rakovina krčka maternice

Príspevok v téme: rakovina krčka maternice
35sandy

v oktobri mi robili cytoster.Vo februari volala pani doktorka,ze mam prist znova,ten prvy nedopadol dobre.Zajtra budu vysledky a velmi sa bojim.Mam 35 rokov,manzelovi som zatial nic nehovorila,pretoze ho nechcem zbytocne zatazovat.Ma niekto s tym skusenost?Co bude dalej nasledovat ak vysledky budu pozitivne?Dakujem

Ivka 1

Sandy neboj sa,určite bude všetko v poriadku. V prípade,že by si potrebovala pomoc,napíš mi na mail.Skúsime hľadať pomoc u iného gynekológa.

ifka

tiez si myslim,ze skor zabudla.cytoster by som nebrala na lahku vahu.lebo kazda zmena na krcku maternice sa berie ako prekanceroza.preto sa to sleduje a chodi casto na kontroly.ci sa nalez nezhorsuje.

panika

Keby ti to vyslo moc zle, urcite by hned volala -neboj, na to by nezabudla.Ak ti vyjde zhorseny nalez, zrejme to bude riesit konizaciou. Ani toho sa netreba bat, no netreba ju ani odkladat ..skus si tu vyhladat v temach temu :konizacia

35sandy

s lekarkou som bola dohornuta,ze ak budu vyslrdky na sa ozve(pozitivne).Ozvala sa,ale az vo februari.Neviem preco tzak neskoro....mozno zabudla.

ifka

ak budu vysledky zle,tak by ta uz mohli zacat liecit a nie posielat od savla do pavla.ake si mala problemy?..myslim vytoky,zapaly...atd.

35sandy

Lekarka mi povedala,ze ak vysledky su pozitivne tak cytoster sa opakuje po 4-roch mesiacoch.ak aj tento cytoster bude zly vraj budu nasledovat ine vysetrenia.ake tak to neviem.

vierka

35sandy,to chceš povedať,že od októbra neboli výsledky až teraz?čo znamená,že nedopadli dobre?ak ti to bližšie nepovedala,môže ísť aj o ťažký zápal,čo je treba preliečiť.Pri tom nejde o rakovinu.Alebo si volala o výsledky ešte v októbri,a v tom prípade,ti nepovedala pravdu?