moze mi zobrat deti?

Príspevok v téme: moze mi zobrat deti?
suzis

som rozvedena...mam dve male deti...od manzela som sa odstahovala..isla som k mame a tlacime sa v dvojizbovam byte traja dospely a dve deti...byvaly manzel si teraz kupil novy byt, ide sa zenit a chce dat na sud navrh na zverenie deti...ma sancu??..prosim poradte mi...strasne sa toho bojim..ja som este na materskej..nemam majetok, som u rodicov..on ma byt, dobru pracu..ma sancu mi zobrat deti???

wlada

musis sa teraz sustredit len na jednu vec a to celym srdcom. Ak si veriaca, pomoze aj modlit sa, nech deti ostanu u teba,fak modlenie v tazkych chvilach pomoze.A nepodcenuj sa a nedovol synovi, aby bol k tebe drzy. tvoj otec na neho nema vplyv? Potreboval by chlapec nejaky dobry muzsky vzor, mali by ste cela rodina drzat pokope a syna si pritiahnut na svoju stranu.

suzis

praveze som po 9 rokoch zistila...ze ani neviem skym som zila..nespoznavam ho..akoby uplne iny clovek..proste ked mu je zle..alebo je sam..vzdy ho to tiahne ku mne...akonahle niekoho ma..uz som ta posledna..a bouzial to robi cez deti...

wlada

preboha dievca, to s akym debilom si ty zila. To je ako mozne, ze nemas na neho cislo na mobil. Ved to je napadnutelne, ze si berie syna mimo urcenych hodin, to sa da pouzit proti nemu. Na pravnika si pozicaj, inak nemas sancu. Skus poprosit admina, aby presunul tvoju temu do Ostatne, tam si to vsimne viac ludi,viac ludi rovna sa viac mudrych rad,drzim palce

suzis

...je to 20 km od mesta...takze to nie je taky problem, aj doprava je dobra a myslim, ze tu v dedine by som aj pracu mala...no zatial by som musela byt doma koli dedkovi...a zije tu cela moja rodina..ako dieta som tu vyrastala, takze nejdem na nezname miesto...iste to bude zo zaciatku tazke..ale po case si zvyknem...

enna

fajn, pre deti by to bolo super vyrastat na dedine. Ale aby si mala neskor nejaku pracu a Ty mas vztah k vidieckemu zivotu? Je to dedina blizko mesta??

suzis

to iste nie...ale minuly mesiac mi zomrela babicka...a zostal dedko..a proste mi navrhli, ci ho nepojdem doopatrit...tak toto vidim velmi realne...bolo by to dobre aj pre deti..dedina, dvor..proste klud...mohlo by mi to pomoct??

suzis

neviem proste kde mam ist...skym sa poradit...na odbore socialnych veci mi nevedia nic poradit, proste az ked pride nejaka kauza zo sud..az vtedy sa vyjadria...je to kolotoc...byvaly dokonca nerespektuje ani nariadenie sudu ohladom stretavania s detmi..syna si hocikedy zoberie zo skoly...nezavola, keby aspon napisal sms, ze maly je snim, alebo keby sa spytal..ale ja castokrat cakam do vecera a neviem kde chlapec je...telefon na byvaleho nemam..dokonca ani jeho adrsu..neviem deti kam vodi..co snimi robi...ja by som tak velmi chcela aby to fungovalo normalne..proste by som mu ich dala aj mimo terminu ktory urcil sud...vysla by som v ustrety, ved deti potrebuju aj otca..ale nerozumien jeho pristupu....starsi syn sa ku mne chova uplne povysenecky...nerozprava sa somnou pekne..ale ked zavola oteca ta jeho priatelka tak sa rozplyva telefon..proste strasne ma to boli....ja neviem zaplatit synovi drahu dovolenku..kupit zackove topanky, alebo drahu hracku....a on si ceni prave toto.....lasku nie...

suzis

...syn tam chce ist..je to o materialnych veciach..proste aj teraz mu otec dal telefon..tak mu vola 10 krat za den..aj ta jeho nastavajuca a su obidvaja strasne mily...chvalia sa co kupili..take auto a taku sedacku a take domace kino...byvaly mi zobral vsetko...byt bol jeho..vyhodil ma aj s detmi...nakoniec mi nedal ani nabytok, ktory patri mojmu otcovi..vraj to nemam ako dokazat....nemam peniaze na sudy..na advokata uz duplovane nie...neviem ci sa na vsetky kauzy vztahuje oslobodenie od sudneho poplatku...

lenca

suzis - zabojuj, vymackaj zo seba pred detmi len to najlepsie, teda pred 8rocnym, ktoreho sa budu pytat na sude, ze s kym chce byvat, bud na neho laskava, mila, aby ta druha zena nemala v jeho ociach popri tebe sancu. Ja viem, 8 rokov je malinko, vzdy ked budes potrebovat radu, alebo nebudes vediet ako dalej, pis, hadam ti tu poradime,ale toho pravnika si zozen