nosná prepážka

lienkabalky

ja mám už tretí mesiac upchatý nos. včera som bola na yvšetrení na ORL a diagnóza znela..krivá prepážka, závislosť na návykových kvapkách a samozrejme po nich mám narušenú sliznicu. dostala som kvapky NASOFAN...celkom sú príjemné až na to, že nos neuvolňujú, ale mám aj tabletky Clarinase a tie mi dosť pomáhajú. uvolňujú mi dýchacie cesty a v noci spávam v pohode aj bez kvapiek. včera som brala ešte návykové kvapky, dnes ich už neberiem, lebo netreba. tabletky ihneď účinkujú. neberte OLYNTH, NASIVIN a podobné s.ačky dlhodobo...mňa z nich totálne štípe celý nos, občas mi už krvácal. a ja blbá som šla na yvšetrenie po troch mesiacoch. ak tieto kvapky a tabletky za dva týždne pomôžu, tak sa vyhnem aj operácii

roman444

Ludia akurat som dosol domov z operacieee nos neboli ale je to na pcuu bo vobec s nosom nnedicham a ani rospravat sa mi nedaa jak vravim bolet to neboliiii ale zli pocit to jeeee a ket preglgam tak citim tlak nose ale nemate sa vobec coho bat apsolutne ma to neboliiiii :)

olee1

Pred 4 rokmi sa mi upchal nos. Išiel som k lekárovi,a oznámil že to treba operovať lebo mam krivú prepážku a bude sa mi upchávať aj druhá strana.Dlhodobo som užíval otrivin a kapesníky. Ťažko sa mi spávalo a keď som bol prechladnutý tak ani nehovorím. Bál som sa ísť na operáciu,dlho som špekuloval. Po štyroch rokoch som sa dal nato. Poradili mi dobrého odborníka v Šaci pána primára, dal mi termín na február, a išiel som nato. Bol som v nemocnici 4 dni.Všetko prebehlo v pohode, nepríjemné bolo troška vybratie tamponády ale hovorím nepríjemne a nie bolestivé!!! Ráno ma operovali, prebral som sa mal som zalepený nos a ešte troška omámený.Večer sa mi spalo zle lebo tá tamponáda tlačila v nose a nemohol som spať.Hneď ráno mi vybral p.primár tampóny a spal som do večera.Nos sa mi začal poriadne luftovať až po týždni keď mi vybral dlahu z nosa.Teraz keď to mám všetko za sebou si búcham hlavu do steny prečo som nešiel skôr načo bolo dobré 4 roky trápenia.Odporúčam každému ísť čo skôr,nájsť si odborníka a nechať si to spraviť ! ! !

Ontário

Čavte. 3/4 roka sa mi ťažko dýcha na jednu stranu. Nie stále na jednu, ale striedavo v priebehu dňa. Raz mám upchatú pravú stranu, raz ľavú. Nos krivý nemám. Bol som u krčnej, mám krivú priehradu na pravo (potom nechápem prečo sa mi to upchatie strieda a nemám upchatú stále len pravú stranu), treba operovať...Asi si to v lete dám vysekať...

dsada789

Nehat si rozbit nos a nehat si ho napravit, bolest je neznesitelna, ale budete to mat zadarmo,inac tak isto to robia aj na plastike,len veeeeeeelmi draho. Inac mozes si priplatit za anesteziu, ak mas nizku znesitelnost bolesti, tak ti to radim.

Like

Ahoj FCIELLKA ja mam ten isty problem ako aj Ty tiež čakam na OP.Chcem sa Ta spytat ako si dopadla,maš už po operacii a prosim Ta kde ideš na Operaciu..,Ak možeš napiš mne svoj Mail Dakujem...

zuzic

caute, ako ste to riesili s tym dychanim predtym ako ste sa isli operovat? tiez mam krivu prepazku ale este nemam 18 a nemozem dychat...ja si davam navykove kvapky tie jedine zaberaju davam si ich stale viac a viac...no viem ze sa to nema:(