Potenie rúk! Má niekto skúsenosť?

Príspevok v téme: Potenie rúk! Má niekto skúsenosť?
lucuša

Mám problém, ktorý sa týka potenia rúk! Či leto, či zima furt ich mám mokré. Umyjem si ich a za moment, stačí, keď dačo chytím do ruky zas sú mokré. Ale sú aj chvíle, keď ich mám zas naopak úplne vyschnuté, ale to mi vôbec neprekáža. Dokáže mi niekto pomôcť s týmto problém... Má niekto skúsenosť???

peter3

Ahojte, dnes som sa vratil z operacie vo Vysnych Hagoch. Mal som problem s nadmernym potenim ruk. Do nemocnice som nastupil v utorok a dnes o 12:00 som bol doma. Cestu autom som si aj sam odsoferoval(prepustili ma o 8:30). Ruky mam suche a teple! Operacia nie je nic hrozne! Mam 33 rokov a lutujem, ze som operaciu nepodstupil uz davno. V pripade otazok ma kludne kontaktujte.

Denz

Poznáte to. Keď chcete vyzerať najlepšie, vždy vás prekvapia fľaky od potu na tej najkrajšej blúzke. Je jedno, či vonku hreje letné slnko, alebo sneží. Niektoré ženy však majú problémy s potením závažnejšie, netýka sa iba ich podpazušia.
Keď sa potíte na celom tele, môžete sa ráno namiesto telového krému natrieť chladivým pleťovým mliekom. Potom na väčšmi postihnuté časti tela naneste telový púder. Vysaje časť potu a príjemne vonia. Vlhké ruky sa môžu stať zlým snom. Lepšie a zdravšie ako prostriedky na upokojenie sú denné kúpele rúk.
Osvedčila sa voda s trochou octu alebo s odvarom z dubovej kôry či šalvie. Proti silnému poteniu môžeme urobiť aj niečo zvnútra. Jedna až dve šálky z rebríčka alebo šalvie neraz účinkujú zázračne. Proti náporom potenia spôsobeným nervozitou nepomáhajú ani deodoranty, ani bylinkové čaje. Pomôže len jedno: prísť trápeniu na koreň.
V doktorskej reči sa potenie nazýva diaforéza. Nadmerné potenie je hyperhidróza. Keď sa nadmerné potenie vyskytne izolovane, bez zjavnej príčiny, nazýva sa primárna hyperhidróza. Je dôležité odlíšiť tento stav od sekundárnej, ktorá je sprievodným znakom iných stavov.
Medzi ne patrí tuberkulóza, porucha šťítnej žľazy, nádory, reakcia na liek, menopauza. Najčastejšie postihnutými oblasťami sú dlane a chodidlá.
Hyperhidróza začína obvykle v mladosti a bez aktívnych krokov podstúpených pre jej liečbu môže pretrvávať aj celý život. Ľudia trpiaci touto poruchou sa potia až päťkrát viac ako zdraví ľudia. Býva sprevádzaná výrazným zápachom. Keďže je miesto, postihnuté nadmerným potením neustále vlhké, predstavuje hyperhidróza riziko vzniku bakteriálnych a hubových infekcií.
Potopudné látky v našej výžive
Mnohé potraviny sú známe tým, že pôsobia potopudne, a to vďaka ostrému koreniu. Takýto účinok majú tiež kyslé, najmä citrusové plody. Aj po výdatnom jedle môže niekomu vyraziť pot na čele. Najčastejšie to zbadáte po zjedení väčšieho množstva mäsa. Nadmerné potenie môže nastať aj po citovom vypätí.
Príčina hyperhydrózy nie je známa, hoci postihuje asi 3% populácie. Sú k dispozícii rôzne terapie, od antiperspirantov až po chirurgický zákrok. Niektoré lieky vedia utlmiť stimulíciu potných žliaz. Botox (botulotoxín) sa v tejto oblasti tiež ukázal ako účinný.
Liečba klobásovým jedom
Botulotoxín má v estetickej medicíne univerzálne použitie a už viac ako 20 rokov sa využíva v liečbe mnohých ochorení. Aplikácia botoxových injekcií má na zlepšenie hyperhidrózy takmer stopercentný účinok. Do postihnutého miesta sa aplikuje tenkou ihlou v nízkych dávkach. Zákrok sa vykonáva ambulantne a až na finančnú stránku veci je časovo a fyzicky nenáročný. Jeho účinok nastupuje do troch dní a trvá 8-12 mesiacov. Keď začína efekt slabnúť je potrebné podstúpiť ďalšiu dávku botoxu.
So spôsobom liečby sa obráťte na odborníka a neordinujte si ho samovoľne. Ak vám po konzultácii odporučí podstúpenie liečby botulotoxínom, je viac ako pravdepodobné, že kvalitu svojho života zvýšite a prestanete v najväčších horúčavach schovávať pazuchy pod vrstvami oblečenia a bez problémov stisnete suchú! ruku obchodnému partnerovi.

