Prvy sex-ako ste to povedali rodicom?

petulika

ahoj.no ja sa musím priznať, že svojej mame som tak trošku klamala o svojom prvom sexe..ani neviem presne ako sme sa k tejto téme dopracovali,ale raz (ked som mala rok už priatela)sa ma opýtala, či spolu aj spávame.. neklamala som jej,samozrejme áno, veď načo beriem antiku?-to bola moja odpoveď. Potom sa ma opýtala ďalšiu otázku-či je môj prvý..ehm..to som vtedy rýchlo musela zaklamať a povedať jej, že rozhodne ano.. aj keď už som mala 2 partnerov za sebou-to by moja mama neprežila-mala som vtedy 15, keď som prišla o pannenstvo..

babv

mna sama mama vyhnala si dat predpisat hak, takze som jej nic nemusela hovorit... sa jej spytaj ze co by povedala na to ze si chces dat predpisat hak.. uvidis jej reakciu a ked ti povie ano tak je neskor povedz ze uz si si ju teda dala predpisat a ked nebude suhlasit tak jej to este nepovedz a hotovo.. povies jej to neskor

rika

aj ja beriem hak uz vyse polroka a neviem sa odhodlat to povedat rodicom. rozhodla som sa ale ze to poviem aspon mame, ale bojim sa jej reakcie.nikdy neviem co mam od nej cakat na jednej strane sa tvari ako mama v pohode ale je dost nevyspytatelna.poradili by ste mi ako ste to rodicom povedali vy?

micurka

No predsa nijak... Síce nemám k rodičom taký dôverný vzťah, čo som aj s odstupom času ľutovala, ale o sexe by som sa nevedela otvorene baviť. Mala som ho v šestnástke a bolo to úžasné. Mala som "vážny vzťah". Myslím si že s kým a kedy sa milujem, je to len moja vec. Od rodičov si môžeš vypýtať radu, alebo ak máš až taký dobrý vzťah, tak im o tom môžeš povedať, ale ja by som sa cítila trapne ešte aj teraz a to už mám čoskoro 26.

kikulka

nie je nutné to vešať rodičom na nos...naozaj to záleží od vzťahu,aký máte...ja som mala 1.sex v 16 takže dosť skoro,ale s tým mužom som doteraz a sme spolu už 5 rokov...mame som to povedala asi po roku,lebo sa pýtala,bola trochu prekvapená,že tak skoro,ale nebrala to nijak tragicky =)...a ked som jej povedala že beriem HAK tak už bola uplne spokojá...my máme dosť dobrý vzťah s mamou,tak som vedela,že sa nenahnevá..

to snad nie??

zalezi to na vztahu dospievajuceho a rodicov.. ci je to konzervativna vychova alebo nie. my sme sa doma o tom nikdy nebavili a ani som im to nehovorila. mam kamosky ktore to doma diskutovali. ja by osm sa hanbila... a o ochranu sme sa postarali aj sami predsa :) kazdy by mal sexovat az ked ma ake take vedomosti, co im ma co rodic radit do ochrany..

DESmodka

lencica, ako chces poradit?? ked chces sexovat tak si daj predpisat hak a nemusis sa bat tehotenstva... a ja som svoj prvy sex rodicom neoznamovala... asi ma to len nenapadlo... preboha..

lencica

no ja som sex este nemala a bojim sa toho :( teda viac toho ze co ak sa stane nieco s kondomom a ja otehotniem alebo nieco take nechcem aby sa rodicia alebo niekto komu to nepoviem dozvedel hlavne takouto formou ze som mala sex v 15-tich. nemala som ho a sice som aj by som mozno chcela sexovat v takomto mladom veku ale hovorim ze sa bojim ze sa stane nejaka komplikacia kto mi poradi a trocha viac ma s tym oboznami prosim