zdravotné poistenie

Príspevok v téme: zdravotné poistenie
akrima

Chcem sa spýtať ako je to so zdravotným poistením pri dlhodobejšom vycestovaní.Zatiaľ pracujem na slovensku,ale o pár mesiacov chcem odísť do Čiech.Lekárov chcem nadalej svojich,domov chcem cestovať často.Ako je to s poistením,ktoré mi teraz platí normálne zamestnávateľ či ako to funguje.Vôbec sa v týchto veciach nevyznám,nerozumiem tomu.Treba byť aj prihlásený na úrade práce?Prosíím poradte kto má skúsenosti alebo sa vyzná.Ďakujem za každú radu:o))

lulabi

ked som odisla do CA, platila som si slovenske, lebo CA mi zacalo platit az po 3 esiacoch ako nsom dostala oficialne pracovne povolenie.Kedze som po case vedela, ze tu v CA ostanem, chcea som sa jednoducho zo slovenskeho odhlasit. A tak som isla doPoistovne.
Keby som chcela byt nadalej prihlasena, problem nieje, ale ja som sa chcela jednoducho odhlasit.
AHA, a to by stratili dusu, ktora plati , ale nevyuziva.
Ifka, mas uplnu pravdu, tu bez klamstva a podvodov a znamosti je problem existovat.

ifka

my nasim pacientom radime,aby ked odchadzaju do zahranicia,ostali nadalej poisteni v zdrav.poistovni.nech sa tam prihlasia,ako dobrovolne nezamestnani.nesmu prezradit,ze idu do zahranicia.a ked sa vratia,vsetko je ok.bohuzial,treba klamat.

zdravotné poistenie

lulabi, je mi to uprimne luto, ze mas take zle skusenosti.
podla toho co pises, si sa pred odchodom do kanady neodhlasila zo zdravotnej poistovne na Slovensku. Este otazka, ako sa zdravotna poistovna dozvedela, ze si v zahranici?

lulabi

reagujem na prispevok predtym
Tak toto, co som citala to sa muselo udiat niekde na Mesiaci, alebo kde..ale ja mam opacnu negativnu skusenost.
Nechcela som vtedy na seba putat pozornost, ale keby som mohla, tak tam urobim riaden cirkus.... a to este ze vraj im mam doniest CA insurence, ked budem mat novu kartu, pretoze tuto co mam, plati do maja.

lulabi

myslela som si naivne tiez, ze vsak platim....platila som rok Slovenske , pritom som bola v CA, az posledny mesiac som isla na neurologiu.
Inac oni odo mna chceli nielen kartu poistenca v CA, ale este aj pracovnu zmluvu...ja som tomu najpr nechcela verit, 5 stranovu prac. zmluvu v ang., potom som im hodila work permit, ze to je ako pracovna zmluva. Potom to za mna dotiahla sestra, lebo som sa musela vratit do CA, a len vdaka akejsi znamosti to islo rychlejsie.

zdravotné poistenie

Pri mojej poslednej navsteve na Slovensko, som sa prihlasila do zdravotnej poistovne, kde sa ma pytali, kde som bola doteraz poistena, dala som im moju staru zdravotnu kartu, ktora uz samozrejme neplatila, tak sa ma pytali, kde som bola doposial poistena. Ukazala som im moju kanadsku zdravotnu kartu, ktoru si odfotili, samozrejme si slusne pytali moje povolenie, ci mozu a vystavili mi za 600 sk ich zdravotnu kartu. Este v ten isty den, som si vyplnila aj odhlasovaci formular.Pred odchodom zo Slovenska, som zavolala do zdravotnej poistovne, len ich upozornit, ze odhlasovaci formular som uz podala. A zdravotnu kartu som im nechala v ich nocnej schranke, ako mi to v zdravotnej poistovni poradili, 1 den pred odchodom, hoci tu kartu som vobec nepouzila.
Bola som velmi spokojna a milo prekvapena, s ich postupom, hoci uradnicka, s ktorou som jednala, nebola velmi priatelska, ale mne kvoli jej zlej nalade nezamrzol usmev a milota, tak rozmrzla. Asi to nema lahke, pracovat s ludmi, ktorych nadavky od vedlajsich stolov len tak prsali. No neviem, ako by som dopadla, keby som ja zacala tak vyskakovat na uradnicku v kanadskej poistovni.

Na zaver by som chcela spomenut, ze som sa docitala, ze existuje aj zdravotne poistenie v ramci EU.

lulabi

toto bola moja osobna skusenost, nemozes mat poistenie napr. v CA a zaroven na Slovensku. Ak chce mat 2, 3 kludne, ale na Slovensku sa s tym netreba priznat a dalej platit. Ja som sa chcela zo Slov. odhlasit , a to len vtedy ide, ak mas niekde nejake ine. Tak som im doniesla Kan.insurence a uz bol problem.

kosa

lulabi,

clovek ma x poisteni, tak nevidno dovod preco by nemohol byt poisteny i tu i tam.
nezeby boli radi ze im ludia plata poistene ale este robia srandu...

lulabi

mala som neprijemnu skusenost so zdrav. poistovnou...ale to som za morom..to je asi ina situacia.
Asi 2 mesiace som bola poistena zdravotne v amerike a tie iste 2 mesiace este aj na Slovensku
Pocas tycto 2 mesiacov som ale prisla domov a odskocila som si k lekarke, vsak mam este poistenie. Vsetko bolo okey a ked som sa isla odhlasit zo slovenskej poistovne a pytali poistenie z ineho statu. dala som im karticku a zacal cirkus, ze nemozem byt poistena tam aj tam a normalne mi toto osetrenie nezaplatili aale poistne za tieto 2 mesiace este nevratili. Vyserem sa im na to, ale doporucujem ludom , aby sa radsej nepriznali, ze maju aj niekde ine poistenie. Ale to plati pre zamorie a slovensko.

zdravotné poistenie

Ja, ked som odchadzala pracovat do zahranicia, vsetky potrebne informacie mi poskytli v zdravotnej poistovni, v ktorej som bola poistena. Tiez som sa isla odhlasit do zamestnaneckeho uradu a myslim, ze aj do socialnej poistovne.