Potrat a tehotenstvo

usiko

dakujem radana, ale mohli by sme sa prosim venovat LEI?????

P/S. uz som si zvykla, ze ma odsudzujete kvoli mojim nazorom, podla mna ich ma kopec ludi take iste, ale boja sa to povedat...minule sa do mna moralistky obuli len preto, ze som sa pytala, kedy je spravny cas na dieta...asi ich rozculilo to, ze mam dobru pracu, dobre zarabam, sme zabezpeceni...pustili sa do mna tak, ze som dala temu uzamknut nadobro...pretoze bola plna urazok na moju adresu....takze ma vase rakcie neprekvapuju.....
....
a je mi jedno, co si myslite, ide mi len o to, aby Brumik niekto podporil terz v tazkej chvili, pretoze aj tak sa na nu bude kopec etickych zien pozerat ako na vrahynu, co je smiesne....ide mi o to, aby vedela, ze nerobi zle, a ze jej rozhodnutie je spravne , pretoze ona zije so svojou rodinou, pozna jej zle a dobre chvilky a ona jednina a nas vie, ci by chceli take dieta alebo nie...a ci by to zvladli.....takze jedine ona a jej manzel maju pravo rozhodovat....tak jej to neztazujte...ma to aj tak tazke....

bon

usiko, ja ti tvoj nazor neberiem, mas pravdu, kazdy mame svoje, ja som len vyjadrila svoj nazor, a ver mi, ze tito ludia netrpia, je to ich, su taki isti ludia ako sme mi, presne taki isti, raz to mozno zistis a pochopis, ked sa s takymi ludmi obcas stretnes, porozpravas sa s nimi, pozabavas, opijes.......

radana

"Nie je ťažké milovať dieťa zdravé a krásne, ale len Veľká láska sa dokáže skloniť k dieťaťu postihnutému!..."

usiko

Rady,

kedze nie som veriaca a neverim tym bludom o stvoreni sveta, myslim si, ze clovek je zviera, ibaze ma mozog.... vdaka ktoremu casto robi nepochopitelne veci...ale povascine je ten mozog prospesny....nemame pravo sa vyvysovat nad prisrodu a nad zvierata, len preto, ze mame v hlave viac aktivnych buniek.....tak tolko k teme preco som za a preco som proti.....

...podla mna by sme sa nemali venovat mne a mojmu nazoru, ale lei a jej otazke....ja som len chcela podporit Brumiku

usiko

:-(

priroda to u zvierat zariadi tak, ze ak sa slaby jedinec narodi, umrie, lebo sa o seba nebude vediet postarat nikdy sam....takze tak som to myslela....

neviem, ja by som urcite nepriniesla na svet dieta, o ktorom by som vedela, ze bude cely zivot s takym postihnutim....ani keby bolo riziko, ze uz dalsie mat nebudem...radsej by som si adoptovala dieta, ktore je zivotaschopne ale bez rodicov a z ktoreho mozem nieco vychovat, ....proste aby bolo pre svet prospesne, takych chudatok deti je kopec.....je to moj nazor, pozeram sa na to cez rozum a nie cez city, nie som veriaca, teda ja nefungujem na principe ze aj postihnute dieta je pozehnanie.....proste nie, takze tak.....

ja som sa na tuto vec, teda na to, ze ludia rodia deti, aj ked vedia ze budu postihnute tak, ze je to ich sebectvo, takisto ako sa pozeram na ludi, ktori maju osem, desat deti......pre mna je to nie pozehnanie, ale sebectvo ludi a ich strach pred tym, ako sa budu vysporiadavat s odsudenim ostatnych a so svojim svedomim.....a tak sa staraju o postihnute dieta a nikdy nepriznaju, ze ked niekedy vidia ako to ich trpi a kolko veci v zivote postrada, tak by si boli zelali, aby sa volakedy boli rozhodli inak....

je to moj nazor a neprajem si, zby na mna niekto utocil, pretoze mam pravo na svoj nazor....a nemyslim si ze som zla, to zase vedia lusia okolo mna, len si myslim, ze vela veci, co ludia robia, su z hladiska prirody a jej kolobehu nenormalne......

bon

Ahojte,
lea urcite mas sancu otehotniet a vynosit zdrave dieta aj napriek potratu,
brumik, nenechaj sa ovplyvnovat inymi je to na vas a nie na inych ludoch, aj ked celkom nechapem to ako ti zistili ze bude mat najtazsiu formu postihnutia, pretoze to aky bude mat stupen MP a hlavne nakolko ho bude obmedzovat v zivote, nemozu urcit dopredu......
usiko, ma v niecom pravdu, priroda by sa sama vysporiadala v mnohom, a hoci nie sme zvierata, sme im velmi podobni, a tiez zijeme v prirode tak ako oni, a aj u nas volakedy platil prirodzeny vyber, a to silnejsi prezije, lenze teraz je to umelo potlacane a prave preto sa rodia aj deticky s postihnutim, je to paradoxne lebo pokrok v medicine zapricinil to, ze sa deti s postihnutim este stale rodia a rodit aj budu, kedze zachranime aj deticky, ktore by za inych okolnosti umreli este pred narodenim, resp. hned po porode.....
usiko ale uvedom si, ze clovek s postihnutim sice je vacsia zataz, a v mnohych pripadoch ovela vacsia, neznamena to, ze rodiny musia byt doma s nimi cely den zavrete a nemozu chodit ani na vylety..., praveze tieto decka vedia byt velmi "akcne"....., a dnes je vela moznosti ako sa rodicia mozu od nich odbremenit, postupne sa starostlivost zlepsuje uz aj u nas.....

:-(

pre usiko-priroda to vzdy zariadi?A tu to ako zariadi?Ved lekari vykonaju potrat,tak ako to priroda zariadi?Keby bolo na prirode,tak by sa dieta normalne narodilo.Nesuhlasim s tvojim prispevkom,je sebecky.Aj s postihnutym dietatom sa da zazit vela krasnych veci a zajst na vylety.A keby jej nic lekari nepovedali?Co potom s dietatom?Usiko,cakala by si,ci to priroda zariadi?

Rady

Brumik,
ak ste sa už rozhodli, či už pre potrat alebo nie, tak to samozrejme nikto a nič nezmení. Ale nesúhlasím s tým, že by sa mal človek porovnávať s nejakou svorkou zvierat. Predsa nemôže niekto porovnávať zviera s človekom. Ak sa niekto cíti ako zviera, je to jeho problém. Ale aj postihnutý jedinec - človek má právo na život a nerozumiem, ako môže niekomu prekážať alebo aby tým druhí trpeli.
Hoci deti s downovým syndrómom majú aj kopec zdravotných problémov a je s ním viac starostí ako so zdravými deťmi, ale ide o Tvoje dieťa nie o cudzie.
Máš pred sebou ťažkú voľbu, ale zjavne ste už rozhodnutí. Chcela som len vyjadriť nesúhlasný názor s "usiko", kde porovnáva človeka a zviera.