chyba imunitného systému

Príspevok v téme: chyba imunitného systému
jojoxxx

Ahojte, mam jeden problém ktorý mi asi pred troma dňami poriadne rozbil psychyku,
Začalo sa to asi pre 3 mesiacmi ked som mal obyčajnú nádchu a išiel som k doktorke
ta mi dala široko spektrálne antibiotikum
to mi veľmi nezabralo ale postupne som sa citil lepšie kým som nešiel na vakcínu proti alergyi a tá to akoby odštartovala ,zrazu som mál zapla hrtanu bolesti halvy a celá nádcha sa mi vrátila naspäť, po preliečení dalšími antibiot. som citil a stále cítim zvýšenu teplotu iba večer a ked som po fyzickej námahe, u alergologa mi zistily chybu imunity, bez možnosti liečenia tj. budem chorý do konca života, moje výsledky sú:
IG - IMUNOGLOBULÍNY
S-IgG :*16,5 g/1 6,6-14,6
S-IgA :*<0,07 g/1 0,7-4
S-IgM : 1,04 g/1 0,4-2,3
takže toto su moje posledné výsledky moje predchádzajúce boli podobne ale iba S-IgA ostalo bez zmeny,prosím vás nedá sa to nejako opraviť veľmi sa trápim a nemožem robiť to čo som robil pred tým športovať, posilnovať, aspoň takto mi to bolo povedané...
Prosím pomôžte, napíšte mi aspoň niečo, veľmi Vám ďakujem,
Ahoj...

Niva

Cesta ku zdraviu vedie najmä cez celostnú medicínu, možno správnejšie o našom celkovom prístupe ku sebe samým, ku nášmu zdraviu a chorobám
Preto najlepšími lekármi sme stále my, jednotlivci .
Celostná medicína nie je len o jing-jang a mediánoch či čínskych bylinkách, dokonca vôbec nemusí byť o nich.
Naša cesta ku zdraviu je nevyhnutne spätá so starostlivosťou o naše telá a duše ako CELKY.
Vypracovať takýto SYSTÉM STAROSTLIVOSTI o seba je vec náročná.
Myslím, že najbližšie k tomu má tradičná čínska medicína, indická ájurvéda a prírodná medicína.
A ten vôbec je nie v rozpore s dobrou stravou, pohybom, pozitívne ladenou mysľou. Skôr naopak, vyzýva ku tomu.
Moje príspevky sa snažia byť práve v duchu týchto disciplín a preto o strave, pohybe píšem prakticky v každom z nich.
Naše zdravie je však najmä o prístupe ku nám samým.
A toto je najťažšie zmeniť.
Lebo pilulku hodím do seba a čo ďalej?
Ak si dám vytrhnúť zub, čo ďalej?
Ale aj keď vyberiem prípravok Joalis, čo ďalej?

Tým ozdravenie len začína...

jatyon

ved ano, jonas je moj clovek ...
.
ak si pozries moje ine prispevky, pisem, ze za najdolezitejsiu povazujem:
PREVENCIU --- neochoriet.
.
presne, ako jonas.
.
kde sa lisime s jonasom je, ze cesta k prevencii nevedie IBA cez celostnu medicinu, vcez akupunkturu, meridiany, a zakladny system cinskej mediciny: jing a jang.
to co vyhovuje napr. cinanom v hoskych oblasdtiach ciny, nemusi nutne vyhovovat stredoeuropanom, zijucim v "zanesvarenych" podmienkach (voda, vzduch, potrava atd atd).
neodsudzujem cinsku tradicnu medicinu a jej principy.
kym oni odporucaju "cinske bylinky",
ja som za zdrave suroviny, vyrovnanu psychiku, pohyb a podobne. ale to uz tu nebudem vysvetlovat....

Niva

Jonas sa vybral vlastnou cestou.
Nadviazal na tradicnu cinsku medicinu a nasiel postupy, ktore su ekvivalentne dnesnemu „chorlavemu“ storociu.
Jeho postupy su inovativne. Dobre to vidiet z knihy Prakticky detoxikacia.
To, ze sa ku nemu nehrnie cela lekarska pospolitost len poukazuje na rozdielnost pristupov „vychodnej“ a „zapadnej“ mediciny.
Kym napr ako-tak prijala zapadna medicina popis jing-jang a systemu meridianov z tradicnej cinskej mediciy (a z toho vyplyvajceho liecenia) trvalo desatrocia! Dnes „moderni“ lekari pouzivajú akunpunkturu.

Jonas sa snazi ist na „koren“ veci, t.j. snazi sa odhalovat prvotne priciny chorob. Moderna medicna sa casto pohybuje v zacarovanom kruhu a lieci najma priznaky chorob -. symptomy.

Za prinos Jonasa povazujem aj to, ze smeruje k zasadnej myslienke mediciny – NEOCHORIET. (nie sa stale liecit dookola).

