Fajcenie - champix

Vencida

Fajčila som 20 rokov takmer 2 krabičky denne. Moje pokusy prestať skončili vždy po pár dňoch neúspechom. Champix mi doporučila moja obvodná lekárka a aj mi naňho dala predpis. Začala som s užívaním a podľa pokynov som prestala s fajčením.
To bolo pred 2 a pol rokom a dodnes nefajčím a ani ma to neláka.
Žiadne vedľajšie účinky som počas liečby nezaznamenala.
Myslím, že je to veľmi účinný spôsob ako prestať fajčiť, ale asi tam musí byť aj to chcenie prestať.

narciszlty

Pokial netrpis depresiami, ktore musi riesit psychiater, tak ti takyto predpis pokojne napisany rukou moze vydat tvoj obvodny lekar.

narciszlty

Rob, to mas teda poriadne hlupych lekarov!! Staci zobrat tlacivo receptu a rukou napisat Champix inicialne balenie a neskor aj pokracujuce balenia. Netreba na to nic z pocitaca, tento recept predsa nepojde do zdravotnej poistovne, ostane v lekarni archivovany len pre pripad kontroly. Prosim ta, to odkial su ti tvoji znami lekari??

Rob67

Po 30rokoch som sa rozhodol prestať fajčiť, skúšal som to silou vôle, elektronickými cigaretami a žuvačkami - fajčím ďalej. Dočítal som sa o tomto lieku a chcel by som ho vyskúšať no narazil som na problém. Žiadny lekár mi ho nechce predpísať, ani manželkina obvoďáčka ani lekári mojích známich. Vravia, že tento liek nemajú na zozname liekov od poisťovní a preto ho nemôžu predpísať, v lekárni bez predpisu mi ho nevydajú. Vie mi niekto poradiť, kto v Bratislave by mi ho vedel predpísať - nejaké protifajčiarské centrum a pod.?
Za radu ďakujem.

anka

Ahojte,chcem sa opýtať, či tento liek CHAMPIX je len na lekársky predpis, alebo sa dá voľne kúpiť v lekárni. Dakujem

michae;a

champix je asi jedinne, co ucinkuje pre mna a skusala som vsetkooo, sice ma vela neziaducich ucinkov a som prekvapena, ze tu sa o nich nehovori, a ak tak, tak velmi malo, v porovnani napr. take forum na champix in UK. Ale clovek musi byt na liecbu champix mentalne pripraveny a daju sa prekonat vedlajsie ucinky. uz nefajcim 1 mesiac a ani by som chaampix nepotrebovala, ale doberiem tu liecbu, aby som sa nevratila k fajceniu, tak ako pred rokom, ked som ich po mesiaci prestala brat.

nana77

Zdravim, fajcim asi 1,5 krabicky denne a to uz 15 rokov. Strasne chcem prestat. Rada by som brala &Champix. Ale je tu jeden háčik: užívam Depakine chrono/antiepileptikum/ Je to možne spolu aj pri užívaní s týmto liekom... Prosim o radu srdečna vďaka.