Rodicia

nikam

Ahojte, ako vidím, vy ste na tom lepšie ako ja. Ja som nemohla a ani nemôžem chodit na žiadne diskotejky ani žiadne flákanie sa po vonku. Vonku som mohla byť akurát tak do 6 max. 8 hod. večer. Ak by som chcela ist na disko, tak sa my pustila kázen, aké je to nebezpečené, že sú tam drogy a že tam chodí všadejaká háved a pod... že ma tam určite niekto znásilný...a pod...Bolo mi adresované či som sprostá, či mi je dobre, že chcem ist na disko a niečo chytiť a bolo mi rozkázané, že sa mám radšej chytit nejakej roboty, napr. uvariť večeru, umyt riad, alebo sa mám isť učiť!!! Takže moj život bol a je pod prístnym dozorom. Obdivujem rodičov, ktorý vedia pochopiť svoje deti, lebo ja som nikdy nebola pochopená a moje názory a nápady boli považované ako vzduch, ktorý nič nepovedal a tak podobne. Najhoršie je že nemám vlastný príjem a stále som odkázaná na rodičov, a tak ich musím poslúchat a v tichosti trpiet, po nociach plakat...

dara23

zuzka=)..ty si teda ..=))) ja by soms pravila to isté..ale asi by som jej povedal že to je môj spolužiak...ktorý mi mal dačo priniesť...jednoduchoto čo by ma prvé napadlo...teraz si budem musieť dať na mobil väčší pozor aj ja...vieš ja strašne nerada našim klamem...potom mám z toho strašne zlý pocit...nechcem stratiť ich dôveru..a ani ich sklamať...zatial som nebola "nútená" klamať im v niečom vážnejšom....a dúfam že ani nebudem musieť ...a s otcom sa o takýchto veciach už vôbec nebavím...

charlotte

nikdy som nechapala mamu,ze preco sa o mna tak strachuje a vyckava pri okne, kym pridem domov. aj ked vedela kde idem, s kym a kedy asi pridem. teraz som sama mamou dvoch dospelych ludi a som rada, ze nemaju problem so mnou hovorit o com kolvek. a verte, ak vas nieco trapi, rodicia to postrehnu, aj ked sa vy tvarite,ze je vsetko v pohode. viem, ze som mnohokrat liezla detom na nervy "kontrolou" cez mt. ak sme si dohodli cas, kedy maju prist a neprisli, o 15 min. mohli ocakavat telefonat...a potom si na to zvykli, ze sa maju ozyvat sami. nie je to preto, ze by sme sa vam chceli nasilu tlacit do zivota a riadit vam ho, ale sme dvakrat strasi ako vy a mame rozne skusenosti a pozerame na svet inymi ocami, ako vy. nemajte nam za zle, ze vas chceme stale chranit a niekedy necitlivo reagujeme na vase pocity a potreby...niekedy nam chyba trpezlivost, alebo spravna davka empatie. rodicia mozno ani netusia, ze potrebujete riesit problematiku vztahov a ze sa chcete tejto teme venovat. skuste sa vy otvorit rodicom, aby videli, ze maju pred sebu zodpovedne mlade zeny, ktorym zalezi na dobrych vztahoch. nechcem sa pasovat za idealnu matku, ale som rada, ze moje deti pochopili, ze mi mozu povedat vsetko. musia vsak pocitat s tym, ze na vec poviem svoj nazor, mnohokrat kritizujem. od malicka som ich ucila, ze treba hovorit pravdu - nech je akakolvek.
dovernejsi vztah maju som mnou, ako s otcom.

kiwemai

mno, to je pekne blbe, ked sa ti rodic babre v mobile...nestalo sa mi este...teda aspon dufam:) aj ja som mala strax povedat doma, s kym idem von, ked som s nim sla prvykrat...vtedy sme spolu este ani nexodili, len tak, ale predsa...vypotila som nakoniec, ze idem vonku s kamaratom...myslela som, ze ma s nim samu nepustia (ved nic o nom nevedia...), no mylila som sa...takze to, ked s nim idem von, netajim...akurat to, ze kam obcas...u nas je to tak...keby sa mi prislo na klamstvo, tak som asi odpisana a neverili by mi uz v nicom...sak aj tak mi nie vzdy veria...no ja som od mala vyxovavana v straxu a snazila som sa im nikdy neklamat...no nemoze to trvat navzdy...kazdy ma nejake svoje tajomstva, teda aspon si myslim...aj ja som taka povaha, ze sa za take rozplacem, takze ta xapem...ja casto placem a kto ma rozplace? no predsa rodicia... nepohodnene sa na viaceryx veciax a oni musia mat samozrejme vzdy pravdu...a ja potom placem...

zuzka :)

Dara no tak diki :). Mne sa hrabala, ale to je uz jedno :(. Kaslat na to. Uz budem musiet iba zatlkat a zatlkat...

zuzka :)

Plakala som kvoli tomu, ze mi nasla od neho smsky v mobile. A zacala do mna parat, ze co ak je zenaty a ma 40, a ze ma moze znasilnit a ze otehotniem, no presne take veci ako si ty pisala a tak. :( A ona to este povedala aj ocovi. Oco na to najskor nijak nereagoval, ale potom sa ma pytal, ze co to stvaram :(. Neskor sa mama zacala nanho vypytovat a chcela o nom nieco odo mna vediet, ze kolko ma rokov, odkial je a tak. A ja som jej nic nechcela povedat, a tak som jej zacala klamat, ze to je pre mna len sranda, ze o nom skoro nic neviem, ani len odkial je a kolko ma rokov, a ze sa s nim nikdy neplanujem stretnut, hoci ako vies, Darka :) uz sa stalo. A zacala som, ze je to pre mna len taka sranda. A ze to si s viacerymi len tak vypisujem. A ona na to, ze a to ta bavi, ja ze hej. A nechala to tak.

dara23

zuzka..kvôli tomu si aj plakala???=((kvôli tomu že to našla v mobile..alebo kvôli klamaniu?? =(( vieš aj ja by som asi spravila to isté..neviem ako by somje povedal pravdu..že mami vieš..idem von s jedným chalanom píšeme si na nete už pol roka a teraz máme stretko...hmmpo tejto vete by mi asi dala zrušiť net a mal by som zaracha..ale možno by povedal no dobre o polnoci bud doma..ale tu druhu možnosť vylučujem..poznám ju dosť dobre...a určite by mi začal rozprávať aký hajzly sú na tomto svete...že kolké bab yznásilnili..kolké sa dali takto cez net nalákať a pod....inak s mamou dobre vychádzam..a bavíme sa o mnohom ale o tomto nie..síce rodina stáel do mna dobrdza akého mám frajera a ta..ale ja sa nad týmiba pousmejem a idem dalej..