Je drahy? Chod k dobremu sukromnemu napr. zubnemu lekarovi a daj si zaplomovat stolicku aj s dreanzou. Bac, 3 tisíc! Mas to dobre urobene ale 3 tisicky su prec. A kolko ti ich este bude treba opravit?
Akykolvek dobry sukromny lekar je drahy.

Myslim, ze Jonasov pristup stoji nielen za povsimnutie, ale aj za vyskusanie. Najma v oblasti civilizacnych, chronickych ochoreni, kde moderna medicina si nevie prilis rady.

jatyon

pisem o joalis.
.
jonas nenasiel nikoho v bratislave, az eliasovu v kosiciach.
.
jonas hovoril aj so mnou, ale mne sa to nepozdavalo.
.
pred 6 - 10 rokmki bol jonas "dobry", teraz je presprilis komercny.
.

viem o com pisem.

jatyon

ked inzinieri fušujú do zdravia:
.
Ing. Lýdia Eliášová, riaditeľka Hlavného centra MUDr. J. Jonáša na Slovensku, konateľka firmy MAN-SR s.r.o. a hlavná odborná poradkyňa pre Slovensko.

Niva

Významnou časťou imunitného systému sú:
- tenké a hrubé črevo, tu sa vstrebávajú minerály a vitamíny do tela, ak nie je v poriadku, vstrebateľnosť je horšia a človek je odkázaný na kvantum vitamínových tabletiek, aby aké-také vitamíny do seba dostal. Zabezpečiť vstrebateľnosť je vec čistoty čriev a správnej mikroflóry. Ani jedno ani druhé nie je jednoduché (ale dá sa!)
- lymfatický systém (lymfa, lymfatické uzliny(filtre), žilový lymfatický systém)- má na starosti najmä odvádzanie „odpadu“ metabolizmu buniek cez žilovo - cievny systém a hrubé črevo von z tela. Ak sú bunky trvalo zásobované nesprávnymi „živinami“, tento systém je preťažený a nedokáže všetko odviesť. Bunky nemajú správny prostredie na fungovanie a začínajú „chorľavieť“, a vlastne s ním tkanivá resp. orgány, ktoré vlastne tieto bunky tvoria. Udržiavať lymfatický systém v poriadku je vec náročná (ale dá sa!). Významným plusom preň je udržovať správne PH organizmu, t.j. mierne zásadité (takmer všetci to máme v mínuse)

To je len v krátkosti a približne, kde sa imunita stráca alebo naopak posilňuje.
Skús knihu od MUDr. Jonáša – Praktická detoxikácia, resp. sa naňho napoj : www.joalis.sk
Porucha imunitného systému je záležitosť celého organizmu a treba liečiť celý organizmus.
Vzhľadom na charakter problémov neexperimentuj sama (sám), teda len v spolupráci s dobrým lekárom, ale tvoja aktívna účasť je pre teba viac ako prospešná.
Lekári všetko nemôže za nás vyriešiť.

jatyon

Individuals with Selective IgA Deficiency are deficient in
IgA but usually have normal amounts of the other types of
immunoglobulins. Selective IgA Deficiency is the most
common of the primary immunodeficiency diseases. Patients
with Selective IgA Deficiency may have very variable
symptoms. Some IgA deficient patients may be relatively well
with very mild, if any, clinical illnesses while others may be
affected by a variety of significant clinical problems.

jatyon

SELECTIVE IgA DEFICIENCY
The absence or marked reduction (< 5 mg/dL) of serum IgA with normal levels of other Igs and intact cellular immunity.

Selective IgA deficiency is the most common (and mildest) immunodeficiency, occurring as often as 1/400 persons. Selective IgA deficiency usually is sporadic but occasionally familial. It may occur as a result of phenytoin treatment and in persons with chromosome 18 abnormalities. It also may occur in relatives of patients with common variable immunodeficiency (see below).

Most patients are asymptomatic, and their defect is noted fortuitously. Others have recurrent respiratory infections, chronic diarrhea, allergy, or autoimmune disease. Patients with IgA deficiency lack IgA in their secretions but may compensate by secreting other Igs. Patients with IgA deficiency may develop anti-IgA antibodies as a result of exposure to IgA in plasma or IG; these antibodies can cause anaphylactic reactions when IG or blood is subsequently given. Some patients with IgA deficiency have an associated IgG2 subclass immunodeficiency; many such patients have recurrent infections.

Treatment
Treatment is unnecessary in most cases. A Medic-Alert bracelet is recommended to prevent inadvertent plasma or IG administration with sensitization or reaction. Continuous antibiotics are needed for those with persistent respiratory infections. IgA replacement therapy is unavailable. IG injections or IVIG infusions usually are contraindicated, although a few patients who have IgA deficiency with IgG subclass deficiency have been given IG successfully. A few IgA-deficient patients remit spontaneously.