Rastovy hormon v mäse!

shagya

ved ako som napisala uz predtym aj ja musim raz za tyzden maso jest...lenze to si dam vzdy symbolicky kusok aby mala mama ciste svedomie...
ryby jem a podla mna to bohate staci...maso sa mi hnusi...
a teraz som mnou urcite nebude vela ludi suhlasit ale mne to nevadi...
jest maso v takom mnozstve ako sa stale je a v 21. storoci mi pripada chore... citim sa ako v stredoveku...

btw mam 15..

dadaa

no by som skusila doma povedat, ze to nedam do ust, mama sice 21, ale ococ by mi dal najavo, ako dokaze dat stena druhu...a keby aj nie, pre pokoj v rodine, aspon v nedelu MUSIM jest maso

shagya

prosim vas... to co napisala evitka o tym kurcatach je cista pravda... a pokial mate to svedomie dat take nieco do ust mali by ste sa nad sebou zamysliet...
po prve uz len pre to vase zdravie ...precitali ste si cim vsetkym sa krmia ...
a po druhe...nic take akoze svedomie sa vo vas nepohne ked citate ako sa zabijaju taketo zvierata..ako sa chovaju v stiesnenych priestoroch ..maju na nic zivot a krutu smrt...

RNG

mydlo na riad je sice chemicky vyrobene, ale jednotlive zlozky nie su toxicke jedy. Ked sa dobre oplachne, zvysok je nepatrny a su to prirodne mastne kyseliny(lauricka napr) varene s luhom(sodium laureath) a podobne.

evitka001

ozaj viete ako sa ešte chovajú kurčatá na náš trh? Do Číny ide nákladná loď s nejakým tovarom, ktorý keď tam vyložia, do podpalubia nalodia malé kurčatá, natlačia ich tam, koľko sa ich tam zmestí a kým loĎ dopláva do Európy kurčatá živené zdochnutými súkmeňovcami, odpadom z lode a zmeskami sú už pekne narastené. V európe ich už len pekne pozabíjajú a šup s nimi do obchodných reťazcov za extra výhodné ceny. Viem to od človeka, ktorý na takejto lodi robil. Takže dobrú chuť. A že kuracie mäso je najzdravšie cha.

evitka001

Nerozumiem mydlo na riad? Myslíš klasický saponát na riad? Ale to je predsa tiež chemikália nie? Akurát sme to minule analyzovali so svokrom, že musia čímsi tie jablká striekať, keď vydržia tak dlho krásne svieže a iste to nebude len klimatizovanými skladmi. Najhoršie je že také s prepáčením sračky musia jesť aj naše deti.

RNG

Ta koprivka je pravdepodobne reakcia na konzervant alar, pouzivany na predlzenie zivotnosti ovocia v obchodoch.
Da sa zmyt len dlhsim umyvanim v mydle na riady.

evitka001

Obmedziť mäso je určité zdravé ale vegetariáni ste presvedčený, že žijete zdravo? To by ste museli jesť len bio zeleninu a bio produkty pretože bežná zelenina,kt. sa dá dostať kúpiť u nás v obchodoch je plná dusíka, hnojív, herbicídov, pesticídov, obiloviny zasa geneticky modifikované, takže zdravo sa v dnešnej dobe asi už ani nedá žiť. Jedine tak na samote u lesa kde si všetko dopestuješ sám a aj si to sám pripravíš a zješ. A to nehovorím o chémii v kozmetike, ovzduší atď atď. Je to smutné. Jedna moja známe nemôže zjesť žiadne kupované ovocie, hneď má koprivku na koži, môže jesť len doma vypestované jablká.