1 baktéria prenášaná slinami spôsobujúca kopec ťažkostí

Príspevok v téme: 1 baktéria prenášaná slinami spôsobujúca kopec ťažkostí
azathoth

Akokoľvek strelene to môže znieť, som presvedčený, že som chytil infekciu, ktorá mi zapríčiňuje nasledovné problémy - vyblednutie, opuchnutie tváre, zapálená pera pokrytá bielym povlakom, pálenie v žalúdku, riedke stolice, zožltnutie zubov, pachuť v ústach, svrbenie, štípanie očí, pri manuálnej práci alebo športe sa dostaví vyčerpanosť drasticky skôr, než bývalo zvykom, neplynulé pohyby, zadrhávanie horných aj dolných končatín. Keď tvrdím doktorom, že som si stopercentne istý, že tieto ťažkosti spolu súvisia, pozerajú na mňa ako na blázna. Z testov mi nebolo zistené prakticky nič, až na vysušené oči, taktiež ústna dutina, podráždený žalúdok, alerie na všetko možné, pričom mi alergie nikdy pred tým dokázané neboli. Od doby, kedy mi začali všetky tieto problémy (doslova zo dňa na deň)by sa môj život dal prirovnať k plávaniu v bazéne v rifliach, ktoré si však nemôžem vyzliesť lebo sú na zámok. Kľúč od neho je vo zväzku ďalších rôznych kľúčov, čo sú v držaní plavčíka, ktorý nepovažuje moje potiaže za tak závažné, aby sa unúval nájsť ten správny klúč. Tak mi aspoň hodí záchranné koleso, ktoré však v konečnom dôsledku nič nevyrieši, pri najlepšom pár problémov potlačí. Pre menej chápavých si dovolím vysvetliť symboliku. bazén - život, plávanie - žitie, rifle - chromta (infekcia, hovorte tomu jak chcete), plavčík - doktori, hľadanie klúča - poriadne detailné testy, nie len rozbor krvi, kľúč - nájdenie príčiny poprípade správna medikácia, záchranné koleso sa dá charakterizovať ako všetky tie bežné maste, kvapky, čo nevyliečia ani prd, etc... Nečakám, že mi niekto dokáže poradiť, skôr by ma zaujímali vaše názory, či si myslíte, že nejaký takýto humus tohoto typu skutočne dokáže existovať v prírode bez toho, aby bol preukázaný a identifikovaný alebo je to všetko iba súhra okolností

azathoth

Som vďačný každému z vás, kto si našiel čas prečítať si a zareagovať na môj príspevok.
Mira, Radca, ja som do doby, kedy sa mi objavili tieto starosti, žil plnohodnotný život, ktorý som si vážil a užíval, nepil som alkohol, nedrogoval, nefajčil, nemusel som obmedzovať žiadne potraviny, skrývať sa pred slnkom, utekať pred pelom. To na tom zamrzí najviac, ja nie som ochotný pristúpiť na rady ignorantských lekárov a začať brať kvapky do očí, niekoľko druhov tabletiek na žalúdok, maste na tvár, na pery, vyvarovať sa konzumovaniu mliečnych výrobkov a kadečoho iného. Preto som uviedol tú metaforu s bazénom.
Erika, presne to isté zažívam aj ja s mojou maminou. O nás si už lekári tiež kadečo myslia. Mne môj fyzický stav taktiež vo veľkej miere narušil ten duševný. Rovnako som sa uzavrel do seba, s tými pár kamarátmi, ktorí mi ešte ostali, sa stretávam takpovediac iba nasilu, aby si nemysleli, že na nich kašlem. Pomaly z ničoho sa nedokážem radovať, nádej, že budem aspoň z polovice fit, tak ako pred tým, už som dávno stratil. Ide mi hlavne o to, aby sa aspoň približne zistilo, čo presne mi tieto ťažkosti môže spôsobovať. Preto som založil túto diskusiu, aby som sa čo najbližšie k tej príčine dopracoval, prípadne si urobil menší prieskum, koľko ľúdí má podobné problémy, keďže som si istý, že sa tento ´´bacil´´ dá veľmi jednoducho chytiť. Nevytvoril som ju v dúfaní, že mi niekto poradí zázračný liek, po ktorom mi všetky tieto starosti zmiznú. Tiež to mimochodom vyzerá na celiakiu.
Agina, som toho istého názoru, ale poraď mi, ako vysvetlím lekárom, že sa mi začali tie problémy po tom, ako sme viacerí pili z jednej flašky ( to je vysvetlenie aj pre Leu), bez toho, aby si o mne mysleli, že mi šibe. Nehovoriac o tom, že už vtedy som si príznaky, ktorými už trpím aj ja, na niektorých, z tých ľudí všímal. Zo začiatku som si namýšlal, že si to iba namýšlam, ale u toho dlho nevydržalo. A tiež mi je sprosté sa ich narovinu spýtať: ,, hej, nepripadáš si nejaký humusný a zhnitý? Lebo ja áno a myslím, že som to dostal od teba...´´

