mam anorexiu?

kajka br

Ahoj help.moja sestra ma 159cm a 48kg jedava len 3krat za den malom mnozstve dietne veci s vycitkami,ze chce cvicit...Je strasne chuda.ale hovori.ze je tucna uztvara sa do seba?nikde nechce chodit,stale si hovori.ze je skareda ale pritom je kocka.Ona ored rokom a pol bola tucna chcela schudnut a schudla tak,ze jej to udrelo na psychiku.Nevieme co uz snou mame robit chodila aj psychologovi a nic nikoho nechce pocuvat mysli si,ze kazdy jej chce zle.Co mame robit prosim poradte prosim Dakujem

Alternativa

Len som si pozrela tie miery - vyska do 170 cm a hmotnost do 45 kg, tak to sa mi nezda celkom v poriadku. Ale mozem sa mylit :D. Vypocet BMI je len orientacne cislo, nehovori az tak vela o chorobe. Vyborne to vystihla Kiky - anorexia je o sposobe stravovania, o pristupe k takej samozrejmej cinnosti akou je jedenie normalnych, zdravych potravin v pravidelnych intervaloch, o prejavoch voci sebe samemu a voci okoliu, o prioritach v zivote. Takze toto je moj pohlad na otazku "Mam anorexiu?". Svoju odpoved kazdy pozna, treba si ju pravdivo povedat. Pekny den.

tinuska

kaco, mnyslím si, že nie.. ja mám pomaly 20rokov meriam tiež cca 167-168 a vážím 46 kíl.. a som v poriadku:)

kiky

kaco:práveže to že nemáš pocit že máš anorexiu je jeden s príznakov..zdraví ľudia nemyslia na jedlo(teda nie stále) a nemajú po ňom ani výčitky..ja viem čo je anorexia a ak ju ešte nemáš veľmi rýchlo k nej smeruješ..