asi som v tom co teraz?

sykorka

neboj sa a neodkladaj dlho, cim viac budes odkladat, tym to bude tazsie pre teba. kazda burka raz prehrmi, cim skor zacne, tym skor prejde.hadam ta mama nezabije, a ak bude chciet zdvihnut ruku na teba, povedz jej, nech berie ohlad na vnucatko.
drzim ti prsty, nech je akokolvek, rozhodni sa spravne a citlivo, aj voci tomu malinkemu zazraku. ak ti rodina pomoze, vystudujes a postaras sa o dietatko.
a napokon, mozno je to len plany poplach.
tak sa drz!

miladka-milka

bude musiet do utorka..
tzo je na tom najhorsie ze to budu musiet vediet rodicia..co bude dost zle..ako matka ma niekedy take stavy ze vrieska po celej rodine a nerobi jej problem mi strelit riadnu facku..prave toho sa bojiim

sykorka

miladka, to uz pocka do utorka, ak si doteraz cakala. mame by si to vsak mala povedat. ona zariadi potrebne veci. vies, ak este nemas 16, ak by si sa rozhodla pre interrupciu, do 18 rokov musi za teba podpisat suhlas zakonny zastupca. tak ci tak sa to dozvie.

miladka-milka

lenze to je v tom ze byvam na dedine...cez tieto volna vsetko pozatvarane a do mesta je problem sa dostat:-( keby sa dalo spravim to hned...
a rodicom by som to velmi nerada povedala...oni su uz i tak strasne prisny a newem co by bolo potom so mnou

marfuška anjelik

No...zničila život,to sú trošku prisilné slová,ale určite to nebudeš mať teraz ľahké.Prečítala som si všetko,myslím si,že pravdepodobnosť otehotnenia je vysoká,ak nie možno istá.Ak budeš konať rýchlo,tak môžeš čo-to napraviť. Môžeš ísť na intrrupciu,ale aj to zanechá stopu,najmä na duši.Je to možno to krajné riešenie,každá to berie inak.V každom prípade sa však hneď v utorok vyber ku gynekológovi,ak by si bola v tom,už ti to s určitosťou pri vyšetrení povie. A potom to musíš bezodkladne hlavne povedať mamine a uvidíš. Poznám dievčatá,čo si urobili pri dieťati aj vysokú školu. Doma bude možno chvíľu peklo,ale situácia sa musí riešiť a najviac Ti predsa pomôže len rodič.Každý rodič chce tomu svojmu dieťaťu len to najlepšie a neboj,ak máte dobre vzťahy,nezatratia Ťa. A pamätaj,každá senzácia trvá len tri dni...aj okolie si zvykne.

sarin

omg... a preco si ON nedaval pozor? tak takyto risk twe.. Mam 25 rokov a jediny raz co sme nemali ochranu s partnerom bolo prykrat (som mala 18) a az vcera a obakrat si daval dobry pozor...

angeles

aspon tym tehotenskym testom si sa mohla trosku ukludnit...ale ty sa k tomu stavias strasne povrchne...neviem ako ti tu mame viac poradit...ale uz necakaj a konaj...

angeles

miladka odrazu to povedz mame alebo segre alebo neakej blizkej osobe...je mi to luto, ale asi si dokonale znicila zivot...ja mam 20 ale babätko by som ešte teda nechcela...a preto sa aj chranim...je mi ta uprimne luto...

marfuška anjelik

Test kúpiš v každej lekárni,v hypermarketoch býva otvorená lekáreň aj cez voľné dni.A to neznamená,že ak si mala sex len dvakrát,že nemôžeš byť tehotná.Aj na prvýkrát ak sa do teba dostane čo len troška spermatu,môžeš byť tehotná.A meškanie 2 mesiace je prvým znakom,no si mladučká,možno je to len nepravidelnosť ešte,neviem,svoje telo musíš najlepšie poznať sama.Ak si mala menzes doteraz pravidelný,tak by som odporúčala bez meškania navštíviť lekára.Ak nie si schopná rodiť,nevieš si predstaviť život s dieťaťom,nech je ešte čas,ten totižto beží. A ak ti to lekár potvrdí,tak sa porozprávaj doma. Nechcem nejak mentorovať,ale začínate priveľmi zavčasu so sexom. A ak už aj začínate,mali by ste si najskôr veci okolo toho naštudovať. Čo sa týka cyklu,otehotnenia,ochrany a tak. Ak chcete sa chovať dospelo,tak to znamená aj zodpovednosť. A ak si neviete v žiadnom prípade predstaviť dieťa,tak radšej počkať,alebo si dať predpísať HAK. Skôr so sexom nezačínať.Sú aj iné praktiky.

miladka-milka

ved to ze bňvela dievcat ju nema pravidelnu lenzemne stale chodila aj o tyzden skor ne to neskor..
a ten dotycny chalan si je isty ze si pozor nedaval..
a proste to boli len chvilkove stavy...urcite som to tak nechcela..