manželstvo-ako často sa bavia vase polovičky?

Príspevok v téme: manželstvo-ako často sa bavia vase polovičky?
fifi

ahojte manželia a manželky.chcem sa spýtat ako často chodia von,na kávu. do baru, s kolegami ci kamarátmi na disko či chatu vaše polovičky?my máme ten problém že sa na tom akosi nezhodneme.manžel mi tvrdi že sa raz začas potrebuje odreagovat s kamošmi,niekedy mi to dost vadí,mame malé dieta,ja som na materskej a furt trčím doma.a ked mi manžel oznami že ide s kamošmi, samozrejme do rána,tak mám z toho vredy.Ako často chodia tí vaši.Robím zbytočné scény?

fifi

osamela -mam vyrus na pc,neda sa mi otvorit posta.aj sem sa dostanem tak na 6krat ak mam stastie.ked to bude ok,dam ti vediet,budem rada.

osamela

ahoj fifi, manzel je skvely, nad ocakavanie, syncek skolku miluje a s pracou to vyzera zatial dobre. Ja som tiez chcela dat maleho uz ako dvaapolrocneho do skolky, bol uz na to psychicky aj fyzicky pripraveny, pekne sam cikal a uz potreboval deticky, len som nezohnala skolku, vsetky su plne. Ci tvoj maly je zrely na skolku, to vies iba ty, ale deticky to vacsinou zvladaju dobre, praveze cim dlhsie su doma, tym horsie sa potom prisposobuju. Ak chces, tak ti mozem napisat aj na mail. ?

fifi

osamela-takže teraz začínaš novú etapu života.držím ti palce,aby si vykročila spravnou nohou a aby si malý na skolku dobre zvykol.prvé dni budú asi tažsie ale ked si zvyknes,hlavne na to vstavanie,malo by byt fajn,hlavne aspon prides v praci na ine myslienky,nie len rodinny kolobeh.ja sa na to už teraz teším.ty si bola na MD celé tri roky?aké máš skusenosti,ja uvažujem ist do prace po dvoch len mam obavu či maly tým neutrpí.dúfam že sa manžel drží dobre,držím palce.

osamela

fifi, od buduceho tyzdna uz nastupujem, maly sa uz aklimatizuje v skolke, takze zmeny sa blizia velmi rychlo, uvidim ako budem zvladat vstavat o pol siestej, ked som doteraz vyspavala, teda vyspavali, sme obaja s malym spachtosi :) Tiez sa tesim, ze konecne zarobim nejake vlastne korunky, aj ked viem ze to pojde hlavne na ucty, ale aspon nebudem mat taky blby pocit kupit si aj nieco na seba.

fifi

osamela-presne viem o com vravís,ten pocit,cítila som sa ovela sebevedomejsie,teraz som dokonale závislá od manžela,hlavne finančne,citovo ale aj v tomto.chcem to zmenit,velmi ma vsak nopodporuje,lebo ma tiež obavu že naburam.ja som si to zobrala do hlavy a budem na tom pracovat.ty si uz yacala pracovat?mas dieta v skolke,ako ti to teraz vyhovuje?

osamela

ja nesoferujem od siedmeho mesiaca tehotenstva, bojim sa ze naburam, predtym sme mali staru skodovku, ale teraz mame nove auto. Ale ked si spomeniem na ten skvely pocit slobody za volantom, tiez by som mala s tym nieco robit.
Ked ma len 15 mesiacov, tak to mas naozaj este daleko. Ale to nic, zvyknes si, casom budes mat coraz viac volneho casu, aj na seba, uvidis.

fifi

osamelá-malý ma 15m,takže ešte dlhá doba,do skolky beru od dvoch ale este som nad tým vážnejšie neuvažovala.v utorok idem ku kozmet. tak aspon malý výpad.začala som sa učit opat jazdit,vodičák mám len som nesedela 3roky za volantom,nemali sme auto,včera som bola no horor,hrozne sa bojím ale musím.ale myslím na budúcnost a už sa vidím ako skvelo šoférujem.

osamela

fifi kolko ma tvoj maly? presne viem, ako sa citis, ked som bola tehotna vsetci sa okolo mna tocili a ked sa maly narodil, ostala som sama, nemala som si s kym cely den pokecat, ked som niekomu aj zavolala tak nemal cas, lebo vsetci pracuju...mala som z toho depky, predtym stale vonku po veceroch, po vikendoch, a este sa mi zdalo ze mam malo casu, ze kolko casu zabijem v praci. A na materskej v jednom kole, od rana do vecera, ani som si nemala s kym pokecat, stale nieco na praci, vecer som padla do postele a jedina zabava bola telka, ktoru som nikdy predtym nepozerala. Maly podrastol a uz nemam doma tolko prace, coskoro nastupim do zamestnania a budem medzi ludmi. Ked mas takeho manzela, co ti ochotne pomoze aj s malym, skus aspon raz do tyzdna ist niekam hoci cvicit, alebo ist s malym do materskeho centra ak mate nablizku. Osviezi ta, ak pojdes von aspon na hodinku, ale bez maleho, vypadnut z toho stereotypu, pokecat s inymi ludmi, dobit si baterky. Uvidis ako sa ti zlepsi nalada. Alebo sa chod vylepsit ku kadernicke, nakupit nove saty, na kavicku s kamoskou.

vecernica

Mozno ten nezaujem o nic je z unavy a starostlivosti o syna.Ze uz nemas silu na ine.Mnoho psychologov tvrdi ze nezaujem je vlastne skrita depka. Skus si vymysliet nieco absurdne co si nikdy nerobila a hlavne si to predplat.aj to je na zaciatku motivacia.Kamaratky a maju 30-45 chodia napr na brusne tance a nevedia si vynachvalit tu babsku jazdu.Depku a unavu citi obcas kazdy ,ale ked to mas napr cely mesiac je to uz moc.Skus zmenit stereotyp.Mne osobne nevadi a uzivam si ho po hektickom obdobi.Niektory den sa sklada len z prechadzky do potravin,a to mam pocit ze nic nestiham.Mozno zbieras silu na dalsie obdbie.Hlavne som sa naucila chodit vikendy mimo BA na vylety a nekukat telku!

fifi

Vecernica je super že si doma a nenudíš sa,ja ked som sama neviem čo so sebou,neviem si nič nájst čo by ma bavilo alebo na čo by som sa tešila-daka činnost.nemám koníčky,všetko ma drží krátko,pred narodením syna som vela čítala,chodila 4krát týž.cvičit a viac som relaxovala,teraz sa neviem nejáko uvolnit,alebo čo to je neviem,asi nejaky útlm.