Štitna žlaza

linnaa

didika, to nesuvisi s chutou do jedla... ale dany hormon ti urychluje metabolizmus... ked ho nebudes uzivat, budes viac priberat.. vec chuti do jedla je o voli :)

didka

aj mne pred dvomi rokmi,ked som mala jedenast zistili,ze mam znizenu cinnost stitnej zlazy,cize na mna kila idu lahsie:(...beriem euthyrox jeden a pol tablety denne....no mne sa nejak zda,ze ke d tabletku nezjem,tak mi chuti menej jest..

linnaa

mas hypofunkciu stitnej zlazy, tvori ti menej hormonu, ktory uzivas vo forme euthyroxu.. priprav sa na to, ze ho zial budes uzivat cely zivot ...

lucy6

Awojte,mam 18 a zistili mi autoimunitnu thyreoiditidu.Este mi nedali lieky,ale uz mam zistene protilatky proti TSH.hladina t4 je v norme.Chcela by som nejake vysvetlenie,co to vlastne je.Nemozem o tom najst ziadny odborny clanok.Som zdravotnicka,teda az za rok,ale chcela by som co najodbornejsie a najpodrobnejsie vysvetlenie.Za odpoved vopred vdaka.

lewka909

Ahojte všetci kto mi pomôže asi pred týždnom som bola na operacii.Vyberali mi žlčnik a popritom mi zistili že mam štitn žlazu.Bojim sa čo to bude obnášat.Robili mi aj sono ale nič mi tam nezistili len opuch.Môže to byt ešte z narkoziii????????

RNG

Rozne hormonalne poruchy porusia aj vyrobu enzymov, absorbciu zivin a hospodarenie s mineralmi.
.....
Co telo potrebuje extra sa da vzdy doplnit.
Proti osteoporoze su mineraly na kosti a spirulina, napr.

Zaludocne kyseliny a crevne enzymi sa tak isto daju doplnit.
....
Ale najlepsie je adresovat vyrovnanie hladiny hormonov, lebo to je koren problemu.
Na niektore hormony je potrebny jod, na niektore yam, pupalka, damiana a Dong Quai a pod.

esther

mam to iste co tiffy, aj mna by zaujimalo, ci nie su problemy s otehotnenim. vedlajší účinok euthyroxu je osteoporóza - je dobré brat nejaky doplnok výživy?

tiffy

ahojte,
mam tiez nieco so stitnou zlazou, nejaka autoimunitna thyreoiditida...., vraj to ma vela zien, no mozte mi niekto povedat o tom viac, ci mate vlastne skusenosti s touto diagnozou? Nezhorsuje sa to casom? Tehotenstvo aj s ohladom na to sa da zvladat bez problemov? Diky za viac info