manželstvo-ako často sa bavia vase polovičky?

Príspevok v téme: manželstvo-ako často sa bavia vase polovičky?
fifi

ahojte manželia a manželky.chcem sa spýtat ako často chodia von,na kávu. do baru, s kolegami ci kamarátmi na disko či chatu vaše polovičky?my máme ten problém že sa na tom akosi nezhodneme.manžel mi tvrdi že sa raz začas potrebuje odreagovat s kamošmi,niekedy mi to dost vadí,mame malé dieta,ja som na materskej a furt trčím doma.a ked mi manžel oznami že ide s kamošmi, samozrejme do rána,tak mám z toho vredy.Ako často chodia tí vaši.Robím zbytočné scény?

vecernica

mne samota nevadi.Dobrovolne zatial nepracujem a velmi mi to vyhovuje.Bohuzial budem musiet, tak sa toho desim(koli prachom) a to este ani deti nemam.Doma sa absolutne nenudim ,citam vela a vselico ma bavi a zaujmam sa o to.Nechapem ,,ze vas bavi robit pre niekoho zamestnavatel.Ja si preto vymyslam svoje podnikanie..a je toho fakt dost na vybavovanie.

nellka

fifi, presne takto mu to povedz, že nechceš byť sekera, ktorá ho doma čaká s tým že kde toľko trčí, ale na druhej strane, že tebe je z toho smutno a že by si bola rada, keby tak, ako trávi čas s kamarátmi, ho trávil aj s tebou. Však večer nemusíte pozerať telku a ísť spať so sliepkami. Môžete pokecať, zahrať karty a pod. a aj ty sa budeš lepšie cítiť, ako zavretá doma s dieťaťom bez možnosti úniku. Aj ty potrebuješ načerpať novú energiu, tak nech príde domov skôr a skoč si aspoň do mesta, aj sama na kávu, lepšie niečo, ako nič, stereotyp niekedy zabíja, aj keď každý z nás stereotyp v podstate potrebuje. ale odtiaľ potiaľ.

fifi

je tu viac faktorov -materská je pre mna dost psych.nárocná,dennodenný kolotoč,cítim sa unavená i osamotená.teraz sa nestažujem iba komentujem.nemám kamošky ktoré by ma vytrhli zo stereotypu.ani nikde nechodím.takže iba rodina,často myslím na to ako by som už isla rada do práce,kecala s kolegynami a mala aj iný život..kamošky a dake stretká čo mi velmi chýba.rodina mi radí to už len nejako vydržat kým pojde chrústik do skolky.s manželom sme už dohodu mali,ale porušil ju.takže zase musím vytiahnut túto tému a dohodnút sa na nových pravidlách.ale nechcem byt na neho zlá,ani sekera.

nellka

stk, ale fifin manžel nemá nič proti tomu, aby išla aj ona...o tom sme už písali.
Ešte to som chcela napísať, že je rozdiel ísť raz za čas s kamarátmi do rána a je rozdiel to robiť často. Dohodnite si nejaké pravidlá, napr., raz za dva týždne, alebo len tak na pivko, nie až do rána a pod., len to dodržiavať.
Ja by som zase nevydržala vo vzťahu, kde by som žila len pre muža, deti a dosť, žiadny iný život, žiadne chaty, zábava, partia a pod.V tomto sme sa s mužom našli, lenže my máme spoločnú partiu, len sa tam striedame, niekedy sa tam vyskytneme aj spolu, ale nám to takto vyhovuje. Nezniesla by som, keby odo mňa môj muž očakával, že tu budem teraz už len a len pre neho a deti, lebo však som vydatá a nehodí sa to...A základ všetkého je dôvera. Keby som mužovi neverila a ani on mne, tak to môžme rovno zabaliť. Jasné, ak má niekto zlú skúsenosť, tak sa nečudujem, že je už obozretnejší, ale aj tak. To, že sa takéto zrady dejú- to bude vždy, s tým nič nespravíme. Ale nie podozrievať dopredu...

macik78

pozri fifi ak zostane doma preto ze si ofucana tak to je zaciatok konca, ja som to tiez takto zo zaciatku robila a vies aky bol vecer? Sedel nahnevany pri telke a ja som mala vycitky..No a viem ako sa musis premahat ked si sama doma a on sa zabava, ach tie myslienky nikdy to uz zazit nechcem je to prezivanie nie zitie...

nashira

Je to tazke radit vam ....Teraz som prestastna ,ze take nieco neriesim.Ono je potrebne si upratat v hlavicke a chladnokrvne zhodnotit situaciu a vediet sa v nej orientovat.Zhodnotit fakty scitat ci vynasobit a potom rovna sa.Asi vam vyjde viac prikladov a prajem ,aby ste zvladali aj slovne ulohy ...rovnice,nerovnice.V dobrom :)))))))
a vase reakcie nebudu vzdy dokonale,lebo materstvo obmedzuje....uplne prirodzene najma vas ak to muz nepojme inak....Ked budu deti vacsie samostatnejsie bude to ine.

fifi

Sedmikráska-presne,v okruhu jeho známich som naozaj dobrá manželka,sam sa tím chváli ked ho pustím bez výčitiek,on mi je za to moc moc vdačný.a presne tak jemu ten čas prefrčí a ja rátam minúty ale ked sa vráti sme štastný ako blchy,vždy mi povie že sme mu už chýbali a často na nás myslel,ja mu to verím,je uprimný.Dvaja z jeho partie už prestali chodit,tiež sa im narodili deti tak dúfam že to tak bude za nejaký čas už aj u nás,len dúfam že dovtedy neporodím sedem krát:)))))))))))))))))))))

karkulka

ahojte.my s muzom sme spolu styri roky z toho dva roky manzelia,teraz cakame babo.a ked sme spolu chodili tak sme sa chodili bavit obaja spolu.no a teraz ne zeby niak casto chodil von ale ja som v 30tom tyzdni,ze kam uz s takym bruskom?no a niak poslednu dobu mava caste chutky si niekam vyrazit.ci uz na firemnu akciu,to mu zatial tolerujem ale ked mi napise sms ze zdrzim sa lebo sa stretol s dakym kamosom co sa mozno tyzden nevideli tak mam doopravdy nervy.a ked mu zavolam a on mi polozi tak ma ide rozhodit.naposledy som mu napisala ja taku fajnovu sms ze ci ma druhu alebo mu je prednejsi chlast a on dosiel domov uplne triezvucky...niekedy mam fakt nervy,neviem ci som moc ziarliva..