potrebujem sa poradiť

Príspevok v téme: potrebujem sa poradiť
informujúcasa

dobrý, píšem, lebo by som sa rada informovala. mám podozrenie, že moja kamarátka má anorexiu. akurát, že má krámy a ja som čítala, že základným znakom anorexie je, že totálne vypadne menzes. tak ako? pretože vyzerá abnormálne chudo, vôbec nič neje a keď mi povedala svoj jedálniček, nemohla som uveriť. s takým by som umrela na podvýživu, fakt strašné. čo si o tom mám myslieť? PS: ona je na seba hrdá a aj ostatným babám radí, ako sa stať chudými.

informujúcasa

ďakujem za názory. viete, ja som sa s ňou o tom už snažila baviť X krát. snažila som sa jej vyhovoriť to ako je, použila som rôzne argumenty, čo všetko jej telu chýba, aké choroby z toho vznikajú a všetko možné. len chyba je v tom, že ona tomu odmieta uveriť. hovorí, že ona má všetko čo aj jej telo má mať. ja fakt neviem ako jej mám pomôcť (ušiko máš asi pravdu), aj ostatné baby sa jej snažia vtĺcť do hlavy aká je chudá, no ona sa vždy nejako obráni a nájde nejakú dobú výhovorku. len zaujímavé je, že pravidelne máva krámy a ani nijaké iné choroby nemá (tie čo sprevádzajú anorexiu).

Deee

cista anorexia, ak vyzera nezdravo chudo, nic neje a este je na to pysna, urcite je to porucha prijmu potravy a menzes strati co nevidiet...