čo robiť proti opuchom nôh v lietadle pri dlhom lete ?

Príspevok v téme: čo robiť proti opuchom nôh v lietadle pri dlhom lete ?
kamoska

Vie niekto poradiť, čo mám robiť, keď mi pri lete dlhom 16 hodín opúchajú lýtka? sú potom naliate a tvrdé ako kamene. Lekárka mi dala Clexane injekcie, vraj si to mám sama pichnuť pred odletom, ale bojím sa toho, lebo kolegovi z toho vlietadle začala tiecť krv z nosa. V kontraindikáciách to má napísané , že krvácavosť....neexistuje niečo jednoduchšie a pritom účinné?

Lousia

Ahojte, mám presne ten istý problém ako gabriel 25. Som z toho úplne nešťastná, vždy keď cestujem lietadlom je to neskutočná bolesť . Pri vzlietaní je to oki ale pri pristávaní... mám pocit, že mi praskne cievka v hlave a končím.Vždy ma ale bolí iba jedna strana hlavy, nie je to ani bolesť ako klasická pri migréne, skôr je to bolesť ako pálenie, skutočne ma to páli. Taktiež mám stále pocit, že mi začne tiecť krv z nosa...ale nič. Nenašla som tu ale žiadnu odpoveď na tento problém tak ak by ste mi niekto vedel pomôcť bola by som vám vďačná.

Lousia

Ahojte, mám presne ten istý problém ako gabriel 25. Som z toho úplne nešťastná, vždy keď cestujem lietadlom je to neskutočná bolesť . Pri vzlietaní je to oki ale pri pristávaní... mám pocit, že mi praskne cievka v hlave a končím.Vždy ma ale bolí iba jedna strana hlavy, nie je to ani bolesť ako klasická pri migréne, skôr je to bolesť ako pálenie, skutočne ma to páli. Taktiež mám stále pocit, že mi začne tiecť krv z nosa...ale nič. Nenašla som tu ale žiadnu odpoveď na tento problém tak ak by ste mi niekto vedel pomôcť bola by som vám vďačná.

ja20

100 ml si mozes preniest cez pasovu ci aka to je potom kontrolu ale co si kupis za nou {na pitie} to mozes v neobmedzenom pocte.

kamoska1

Ďakujem za reakcie. Lenze pri dnesnych bezperčnostých opatreniach si človek do lietadla asi ťažko zoberie varixil gel, lebo dohromady všetkého môže byť tuším 100 ml. Piť veľa vody sa mi tiež z podobného dôvodu nepodarí....a v lietadlách v economy class dávajú málo piť....takže budem musieť asi stáť a cvičiť v uličke :-)

lolitaa

ked uz sa bavime o problemoch...
ked pristavame, mam straaasnu bolest v uchu, taku rezavu, idem sa z toho zblaznit...potom som citala , ze to je nieco s Eustachovou trubicou..ak viete, co s tym poradte..Stalo sa mi to 2 krat.

eliska

Mna by zasa zaujimalo nieco ine ohladom letu v lietadle. citala som ze pocas kazdeho letu dostane clovek v lietadle urcitu davku nebezpecneho ziarenia.viete niekto o ake ziarenie ide a ake je jeho mnozstvo?

gabriel 25

Ja mam zasa iny problem: pocas letu,neviem ci pri prudkom poklese lietadla alebo pri com mi zrazu silno praskne v hlave a mam pocit akoby mi v hlave pukla zila alebo nieco podobne a zda sa mi ze sa mi pustila krv z nosa.je to ostra bodava bolest ktora ma nuti az zatvorit oci a mam pocit ze v tej chvili zomriem.vzdy si veberiem vreckovku a utieram si nos avsak zistujem ze ziadna krv mi netecie.Pri kazdom lete sa bojim ze sa mi to zasa stane,je to maximalne neprijemne a bojim sa aby sa mi z toho nieco vazne nestalo. v tej hlave mi riadne rupne,je to strasny pocit a ta bolest....

gina30

Ja si vzdy vyzujem topanky a tiez cvicim nohami a striedam polohy kdesi som citala ze je dobre uzit si aspirin, vraj zrieduje krv a pit dostatocne mnozstvo tekutin(nealkoholickych)