, niekto moze mat take "stastie", ze mu staci raz do vody a infikuje sa.
pozri si video, tam sa pan infikoval prave pri kupani.
www.youtube.com
bazeny by mali byt starostlivo kontrolovane, ale kym sa zisti pritomnost akantameby, moze byt uz neskoro. vsak len minuly rok boli dve kupaliska a jeden liecebny bazen zatvoreny kvoli amebam.
ja som tiez donedavna veselo plavala v sosovkach - ale vzdy s plaveckymi okiliarmi.
aspon si zapamataj varovne priznaky infekcie a v pripade, ze nieco nebude v poriadku, vyhladaj lekara co najskor.

sumka

ja ti poviem iba z mojej skusenosti. so sosovkami chodievam na plavaren a na kupko uz asi 10 rokov a este som nemala ziaden problem. dokonca sa s nimi pod vodou pozeram a nestalo sa mi,ze by mi ich vyplavilo - voda by ti ich teda nemala vyplavit. pytala som sa na to mojej ocnej a ta mi povedala tiez ze by sa to nemalo stat, lebo po kontakte s vodou by mali sosovky este viac prilnut k oku.

age44

nejde tak o chlor, ako o acantameby, ktore sa z casu na cas mozu byskytovat vo vode, v bazenoch najma. acantameby mozu byt zdrojom vaznej infekcie oka a pri neskorej alebo nedostatocnej liecbe moze prist postihnuty o zrak. infekcia hrozi aj oku bez sosoviek, ale riziko je pri sosovkach neporovnatelne vyssie, dobre sa im dari v takom prostredi, beznou dezinfekciou roztokmi sa jej nezbavis.
idealne je nekupat sa so sosovkami. ak uz, tak pouzivat jednodnove.
najbezpecnejsie je z toho hladiska kupanie v mori.
a kazdopadne nezabudni na plavecke okuliare, voda by ti mohla vymyt sosovky.