štitna žlaza

Príspevok v téme: štitna žlaza
nicoleta

ahojte ... mam 16 a som chora na stitnu zlazu beriam kazdy den euthyrox 100....jednu tabletku..... chcela by som sa opytat ze ake je to ochorenie a co to prinasa a ake ma to minusi ... pocula som ze ty co su chore na stitnu budu mat potom problemi v tehotenstve ... ze moze sa narodit nejake postihn. babo..... a kto z vas tiez je na nu chory tusim maam ju zvisenu ...

kosa

izzy,
Mira pouziva principy 9 jang a jiyng) kotre su sucastou Cinskych Vedeckych principov uz storocia ( ak nie tisicrocia). Hoci to nevyzera ako veda je to este stale zalozene na vedeckych principoch ( teda na principoch pozorovania a uvazovania).
Hanit Miru ci RNG si nedovolim, nakolko musime tunak zachovat princip SLOBODY SLOVA a z toho vyplyvajuceho PRINCIP PRAVDY ( sloboda slova zarucuje eksistenciju pravdy).
Mozno mnohym ludom na SK chyba sebarefleksija a autocenzura ( hlavne sucasnych politikov), v kazdom pripade ludia musia sa zastat SLOBODY SLOVA - a to sme tunak neraz voci ADMIN Andrejovi aj urobili za co nas ADMIN Andrej hanil ohanajuc sa principom sukromneho majetku ( kotry je-vyuzivajuc pravo SLOBODY SLOVA- zalozeny na okradani ludi). Ked sme povedali Admin-ovi ze SLOBODA SLOVA je tym VYSSIM PRINCIPOM, niekto ho v redakciji asi poucil, ze musi ustupit. a on ustupil.

kosa

mira,
surove meso(rybje) je zakladom japonskych SUSHI a SASHIMI.
je to sice trochu ostuda jest meso a surove ale jedia to.
u nas sa meso nejedlo ( patrilo na stol bohacoch) a zacali jest surove meso a meso celkovo az prichodom totality v 1939 roku (nove zavody na spracovanie mesa zvysena produkcija porazkovych zvierat).

kosa

RNG,
udavaju ( teda hovoria vedci) az o 50,000 (PEDESIAT TISICOV) enzymov.
neviem, nakolko som nerachoval, ale je to dost mozne, potencijalne.

mira

Aby som vysvetlila, preco este nie som po 15 rokoch mrtva, co by som mala byt podla RNG, ked mi vraj chybaju omega 3, ktore si od neho nekupujem.
Vysvetlenie je jasne - nechybaju, pretoze ich je dost v celych obilnych zrnach a s nimi v strukovinach , semenach a orechoch. Milovnici vedeckych vysvetleni si to mohli uz pred vyse 40 rokmi precitat v americkom Journal of Affektive Disorders alebo v r 1999 v zborniku Archives of General Psychiatry.

izzy

ako človek so zdravým rozumom si viem dať dve a dve dokopy a vidím, že RNG udáva svoje naštudované poznatky z rôznych vedeckých literatúr a Mira tu plieska len jing a jang do každej témy.

eee

Mira ty by si sa mala dat dokopy s Mjanikom,boli by ste vecny par.Ty ovladas zakonitosti,on zase akupunkturu.Ked to date dokopy,komu uz len bude lepsie??? :))))))))))

RNG

Zase osobny utok?
Podstata cukrovky je zvyseny obsah cukru v krvi. Dovod je neotvaranie sa buniek na nedostatocny inzulinovy signal alebo neohybnost bunkovych stien(insuline insensitivity)
Dieta bohata na sacharidy by ma na flaku zabila. Na tom nezalezi, ci su to cele zrna alebo ina forma, ked sa ti dostane do krvi zo stravenych sacharidov privela cukru, zomries!
Ja som si meral neraz cukor po zjedeni troch kase z celych zrn a skocil mi nebezpecne vysoko.
Takze tvoj recept na cukrovku je tak akurat dobry do truhly pre cukrovkara!
......
Ze je jest co najmenej spracovane zrniny zdrave a moze to predist cukrovkam, tak daleko s tebou suhlasit este mozem(nizky glycemicky index, cast zivin a cukru odnesena von s celulozou, plno zivin v celych zrnach vseobecne prospesne telu)
Ale prosim ta, nepredavaj to ako liek na cukrovku, tam si uplne vedla!
...
Naviac ta narazka ze to je pre mna len obchod je od teba extra hlupa.
Ved ja mam z toho obchodu len velke straty a udrzujem ho len pre to aby som ludom pomol dostat to, co ich telo potrebuje.
A to su veci preskumane teamami lekarov z celeho sveta, vcitane nositelov Nobelovych cien, co je trochu inaksia uroven, nez tych tvojich niekolko makrobiotickych knih!
Uz len napriklad tento fakt:
mozog obsahuje pomer omega 3 ku omega 6mastnych kyselin 2:1.
Kde ty v tych obilnych zrnach najdes omega 3 oleje? Tam sa prakticky vobec nenachadzaju. To je tragedia vyvoja polnohospodarstva, ze vyvinuli len zrna obsahujuce omega 6 a omega 9 oleje.
A su to esencialne oleje pre telo, tj telo si ich nevie samo vyrobit. Nahradne struktury, neobsahujuce dost omega 3 su pricinov velkeho mnozstva zdravotnych problemov, hlavne nervovych(bolesti, nervove zapaly, nizka odolnost voci nervy napadajucim virusom)...
Vobec nechapem, preco sa tu zdrzujem polemikou s niekym, co ma tak obmedzene vedomosti a namysla si, ze uz vsetko vie.
Tema je pre mna otravena, viac sa do nej nevraciam.

mira

Eskymáci jedia, čo im ponúka príroda, tak je to správne a má to tak byť. Ja si starosti nerobím. Mám systém zaužívaný a ovládam zákonitosti, takže nemusím si robiť starosti, aké lieky kupovať, u ktorého doktora vyčakávať, v ktorej nemocnici ležať, aké doplnky brať atď. Som zdravá a liečim i svoju rodinu a známych. Je to úžasné, keď máš dosť vitality.

jaaaaaaa

Mira,ked citam tvoje prispevky,mam taky pocit,ze mas az prehnane starosti s tym,co si vlozis do ust.Ty si zostavovala eskimakom jedalny listok?