Infarkt?

Príspevok v téme: Infarkt?
myokarda

Pred vianocami som bola sama s 3r.dietatom doma.Ked som ho brala na ruky,pocitila som obrovsku bolest pri srdci,ktora vystrelovala do zadnej casti chrbta.Bolest bola velmi intenzivna,znemoznovala mi nadychnut sa,pri pokuse o nadych bolo pichanie silnejsie.Dychala som plytko,nemohla som sa ani pohnut a ostala som takto lezat na zemi asi 6-8 min.Po case bolest ustupila aj nadychnut sa dalo.Toto sa mi stalo prvykrat v zivote bez predchadzajucich varovnych priznakov.Mam 30rokov,netrpim nadvahou,cukrovkou ani ziadnou vaznou chorobou.V rodine su vsak srdcove choroby u starych rodicov aj rodicov.Preto sa bojim ci sa nejednalo o infarkt.Odvtedy sa mi uz nic podobne chvalabohu nestalo,ale casto hlavne vecer alebo ked som unavena pocitujem taku miernu bolest pri srdci,je to skor tlak,alebo tupa bolest,nie ostra bodava ako vtedy.Bojim sa ci to nieje nasledok mojej predvianocnej prihody a ci sa to nebude zhorsovat.Mate s tym niekto skusenosti?Na preventivnej prehliadke som bola v januari t.r.vysledky krvi boli o.k. ked som lekarovi spominala bolest pri srdci iba ma popocuval a povedal ze ozvy su v poriadku,na dalsie vysetrenia ma neposlal.Mam trvat na ekg?Bojim sa mam male deti a neviem si predstavit ze by sa mi nieco stalo.

zvierka

No super,nikdy nemozes vediet co sa ti moze stat,niekedy choroba vyzera nevinne a inokedy hrozne vyzerajuce priznaky su banalna choroba.Manzelke zelam skore uzdravenie.

denisa deni

Myslite si ze infarkt sa da z ekg preukazat aj po dlhsom case?
Ostavaju na srdci nejake zmeny po infarkte alebo sa to uz odstupom casu neda zistit?
Ja si myslim ze ked aj pojdes myokarda na ekg,ze uz ti tam nebude nic vidno aj keby si prekonala neviemco,od vianoc je dlha doba,Ale urcite sa nenechaj odradit a bez na ekg ak mas pocit ze nieco nieje v poriadku,je to tvoje telo a ty ho poznas najlepsie a ked vies ze sa necitis dobre...

RNG

ekg nie je prevencia, len zistenie sucasneho stavu.
Prevencia je cistenie ciev, zmena stravovania, telesny pohyb, dostatok antioxidantov atd.

ucitelka

ja som myslela, ze mas absolvovane ekg, pisala si o preventive. neviem preco niektori lekari takto osekavaju povinne sucasti preventivy.
myokarda, urcite si vyziadaj aspon ekg a interne vysetrenie. ak bude negativne, pytaj si ortopedicke a nasledne neurologicke vysetrenie.

janko polienko

Ja som mal infarkt v 35-ke a presne takto to zacinalo,tupa bolest obcas vystrelujuca do krku.Nevsimal som si priznaky az ma to raz seklo v robote o zem a bolo.