Nemožné sa vyprázdniť

Príspevok v téme: Nemožné sa vyprázdniť
in*

Už od štvrtku sa nemôžem poriadne vyprázdniť. Môj problém súvisí i so zmenou prostredia avšak už som 2hý deň doma a stále nič. Včera som celý deň preležala v bolestiach brucha, pociťovala som tzv. pichanie v strednej časti brušnej dutiny - od žalúdka až k podbrušku. Dnes je bolesť miernejšia, ale stále to pichanie...
Chcela by som sa spýtať, či tieto príznaky súvisia iba s nevyprázdnením sa, alebo môže tu byť i iný problém? A tiež by ma zaujímalo čo vám pomáha, aký liek si mám zaobstarať.
Ďakujem za odpovede.

gregor

Keď budeš pravideľne užívať 1/2dcl. pred spaním prírodnú liečivú vodu Zaječickú horkú (horkej chuti),upraví Ti vyprazdnovanie ku ktorému dochádza ráno, taktiež povzbudí aj psychicky pre jej veľký obsah magnézia(horčíka). Pri užití vačšieho množstva je to vynikajúce prírodné prehánadlo. Uživať sa dá dlhodobo, nie je návyková. Zakupiť sa dá v lekárni alebo v potravinach. S pozdravom Gregor.

luciaaa

ja mavam tiez velmi casto zapchu, hlavne ked idem niekam cez vikend mimo domova, tak mam taky psychicky blok a nemozem ist na zachod. Potom mam cely tyzden s tym problemy. Alebo ked som v praci, tak naschval zadrziavam, kedze mame take "verejne" wecka, ze to je vsetko pocut. Nie je mi to prijemne a potom mam bolesti, ale neda sa to zmenit.
Myslite ze mi hrozia nejake komplikacie do buducnosti z tohto?

aduliena

Pomáha každé ráno vypiť pohár vlažnej vody s citrónovou šťavou. Alebo si kúpte v lekárni Dophilus pre dospelých.

surface

ja chodim na velku tak max tri dni za tyzden.aj to len obcas.uz som si na to zvykla,lebo doktorka sa na mna vysrala.

in*

Ďakujem všetkým za rady. Guttalax som si práve teraz dala. Uvidím čo to spraví.
Terísek - s vyprázdňovaním som problémy nemávala, ale asi rok mávam nepravidelnú stolicu, deň nejdem ale potom vždy. Problémy mi robí, ak zmením prostredie, teda ak idem na víkend na chatu alebo niečo podobné. Vtedy sa mi to komplet naruší. Dúfam, že sa to upraví, lebo sa cítim ako nafúkaný balón.

p

este skus pridat cipky (neviem ci este existuju Glycerinove, ale nieco musi existovat)
a vyskusaj pitie Olivoveho oleja, vzdy rano 1 lyzicu

terísek

skús ten gutalax, slivkovu šťavu alebo krystir. mala som ako malá veľké problémy so stolicou. preplakala som na zachode celé dni. a tiež už to bolo také tvrdé - jak píše RNG - že to nešlo von ! Ale zvladla som to aj bez pohotovosti, ale tieklo vela krvi a doteraz mam na analnom otvore jazvu. Potom po rokoch to prešlo, aj som sa na to liečila, len už nepamatam ako. Bola som maličká. Fakt, s týmto sa netreba zahravať. Na záchod treba chodiť každý deň !