Denz

kiss-
Je možné, že máte priveľa potných žliaz na rukách, ktoré sú zodpovedné za nadmerné potenie. V tomto prípade sa hovorí o hyperhydróze. Zmierniť nepríjemné potenie rúk pomáhajú špeciálne prípravky (napr. obsahujúce účinnú látku chlorid hlinitý), ktoré dostanete kúpiť v lekárňach, ako aj botulotoxín, ktorý sa odporúča pri extrémnej produkcii potu komplikujúcej každodenný život. Príčinou vlhkých rúk môže byť však aj znížená funkcia štítnej žľazy. Ak máte podozrenie práve na toto ochorenie, vyhľadajte doktora a nechajte sa dôkladne vyšetriť.

_kiss_

ja mam tiez taky problem s potenim ruk. je to hrozne . potia sa mi vsade a vzdy.. ked piseme pisomku cela je mokra.......prosim poradte mi ....pls

moncicka.m

ahojte.. ja mam uz dost dlho tento problem s potenim ruk..ci som vonku, niekedy aj doma, v autobuse, skole.. je to naozaj neprijemne.s kamaratmi, ked sa chcem s niekym zoznamit.. hanbim sa vtedy sama za sebam a nie je to ziadna vyhra. :( doktorka mi predpisala masticku, lenze hocico mastne mi praveze tento problem este zhorsuje..takze som to prestala pouzivat. rozmyslala som o tej operacii, ako to vlasatne funguje? CO BY MI SPRAVILI?? KTO MA INFO PISTE NA mail..velmi by ste mi pomohli.. daKUJEM

veve_23

Driclor je taka mensia gulicka aku si davas aj po pazuchu
predava sa v lekarni a stoji okolo 6-7 eur
pouziva sa vecer tesne pred spanim. si to natres (ruky, nohy, odpazusie)a rano umyjes ;)
u mna zabera

nikola28

Ahojte mam 15 a mam taky isty problem dost sa mi potia ruky v skole vo vlaku vzdy len doma nie casto nechapem tomu . mozte mi nieco poradit naoperaciu ist nechcem ani newem ako to povedat rodicom ze chcem ist s tym na operaciu oco by ma ani nepustila a ten Driclor co tu spominate to je vlastne co ? kde to zozeniem a kolko to stoji prosim poradte mi

brieta

fgf nemyslim ze tom by od hanby nemal pisat,nema sa za co hanbit.Mne napr jeho odpoved velmi pomohla.Kazdy sa rozhoduje sam za seba a nemozes nikoho na operaciu navadzat ani odradzat.Kazdy tu akutnost pocituje inak.Moja neter sa poti uz od detstva,je to hrozne uz ucitelka v mš povedala ze ked idu na vychadzku,deti jej nechcu dat rucku lebo ju ma hrozne mokru.Pre dieta to bola trauma od mala.Potia sa jej dlane v zime,v lete, stale.A ked spi? Chuda celu postel ma mokru ako keby z vody vyliezla.Nehovoriac o tom,ze ked ide do skoly,musi vstavat o hodinu skor ako ine deti nakolko si musi umyvat rano vlasy lebo po "spotenej" noci ich ma zlepene a mastne ze by sa ani na verejnosti nemohla ukazat.Ten kto to nezazil,nevie co je to za trapenie.Preto sa nemozeme dockat kedy bude moct ist na operaciu.Som jej teta ale trha mi srdce ked vidim ako ide zo skoly so spoluziackou,z nej leje pot,stavia sa na zmrzlinu a kamaratka jej povie "preboha kup si sama a mne nepodavaj,ja si kupim" pripadne ked jej podava v skole napr pero tak jej kamaratka povie "fuj!" Ako keby bola prasiva.

ela146763

mne sa potia ruky tiez...pouzivam driclor ale velmi nezabera...takze ti zavidim TOM ze tebe hej ....som zufala..ked niekomu podavam ruku je to priserne ....boze pomozte mi nechcem ist na ziadnu operaciu ani ziaden zakrok len chcem aby to uz konecne prestalo ...prosim.....