Bradavice na pohlaví?

Príspevok v téme: Bradavice na pohlaví?
Ohniwka

Ahojte, môjmu priateľovi sa asi pred rokom začali tvoriť na pohlavnom úde a v jeho okolí akoby malé bradavičky.
Nevenovali sme tomu veľkú pozornosť, no postupom času začali rásť a rozširovať sa. Dnes sú tie prvé bradavičky veľké bradavice a tvoria sa stále ďaľšie.Prosím, čo s tým? Keď vačšinou sa na oblasť genitálií nemôžu používať žiadne výrobky z lekárne (Duofilm, atď).Ďakujem za každú radu.

ifka

ohnivka,aj ked si bola na gynde pred troma mesiacmi,povedz o tych bradaviciach,lebo normalne bezne sa to vysetrenie na HPV nerobi..pretoze bohuzial zdravotnictvo je o peniazoch..je to drahe vysetrenie a pokial nieje podozrenie na toto,robi sa len cytologia a palpacne vysetrenie..ja mam skusenost z nasej ambulancie aj s tym,ze 50rocna zena bola na gynde na prevencii,urobili jej vsetky bezne vysetrenia..a o mesiac skoncila v nemocnici s neoperovatelnym nadorom vajecnikov,ktory bol poprerastany v celej panve..takze mozes sa na 100%spolahnut?..za mesiac jej to tam urcite nevyrastlo..ale proste lekarka to nevidela ani na ultrazvuku...

sedmikraska

mne to tiez vyberali pod narkozou abola sm v nemocnici tyzden,ale teraz v pohode. PO operacii sa mi to chcelo vratit, tak som si prave dala na to ten Epigen a stratilo sa. UZ sa mi vyse 2,5 roku nevratilo

Ohniwka

Ďakujem bubka, ty si ma aspoň trochu upokojila. Určite pôjdeme k lekárovi.
Dúfam, že priateľ nebude musieť ísť pod narkózu. To by určite neprežil.
Ďakujem aj tebe ifka, určite pôjdem gyn.
Vážne ďakujem...

bubka

No poriadne ťa ifka vystrašila.Ja mám 36 rokov,a chodím pravidelne ku gynekologovi,od 25- ky raz ročne na výter z krčka maternice.Aj manžel mal po operácií dobré výsledky.Proste sa musíte dať obidvaja vyšetriť a súčasne liečiť,pretože to potom stále budete na seba prenášať.Len sa nebojte,a treba to riešiť čím skôr.

Ohniwka

Nie ja bradavice nemám.
A pritom priateľ to má asi rok, a ako som spomínala bola som u gyn. pred tromi mesiacmi a nič. Všetko OK.
Môže byť, že môže byť ten vírus neprenosný?