Kde treba zajst na preventivne vysetrenie hrubeho creva?

silviia

salamandra..
myslim ze ak mas obcasnu krv na papieri, tak mas vnutorne hemoroidy a neviem ci by teda v tom pripade bol vysledok vysetrenia na OK-krv v stolici spolahlivy, pretoze ak by sa pritomnost krvi zistila tak teraz neviem aky je postup-poslali by ta na rektoskopiu kde ti vysetria iba konecnik a skonstatuju ze mas hemoroidy, co je spravny postup, ale istotu ze ci mas nieco aj vyssie a hlbsie v creve tym mat nebudes, takze sa spytaj na to, ze ak mas obcasne krvacanie,ktore je VIDITELNE,ci vobec ma zmysel robit test na skryte krvacanie... ?

borovica

Spýtaj sa na to obvodného lekára, ja som to mala od neho. No dostať to kúpiť aj v lekárni a stojí to okolo 200,- Sk.

testy

a ak spomeniete tieto problemy, lekar sa moze zamerat na diagnostiku aj inym sposobom,nemusite sa spoliehat na papieriky, moze vas poslat na gastroenterolog.vysetrenie.

testy

hej vyhodnotit to moze obvodny, ale v podstate ide o ten papierik nasiaknuty vhodnym diagnostikom a o to tu ide, to nie je zadarmo:-(.a urcite by som sa na dostupnost informovala aj u vaseho obvodneho/obvodnej,urcite aj sestricka by vedela odpoved.

salamandra

dakujem za odpoved..skusim sa opytat v lekarnach..ale mam pocit ze "vyhodnotit"to musi obvodny..neviem..skusim sa popytat..Nemame historiu v rodine tohto typu..nastastie..ale hadam odjakziva mam problemy s vyprazdnovanim..chodim nepravidelne a casto mam aj trocha krvi na papieri..priatel chvalabohu krv nema, ale tiez ma problemy s vyprazdnovanim..tak by som chcela nieco urobit pre zdravie a uistit sa ze je vsetko ok.. Len som pocula ze proste lekar nie je ochotny toto vysetrenie spravit pokial nemas nad 50 alebo anamnezu v rodine..

testy

je to vysetrenie na tzv.okultne/skryte/ krvacanie z hrubeho creva a konecnika,,a treba sa na to opytat obvodneho.myslim si,ze ludia ktori maju takuto historiu v rodine by mali absolvovat toto vysetrenie aj skor.a takisto hranica nad 50 rokov, ved aj ovela mladsi ludia mozu dostat rakovinu hrub.creva akonecnika, je to smutne.takisto by som sa opytala v lekarnach, ci nepredavaju taketo testy.