Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

cudne???

mademoiselle

jasne, ja poznam tiez takych ludi, stacia mi moji stari rodicia. No jasne, je to v pohode taky vekovy rozdiel, ale nie ked ma jeden 14 a druhy 22. Ved jeden je dospely a druhy dieta. To ako keby si 10 rocnej povedala ze v pohode ked by si zacala z 20 rocnym. Mozno si este mlada aj ty, preto sa nad tym nezamyslas, ale mne osobne keby prisla 14 rocna dcera domov s tym, ze ma 22 rocneho chalana, tak neviem co by som urobila, ale urcite by sa s nim nestykala (nemyslim doslova,ale ako zena-muz urcite nie) no urcite yb som to nejako riesila. NIe z dovodu, ze by som nechcela, aby moje dieta nebolo stastne, to nie,a le skor by som chcela predist tomu, aby nebolo nestastne a nezbabralo si zivot.

lienkalenka20

Vies co myslim si ze pohoda poznam ludi co su od seba vekovo rozdielny 10-12 rokov taze neni to az take hrozne ak chcete spolu chodit tak to skuste ved pohoda a rodicia budu sa s tym musiet asi zmierit nic ine im neostane LASKA JE LASKA taky je moj nazor a moje skusenosti tak vela dobrych a este lepsich krokov v zivote vam prajem z UPRIMNEHO SRDCA

mademoiselle

Nemas za co, rado sa stalo. Uchovaj si radsej krasny vztah aky je medzi vami teraz. Urcite to nebudes nikdy lutovat a ak spolu mate byt, tak o par rokov budete, ale teraz si nemyslim, ze si na to pripravena. Najkrajsie je spoznavat svet a krasy zivota s niekym ktoje na rovnakej urovni ako ty. On uz tie kkrasy pozna, tak nedovol nikomu, aby ti to spoznavanie urychlil,alebo uplne zobral. Dospievanie je krasne, prve lasky aj vsetko ostatne, ale ja by som v tvpojom veku kaslala na chalanova venovala sa radsej kamoskam a budovala priatelstvo, nech je silne a odolne. Pretoze chlap ti moze zmiznut kazdu chvilu, ale dobra priatelka zostane na cely zivot a prezije si s tebou tvoje uspechy aj neuspechy. JA ti nebudem nic kazat, kedze sama som si zazila, len ti pisem moj pohlad. Ak chces vyskusaj, ja to neodporucam a aj tak casom na to prides, ze to nema zmysel. A ked budes mat ty tych 22 alebo 23, tak budes vidiet ako s aludia v tomto veku pozeraju na 14-rocnych. Potom to pochopis uplne inak.

eliska

dakujem ti mademoiselle konecne niekto z normalnou a uprimnou odpovedou,, asi toto prave som potrebovala pocut dakujem ti :)vazim si to

mademoiselle

No napisem ti pohlad cloveka, ktory bol v tejto istej situacii. JA som mala 15, on mal 22. Fungovali sme spolu 8 mesiacov, akoze ok, bolo nam spolu fajn, ale je to velky vekovy rozdiel, aj ked sme mali o com kecat, bola som na svoj vek rozumna. Ale aj tak, chlap v jeho veku potrebuje uplne nieco ine, mozes mat dospelacke nazory aj neviem co vsetko, ale aj tak si este dieta, prsote skor ci neskor to zacnete pocitovat. Zacne tomu vztahu niecochybat. Si este len na zakladnej skole, on uz co-to v zivote prezil, ma uz nejake skusenosti zivotne. JA mam teraz 23 a poviem ti, hej, bolo mi s tym chalanom krasne, ked si spomeniem, ze ako bolo pred 8 rokmi, ale viem, ze by som sebe aj jemu usetrila vela trapenia, keby sme zostali len na kamaratskej urovni. Mali sme sa radi aj vsetko,a le podla mna to nemoze fungovat vztah dieta a dospely. JA som si to prezila. A este jednu vec podotykam, ja som sa s nim nikdy nemilovala, aj ked som vedela, ze urcite to bude chciet, bala som sa, ze co keby som zostala taka mlada tehotna. NO spravila som super vec a som strasne stastna, ze som vtedy s nim nespala. (aj ked by si to zaluzil viac ako ten s ktorym som o to prisla,a le to uz je ina tema). Ale jednoducho co tym chcem povedat, mozes sa citit neviem ako dospelo, ale to, ze si dieta nezmenis. Mozte spolu fungovat, ale naco sa oberat o cas. On moze spoznat babu, s ktorou moze mat o nejake 2-3 rocky rodinu, kdez to, teba caka este najmenej 5 rokov studia, mozno potom vysoka. Ak sa on pozrie do buducnosti, myslim, ze tento vztah nie je perspektivny, co sa tyka z hladiska psychickeho, emocionalneho a mozno aj trochu rozumoveho. Rozhodne by som do takeho vztahu nesla,ale je to len cisto tvoja vec. A co s atyxka rodicov, tak to si bud ista, ze ta nepochvalia. Podla mna skor budu riadne vytoceni. Si este dieta, este len dospievas, nekaz si mladost a mas na vsetky tieto veci este kopec casu.

