poprosim (ne)odborný posudok mojej osobnosti...díky moc

Príspevok v téme: poprosim (ne)odborný posudok mojej osobnosti...díky moc
sickman

som tak odlišná ako iní, že sa cítim ako posledný outsider, a keď sa chcem začleniť medzi ostatných tak mi je to tak proti srsti, že sa radšej ešte viac stiahnem...nedokážem sa baviť ako ostatní, nedokážem žiť ako ostatní-bežne, baviť sa s priateľmi, na spoločenských akciách, nič také.. chcela by som byť na tom ako ten najbežnejší človek, byť ničím (to som aj teraz, ale teraz veľmi vyčnievam), chcem byť človekom z pásovej výroby...a vadím tým, že taká nie som, hlavne sama sebe a to je to najhoršie..áno chcem byť tuctová lebo je to takto strašné, preto som najradšej sama, lebo ma nikto nechápe, fakt nikto....ja sama sa neznesiem, vadím si, chcem sa začleniť ale keď vidím aká som, viem, že medzi ostatných nepatrím a musím byť sama, či už chcem alebo nie...a už som si na to tak zvykla, že už chcem...čo na tom, že ma niekto má rád, či dokonca miluje, keď vadím sama sebe?...keď som sa skúšala začleniť a nedarilo sa mi to, a nikto ma nebral ani takú, akou som sa snažila byť, ani takúto aká som, tak ma to fakt totálne odradilo..proste medzi ostatných nepatrím a koniec...všetka snaha márna...neznášam svoje ja, neznášam môj pohľad na všetko, v ničom nevidím zmysel, v ničom nevidím šťastie, nikomu neverím, som utiahnutá a rozpoltená, chcem pozornosť a keď ju mám, tak pred ňou utekám, bojím sa ľudí, bojím sa spoločnosti, klamstva, bojím sa všetkého a hlavne života, kde mám preboha hľadať šťastie keď mám v podstate všetko čo potrebujem, mám lásku, milujem, som milovaná, ale nemám dosť rada sama seba...? netvrdím, že som výnimočná, som len iná!!! aby si to niekto zle nevysvetlil...a nechutné je, že niektorí ľudia ma majú za úžasnú...robím polke známych psychologičku a vychvaľujú ma do nebies...robím to pre nich rada,mám z toho dobrý pocit a to mi celkom stačí....ale to sú niekoľkí ľudia..bežná spoločnosť, všetky vekové kategórie, ma majú za čudáka, pretože sa vyhýbam všetkému čo iní ľudia zámerne vyhľadávajú, vidím na sebe chyby aj tam kde ich iní nevidia a je to asi až chorobné...ak toto niekto dočítal do konca tak gratulujem, netuším, čo som tým chcela povedať, je to len ďalší krok bez cieľa..u mňa celkom bežný...no tak čo? som ok? potrebujem psychoša? alebo som len príliš veľký realista? a okrem toho ma bolí hrdlo...

cokoladka

sickman : ahoj mame velmi podobny problem, a aj vlastnosti rada by som si stebou pokecala, niesi na ICQ, ci MSN? fakt ta chcem vypocut a zaujala si ma, voalm sa kika napis prosim, mas zaujem pokecat?

nula30

Mojatvoja preboha ako ta mohlo napadnut ze sa tu idem nadradovat nad niekoho?? Ja som pisala sickman ze taki ludia mozu byt nepochopeni, v ziadnom pripade sa nenadradujem, preco si to myslis. Ani nespochybnujem to ze ini ludia maju ovela vyssi IQ. To ma mrzi ak si to takto pochopila.

mojatvoja

nula teoreticky to ovladas... tak naco tu vnasas svoju nadradenost so svojim IQ...mozno tu pisu ludia, ktory ta prevysuju svojou inteligenciou...

nula30

A k tym vztahom podvedome si vyberame "rovnakych partnerov" s rovnakymi charakterovymi crtami. TAK SA NEDIV! A uz moc pisem tak radsej...

nula30

S tzm EQ mas mozno pravdu aj ked pochybujem ze IQ sa moze vyvinut na ukor EQ. EQ sa vyvija tym do akeho soc. prostredia sa narodis v akom vyrastas a urcite ho ovplyvnuje aj to s akymi ludmi sa stykas priatelis ci pracujes. Vsetci !tito ludia! nas ovplyvnuju a posobia na nas. Na zaklade toho ziskavame sebavedomie empatiu ludskost a vsetko to co ovplyvnuje EQ. Nikde nie je napisala ze ludia s vyssim IQ su uspesni a ze sa im dari. Aj clovek s vysokym IQ este nemusi patrit medzi najlepsich ziakov v tride ani byt uspesny v zivote. Na to je ten EQ. Tak co s tym. EQ sa cely zivot vyvija. Tak sa necham prekvapit. ASI TAK!

osmijankooo

-Som proste taka, vsetky vztahy mi krachli.
Vztahy ti urcite nekrachli kvoli vyske IQ. Merali ti aj EQ? To je vo vztahoch dolezitejsie a tebe sa zrejme na jeho ukor vyvinul intelekt. Ak vobec.

nula30

sickman ak sa mozem opytat roboli ti niekedy IQ test? Ja mam mierne nadpriemerne IQ a som presne taka ako ty, mam pocit ze ked sa bavim s ludmi tak mi nikto nerozumie v rodine mam sesterku ktora ma vystudovanu vysoku skolu je cudna ma cudny zmysel pre humor pouziva cudne prirovnania. Pre vsetkych cudne ja sa perfektne bavim na jej cudnych vtipoch. A mam pocit ze si s nou rozumiem, s ostatnymi prebiedne, moj priatel mal IQ hranicne s normou ja som nevedela s nim komunikovat, vsetko co povedal, vsetky nazory mi prisli detinske jeho vystupovanie prilis teatralne, tak som to vzdala. On zasa tvrdil o mne ze moc filozofujem, o kazdej otazke dlho uvazujem a ked uz potom spustim prival slov tak ma nemohol pocuvat, no bohuzial v slovnej zasobe mam rozvite vety nielen jednoslabicne slova. Som proste taka, vsetky vztahy mi krachli.