Zub múdrosti

pastelkaa

3nttt, mne pomohlo rozhrýzť klinček, čo sa dáva aj do vareného vína a nechať si to na tom zube, ďasne aspoň pár minút....je to hnus podľa mňa, ale dá sa to vydržať...celkom pekne mi to stiahlo zápal..

3nttt

viwka- na horny zub si narkozu urcite nedavaj :) teda ja by som si nedala na ziadny. horne nemaju nejako komplikovane korene a je to zalezitost par minut. mne ho trhali asi minutu. ak sa bojis bolesti tak sa nemusis :)

3nttt

Ahojte! zase mi osprostel zub mudrosti :(
neviete poradit nieco na ukludnenie? prerezava sa mi uz...ani neviem ako dlho. cast uz je vonku ale ta druha ma stale vie potrapit. problem je v tom ze nemozem ziadne lieky kedze cakam drobca. trhanie sice nieje zakazane ale ani sa moc nedoporucuje. neviete poradit s nejakym ucinnym vyplachom alebo mastickou alebo niecim podobnym na ukludnenie?

viwka

ahojte, mne začal rásť horný zub múdrosti pred rokom, niekedy mám pocit, že mi vadí, ale čo je horšie, cítim vnútorné pukanie pri uchu a v posledných týždňoch neustále šumenie v uchu, neviem, či to môže mať s tým nejaký súvis...A zaujíma ma odstránenie tohto zuba pod narkózou, kde to robia..

Robqo18

ja to uz mam nastastie za sebou :) nebolelo to a prekvapivo sa mi strafili presne do radu,takze nebolo treba nic tahat,sekat,trhat :d...len narastli mi iba 3 :D a ten stvrty vobec,taze mam neparny pocet zubot

Naxxerx

Caute uz druhy den ma boli ten zub mudr....ide ma natiahnut nemozem spat polku tvare si necitim a a unas co je zubar mma asi tak 70+R k nemu nejdem ked ide hore s chodama trva mu to asi cca 30 minma ordinovat o 9 a dodje o 11 vsak poho neznasam zubarov ta bolest nechcem nikoho plasit ale som nadopovany tabletkama neni nieco nato lebo sa zblaznim uz :(

lubo12345688

Mne pred 4 dnami v narkoze vybrali vsetky 4 osmicky. Uzivam ibalgin a bolest sa celkom da vydrzat. Problem je, ze mam strpnutu polovicu jazyka. Doktor tvrdi, ze jazykovy nerv museli odtiahnut, aby ho neposkodili vrtackou. Vraj urcite nie je preruseny. Mate skusenost po akej dobe sa zvykne vratit cit do jazyka? Som z toho nervozny. Dakujem.

mira001

chod hned k doktorovi, ta polka sa ti pravdepodobne uz ani neprereze a ak aj hej je mozne ze sa im bude zub zle vyberat cize ti ho aj tak rozrezu,a budes trpiet dalej bolestami, a mozes byt rad ak neopuchnes a potom to uz bude o neicom inom ked nebudes moct ani usta otvorit...rezanie vobec necitit ja som velka posera co sa tyka zubarov no na extrakciu som ist musela, a az po nej som sa dozvedela ze mi aj dasno rezat museli, pocas zakroku som ale nic bolestive necitila tak sa neboj a uvidis ako budes dakovat bohu ze si bol

Xuda

aargh, tlaci sa mi posledny zub mudrosti, v noci som nevedel zaspat, akonahle som si lahol, tak ma zacal neznesitelne boliet, ked som sa posadil, po chvilke to preslo. Vobec som sa nevyspal, zjedol som tri ibalginy 400ky cca za 4 hodiny a vobec to nepomohlo. Polka je uz prerezana a k lekarovi nechcem ist skor ako sa prereze uplne (nechcem si dat rezat dasno :( )
Co by mi mohlo aspon na noc stlmit bolest, ked sa vyskytne? Nech sa aspon vyspim ... Panadol?