eliska

takto,,, niesom uz panna to je pravda ale o panenstvo som prisla zo svojim rovesnikom,,, a ten moj priatel nechce sa somnou pobavit ,,, dokonca on je este panic, nechcela som aby ste riesili sex alebo ze kto je blbec ,,, chcela som aby ste riesili pohlad inych ludi na ten vstach

elablue

Ta ty si dobra expertka ked uz v 14 nesi panna. No comment akoze. Potom sa uz nedivim ze 22 rocny s tebou chce daco mat. S takymi jak ty sa vzdy rad niekto pobavi. Zjavne nepoznas muzske zmyslanie ked si sa tak lahko dala. Ale vedz ze si vybudujes taku zlu povest ze ta normalny chlap za zenu chciet nebude, to mi ver. Na sex si idealna, ale na to aby si ta dakto vzal? Zapomen. Dokonca ani ten najvacsi suknickar, nechce za zenu, taku lahku babu.

sansara

A ešte niečo..
Lisabet má pravdu...aby si sa chránila, tak pred neželaním otehotnením ako aj pred prípadnými pohlavnými chorobami..
Takže si daj buď predpísať HAK, alebo sa aspoň chráňte kondómom..pretože nie je dobré, ak deti majú deti...alebo ak nachytáš nejakú pohl.chorobu čo by v tomto Tvojom mladom veku malo neblahé následky do budúcnosti

sansara

Eliška - píšeš...že už istý čas nie si panna a to máš len 14r...OK, bolo to Tvoje rozhodnutie aj keď si osobne myslím, že na sex si mala a máš ešte dosť času. Lebo v tomto veku je to fakt len o sexe...a nie o milovaní a vzájomnom splynutí dvoch milujúcich sa bytostí..

Tebe Eliška vlastne ide len o tie reči ostatných ľudí-rodiny, čo by na ten Váš "vekovo nerovný" vzťah povedali, atd atd..
Píšeš, že Tvoj priateľ by sa skôr ako Ty bál mať s Tebou sex kvôli Tvojej neplnoletosti...hm, o tomto som písala - že ešte emocionálne/rozumovo/telesne/atd nie si pripravená na plnohodnotný vzťah.
V tomto prípade má navrch-a viac rozumu než Ty...Tvoj 22r priateľ..

No vieš Eliška...ak sa Ty považuješ za dosť dospelú-starú na to, aby si už mala sex, tak sa aj podľa toho správaj aj v iných sférach života. Takže ak si dosť stará a dospelá na sex...tak myslím, že si už dosť stará aj na to, aby si vedela svoje rozhodnutie-výber partnera obhájiť aj pred prípadnými rečami rodiny..a tým pádom sa vedieť aj povzniesť nad nejaké reči ostatných-cudzích ľudí..

No skôr by si Eliška mala napísať, či poznáš postoj-stanovisko svojho 22r priateľa čo sa tohto "vekového problému" týka, či je on ochotný ísť s Tebou do takéhoto vzťahu a niesť za to aj zodpovednosť, či už pred Tvojou/jeho rodinou, priateľmi, známymi, kolegami, atd atd..
Alebo aspoň vedieť, o čo mu vlastne ide??? Ak mu ide len o sex/povyrazenie si/okúsenie mladého mäska...OK...myslím, že ak má dosť rozumu, tak počká do Tvojich 15r a potom to aj zrealizuje..
Ak mu však ide o vzťah...tak vtedy bude isto pripravený znášať aj tie tak Tebou obávané "reči" od ľudí, či niesť dôsledky svojho rozhodnutia...a vtedy to nebude už len "Tvoj" problém, ale Váš spoločný..