lea

vyzera to na kvasinkovu infekciu. preliecit antimykotikami a brat probiotika. obmedzit sladkosti, zabezpecit prisun vitaminov a mineralov. a ako si dosiel na to, ze mas bakteriu prenasanu slinami? s niekym si sa bozkaval alebo tak? lebo staci sa aj napit zo zle umyteho pohara v restauracii, vsetko zalezi na osobnej imunite

agina

Ja si myslim tiez, i ked to nemam vedecky podlozene, ze nieco take moze existovat. Akurat som sa vcera bavila s kamaratkou a ta sa mi zdoverila, ze raz sa bozkavala s jednym chlapikom o dost starsim, ktoremu pachlo z ust a odvtedy sa ona toho pachu nemoze zbavit. Zatekaju jej hlieny, pachne jej z ust tak isto ako jemu. Tak si myslim, ze nieco na tom moze byt pravdy. Dovtedy nemala ziadne problemy, az teraz sa vsetko na nu zacalo lepit.

erika8

So synom som chodila skoro štyri roky po lekároch, dokonca bol aj na pozorovaní v nemocnici, kde nič nezistili.Robili mu rôzne vyšetrenia, ktorých výsledok vždy niečo naznačoval, ale na určenie nejakej konečnej diagnózy to nestačilo. Syn mal stále hnačky, horúčky, kŕče v bruchu, herpesy a všeličo iné na perách a ústach,bol chudý a nerástol, prestal sa hrávať s deckami na dvore. Úplne sa menila jeho povaha, uzatváral do seba.Bola som z toho nešťastná.Lekári už na mňa pozerali ako na matku, ktorá chce mať silou mocou choré dieťa. Nakoniec mu zistili, že má celiakiu.Prešiel na bezlepkovú diétu. Je z neho opäť chlapec, ktorý začal rozprávať, smiať sa a behať s kamarátmi. Netreba sa nechať odradiť. Určite sa niekto raz nájde, kto Ti pomôže.

radca

No napriklad nedostatok horcika a draslika ti rozborom krvi nezistia. U teba sa pravdepodobne jedna o nedostatok horciku. Ak jes vela sladkosti, muky a zijes v strese tak je to sposobene prave tymto. Dalsie priznaky su caste mocenie, blikanie pred ocami, zavrate.

mira

Popísané príznaky sú prejavom priveľmi uvoľneného organizmu. Do tohto stavu si sa mohol dostať po konzumácii uvoľňujúcich potravín a tekutín. Ak vylúčime alkohol, drogy, lieky a iné povzbudzujúce látky, môže to byť niektoré z týchto, alebo kombinácie : ovocie a ovocné šťavy, džusy, sladkosti, zmrzliny, mliečne výrobky nasladko, mastné potraviny, sirupy, zákusky, čokolády aromatické čaje potraviny rafinované a s chemickými aditívami a pod.
Harmóniu do stravy a tela zavedieš hlavne pestrým výberom celých obilných zrn, zeleninou a doplnením strukovín, semienok a kondimentov.