ziarli..ci co mu je??

Príspevok v téme: ziarli..ci co mu je??
suzis

Moj priatel ziarli..a to takym sposobom, ze nemoze ani len pocut meno mojho byvaleho manzela, hoci vie, ze sme sa rozisli za kritickych okolnosti. Ziarli, predklada mi scenare, ze co ked sa snim stretavam, a podobne..pritom vie, ze je to vylucene a moj byvaly je ten posledny za kym by som isla. Moj priatel ma tiez byvalu, dodnes ma snou dobry vztah, zevraj na urovni brat-sestra..ja ale ziarlit nesmiem..zo mna uz robi "choru", dokonca jej kludne hocikedy zavola, napise, alebo ide k nej do baru, kde pracuje...Doverujem mu, ale ide mi o to, ze on ma byvalu za priatelku, ja mu to tolerujem, ja som s byvalym na "nože" ale priatel stale ziarli a nevie sa zmierit s mojim byvalym manzelstvom. Co vy na to?

suzis

...niekedy mam pocit, ze on potrebuje takto zit..proste ze nemoze mat klud, ze musi stale riesit nieco, nejaky "konflikt"..aj ked sa proti tomu buri, ze on chce mat len klud a pokoj...trikrat do tyzdna mi povie, ze nech si najdem lepsieho..ale ze on ma strasne miluje a vzda sa ma, len aby som bola stastna..chapes tomu??...ked mu poviem, ze ineho nechcem, iba neho a ze ma uz otravuje sa vadit na blbostiach..tak m to nestaci, zevraj su to len moje slova..nic viac...ze on "vie" nieco ine...a ked sa ho opytam co vie, tak su to tie jeho vysledky podvedomeho premyslania..a nejake zahmlene predstavy a predsudky...

usiko

suzis,
na tvojom mieste by som to iste robila ja jemu, teda presne to, co uz bolo navrhnute, teda ziadne stratavky s byvalou, vypocuvanie a vycitanie mu, co ked ju este lubi, co ked preskoci iskra atd. No a hadam sa spamata...ak ste rovnocenni partneri, tak mu dojde a veci sa zmenia, ak nie, tak nemas o co stat...."nerob druhym to co nechces aby druhi robili tebe.." toto musi tvoj partner pochopit, bohuzial aba asi ez to, ze ty budes robit to, co nechces, aby druhi robili tebe.....ale ak to inak nejde......musite si to poriesit, inak budes casom nestastna....ked sa budes vzdy podriadovat.....inak, moj nazor je, ze ziarlivst je choroba, tak drzim palec....

jajka

chapem ho,ze ziarli,ale ze preco az tak velmi...aspon skusil s tym nieco spravit?uvedomuje si,ze ta nepravom obvinuje?ja zas na tvojom mieste by som velmi ziarlila...a urcite by to bolo na mne citit,aj ked mu verim,podla mna ty mas prinajmensom rovnake pravo ziarlit ako on,ba snad aj vacsie vzhladom na situaciu...

mirabelka

je mi to strasne luto....keby taky pristup ako ty, mal aj on ...
vidno, ze si rozumna a vyspela zena, aj ked to v sebe dusis, si dama a nepovies mu, ze ti to vadi. mas moj obdiv :) ja by som to asi nedokazala :)
Mne pripada, ze ti to robi naschval, neverim, ze by bol az taky hlupy. velmi dobre si uvedomuje tych 9 rokov a mozno sa boji, ze ta strati,lebo vie, ze urcite k byvalemu nieco citis. Aj ked ty sa k nemu naozaj vratit nechces, on si to zjavne nemysli.
No mozno by mu trebalo pripomenut, ze o teba nepride koli byvalemu, ale koli svojej prehnanej ziarlivosti, netolerancie a egoizmu....

suzis

...on trpi tym, ze som s byvalym manzelom bola takmer 9 rokov, ze proste iste ho este lubim, ved to bolo skoro desatrocie spoluzitia..to nejde o dna na den zabudnut..a bla..bla..bla...on ma s byvalou dobry vztah, dokonca mi ju predstavil a respektujem ju ako jeho kamaratku...hoci na druhej strane mi to neskutocne vadi...doverujem mu..ale nerozumiem mu, preco vo mne neustale vyvolava pocit viny, akoby som sa mu usela stale za nieco zodpovedat a robi mi ziarlivostne sceny dokonca na "vymyslene" scenare, alebo na svoje predstavy..alebo ked sa mu nieco sniva.....to nie je prirodzene...

mirabelka

ja by som sa s nim do krvy pohadala......ake pozic take vrat....a ziadne stretavky s byvalou v bare, telefonaty a pod.
preco by si mala ty doplacat na jeho egoizmus?
typicky blby chlap...