Pleťová maska proti akné

bibba

len prosim ta nechod ku koznej lekarke, tie drasticke kremy a roztoky co by ti predpisala by ti len znicili plet... ani opalowat by si sa pri nich nemohla. su to otrasne weci. uz nikdy wiac

bibba

papaja, aj ja howorim ze twrdenia ze jedlo neowplywnuje plet su mytusy. ja ked nejem sladke a mastne tiez som sto krat krajsia

papaja

ja mam 25 rokov a napriek tomu som mala vzdy vyrazne akne a je blbost co tvrdia niektore vyskumy,vraj strava to neovplyvni,ja som skusala hocico,drahe kozmetiky atd no a az ked som zacala minuly rok dietovat vsimla som si ze ak vynecham mliecne vyrobky,ovocie a sladke tak je plet po par dnoch viditelne lepsia,je to tvrde sebazapieranie ale stoji to za to,uz nemam hrozu ked idem smeti vysypat bez omietky na tvari ((:

gruľa

repíkový vývar - prosím o spresnenie

Asi ako dlho to treba variť repíkový vyvar a odkryté alebo zakryté.
Varila som 20 minút a stále je to zelené, nesčervenalo to.

Včera som započula ako pani Jamnická hovorila, že to necháva prevarené cez noc stáť a potom na druhý deň varí do červena - iba som to započula, možno sa mýlim.

och

mám strašne problematickú pleť, raz je pekná... a o dva dni zasa celá za... poradťe nejakú účinnú domácu masku... skúšala som naozaj všeličo... :(

PharmRamon

lenkaaaaaaa
Záleži od tvojho stavu pleti, ak nie je mastná je vhodná tinktúra, (alkohol plus vývar s reoíkových listov / vňate = synergický, zosilujúci dezinfekčný účinok)
Ak je ale pleť mastná, tinktúru určite neodporúčam pretože vysušuje pleť čím sa ešte viac zvýši mazotvorba nakoľko kožný maz sa tvorí preto aby pleť nezaschla.
Vtedy stačí obyčajný repíkový vývar.
Niekoľko listov / vňať necháš variť vo vode kým nenabudne červené zafarbenie. Potom necháš vychladnúť, aplikuj na vatu a 2- krát denne si týmto potrieť tvar.
Alergická reakcia 0
Môže sa však dostaviť nepríjemný pocit svrbenia alebo sčervenanie pokožky.
V takomto prípade skús nižšiu koncentráciu.
Úspech liečby toutou rastlinou závisí samozrejme od formy akné...
Veľa šťastia

lenkaaaaaaa

pharramon ...a to ako mam ten repik pouzi mam si ho vysusit a dat ako caj alebo ako si ho mam naniet na plet ???