Fajcenie - champix

kurak

pre zuzi:
suhlas s tym co pises.
akurat 1 rem: casto sa stretavam s negativnou reakciou fajciarov na Champix - aj to je podla mna prejav zavislosti negovat vsetko, co by ich mohlo tej zavislosti zbavit.
otazka na telo: fajcis alebo nefajcis? B-)

zuzi74

pre kurak: ja som nikde nepisala, ze som ho uzivala 3 mesiace, ale ze dlzka liecby by mala byt 3 mesiace. Mne bolo zle uz po tyzdni uzivania, teda este pri tej nizsej davke, preto som ho vysadila. Pri uzivani som nefajcila.
A to ze ho tebe predpisal odbornik, je sice pekne, ale kazdy organizmus inak znasa lieky, takze je asi zbytocne diskutovat o tom, ze ty si ho znasal bez problemov a niekto iny s problemami.

kurak

pre zuzi74:
- dlzka liecby Champixom: pipes, ze po 3 mesiacoch Ti bolo zle a bola si nutena ho vysadit. Ja som uzival 2 tyzdne tu nizsiu davku a 2 tyzdne tu standardnu (predpisal a liecbu mi riadil jeden z najvacsich odbornikov na odvykanie fajcenia v SR). Odvtedy (su to 4 roky a na cigarety som ani nepozrel). Champix funguje asi tak, ze blokuje receptory nikotinu v mozgu a nasledne vyplavovanie dopaminu (zodpovedny za slastny pocit po cigarete). sumasumarum: 4 tyzdne je akurat, po tejto dobe moze zosilniet prejav vedl. ucinkov. Ked sa spoliehas iba na Champix a veselo pri tom hulis - je to naprd. Rozhodujuca je tvoja pevna vola.
- ad vedlajsie ucinky - psychicke problemy: vacsina popisovanych psychickych problemov by pravdepodobne nastala aj keby dotycny sa snazil odvyknut od fajcenia bez Champixu alebo inou metodou, lebo ZAVISLOST OD NIKOTINU JE ZAVISLOST HEROINOVEHO TYPU. Cize odliadnuc od vonk. prejavov fajciar a fetak zavisly od heroinu je v podstate to iste. a ako som pisal vyssie, ci dlhsie sa liek uziva, tym je riziko/intenzita vedl. ucinov vyssia. ja som nemal ziadne a ani som nepribral (sportujem od mladosti)

zuzi74

pre kurak: Liecba champixom trva 3 mesiace (aspon tak to bolo este par rokov dozadu, ked mi ho mudr. predpisovala) a doporucovalo sa ho uzivat po liecbe dalsie 3 mesiace, aby sa nedostavili abstinencne priznaky. Cize dokopy 1/2 roka.
Tie stavy, ktore popisovala ta pani o manzelovi si myslim, ze nie su vobec vymyslene. Sama som ho uzivala a bolo mi z neho tak zle, ze som bola nutena ho vysadit. V letaku sa popisuje kopec vedlajsich ucinkov a nie velmi prijemnych.

kabel

C36856
to je ŠÚKL kód, pod ktorým ho nájde v zozname registrovaných liekov
máš dosť zvláštnu dochtorku, keď nevie ani nájsť liek v zozname a keď to nevie, mohla by zdvihnúť telefón a zavolať do najbližšej lekárne, aby jej poradili, ako to predpísať.

Nuf123

Mozem sa spytat, ako ste presvedcili lekara aby vam napisal recept, moja lekarka mi tvrdila ze to nemaju v databaze a nemoze mi to napisat.. co s tym? V lekarni mi ich bez receptu nevydaju..

bibik

Dobrý večer,
aj ja by som sa rada podelila so skúsenostou s užívaním lieku Champix..Mám 33 rokov a fajčila som 30-40 cigariet denne..S 2 prestavkami som fajčila cca od 15-tich rokov..Keďže patrím k ľuďom, ktorí majú veľmi silne vyvinutú slabú vôľu

kurak

pre pre Kika74:
na doplnenie: typicka dlzka liecby Champixom je 4 - 6 tyzdnov. Vy pisete o 5 mesiacoch. nevymysleli ste si cely ten pribeh?

kurak

pre Kika74:
psychicke problemy Vasho manzela vobec nemuseli byt sposobene Champixom - boli to podla mna abstinencne priznaky, ktore by sa prejavili ci z Champixom alebo bez. Mozno sa jedna aj o nejaku skrytu psychicku poruchu. Pri problemoch ktore popisujete mal okamzite navstivit lekara. Liecba Champixom je jedina skutocna liecba (klinicky testovana, popisane vedlajsie ucinky). Ostatne - ako som pisal nizsie - je bullshit a tahanie penazi z vrecak zavislych fajciarov.