Zub múdrosti

kika3333

predstvte si ze mne vyrastol zub mudrosti pod dasnom, teda som ho vobec nevidela, ukazal ho az panoramaticky rontgen, a musela som ist na operaciu do KE lebo dva zuby mudrosti boli vrastene aj do kosti, tak to museli v celkovej narkoze vysekavat, trapila som sa vyse roka, boleli ma klby a mala som bolave vyrazky na pleti a to vsetko z tychto zubov. som rada ze uz to mam vonku !!

alibaba77

janulik33

ja mám taktiež iba 2 zuby múdrosti, jeden z nich, na ľavej strane narástol normálne a na pravej strane vodorovne. S obidvoma som mala problémy, tak som sa rozhodla a aj môj zubár mi to poradil, aby som ich dala chirurgicky odstrániť. Najprv som si dala odstrániť na ľavej strane, ten menej komplikovaný, zákrok robili pod lokálnou anestéziou cca 4 hodiny. Anestézia mi vôbec nezabrala, cítila som všetko ako keby som vôbec nemala umrtvený.Zubný chirurg si nevedel poradiť ani po 3 hodinách, ja som sa cítila príšerne a zubár taktiež. Po každej polhodinke sme si dali prestávku, raz na mňa dávali studený obklad, raz na zub. chirurga. Asi po 3 hodinách musel privolať celý tím, starších, skúsenejších lekárov, zakryli mi hlavu s takou zelenou plachtou, otvorom iba okolo úst, takže som nič nevidela iba všetko cítila. Zbytočne som im dala najavo, že všetko cítim a veľmi ma to bolí, vraj už 6 injekcií som dostala, tie najsilnejšie a viac už nemôžem. Nakoniec sa im to podarilo odstrániť, ranu mi zašili s 5 stehmi. Odporúčali mi, aby som sa dala na PN-ku. Bola som vypísaná celkom 2 týždne, a každý deň som chodila do KE na kontrolu. Doma som to prežila iba s Ibalginom, a ani po mesiaci som nevedela riadne otvárať ústa. O mesiac som sa mala hlásiť na extrakciu ďalšieho zuba múdrosti- toho komplikovaného, ktorý mi rástol vodorovne a tlačil mi na predošlý zub. Odvtedy odbehlo 7 rokov, ten zub mám ešte stále na mieste, prestal rásť a teraz s ním nemám problémy. Viem, že by bolo najvhodnejšie si ho vytiahnuť ale už na to nemám odvahu.... po čase som zistila, že môj zubný chirurg bol ešte mladučký, bol asi rok po škole, takže možno aj v tom bol problém. Bývalému manželovi to robili taktiež na tej istej chirurgickej ambulancii v KE, síce nie praktikant ale primár s dlhoročnou praxou, taktiež mal komplikovaný zub a druhý deň po zákroku bol v pohode, mohol nastúpiť aj do zamestnania.

zubaarko

janulik33 - spravila si zrejme najlepsie ako si mohla, naozaj ten zub je zbytocny, len by ti mohol neskor sposobovat problemy.

Chirurgicka extrakcia neni nic hrozostrasne. Dobra anesteza, a ani nebudes vediet, co presne sa dialo. Nebude to trvat dlhsie ako par desiatok minut, potom dodrziavat poucenie od lekara, a mas pokoj ;) drz sa

Janulik33

Ahojte,
ja mam iba 2 zuby mudrosti. Zvysne 2, ktore by som mala mat, ani nebudem. Rtg to ukazalo a zubar povedal, ze mozem byt rada, ze mam len 2.
Jeden z nich mam uz cely pekne prerezany. Druhy narastol vodorovne a opiera sa o zub 7 pre nim. Kusok z neho sa prerezal ale to je vraj len bok, kedze je ulozeny vodorovne. Pred cca 2 rokmi ma ten zub aj bolel. Zvladla som to s Ibaginmi. Kazdy rok ma zubar prehovara, kedy so ho dam vybrat. Vraj je to casovana bomba. Ked znovu zacne boliet, moze to byt horsie ako vtedy. Lenze vyberat mi ho maju chirurgicky s lokalnym umrtvenim. Strasne sa bojim. Som sa odhodlala a objednala sa na 4. februara. Myslite, ze som spravila dobre? Uz teraz sa mi snivaju hororove sny, ako mi to vyberaju a aka som potom cela opuchnuta...

karino

Ahoj všetci aj ja mám veľké bolesti zuba múdrosti na pravej strane a tlači sa mi už aspoň 2 roky ale teraz ma začal neznesiteľne bolieť. Beriem ibalgin 400 ale neviem dokedy to takto bude. Bojím sa isť k zubárovi, mám z nich strach. Cez deň to až tak neboli, ale nechapem prečo teraz na Vianoce musím takto trpieť. Mám opuch až na mandli a nemôžem otvoriť ústa keď sa zobudím. Možno tam mám aj hnis, však neumrieť na otravu krvi? Čo mám robiť? Mám 20 masačného synčeka.
Ďakujem

nika7777

ahojte, mala som podobný problém, dva zuby múdrosti som nevedela ani kedy mi rástli a ako mi rástol tretí, rástol asi dva roky a stále sa nepohol, nemohol sa poriadne prerezať až nakoniec som išla k zubárke a ta mi odporúčila dať vyrezať, aj som tak spravila, hneď v ten deň som si ho bola dať vyrezať. A poviem Vám, že vôbec nebanujem. Samotný zákrok vôbec nebolí, nakoľko Vám to zubár riadne umrtvy, že si pol dňa ešte nebudete cítiť pusu, jedine negatívum toho zákroku je že tam nemôžeš jesť par dní a v ten deň mi par hodín tiekla v kuse krv, ktorá už mi moc nechutila, keď som to stále prehltala. Potom som sa rozhodla aj pre ďalší, ktorý ešte nebol prerezaný tiež a s ním som si hneď dala vytrhnúť už normálne veľkú osmičku a ešte ma čaká jedna. Ale nemám vôbec strach, len sa neteším na tie magané banány a jogurty 3 dni v kuse jesť, nakoľko ine sa mi nedalo. Takže ak máte problémy, nemajte strach, po troch dňoch ani nebudete vedieť, že Vám niekto niečo robil a máte pokoj na celý život. Pretože tieto zuby sa dosť rýchlo kazia, nakoľko sa s kefkou ťažko k nim dostať.

ajika

no so zubami múdrosti som si už užila svoje aj ja...prerezané mám všetky štyri,tri z nich by mali byť už vo finálnej veľkosti a jeden ten posledný mi tak tlačí na ostatné zuby, tak že som z toho hotová... existuje nejaký "babský" recept na túto bolesť, alebo musím ísť k zubárovi...? tablety na bolesť totiž nezaberajú...

sulP1

zdravim Vas, mam vsetky tri osmicky von ani neviem ako vysli no ta posledny v lavo dole ak to taku bolest som este nemal ......lieky nezaberaju uz aj hnis som vytlacil bili uz piaty den ..... vecer nespym niekedy cez den ustupy bolest ale inak nic ...... proste mi vykukla polovica a tlaci sa dalej a ja trpim .......ale vobec neviem ci mam ist k zubarovi ci nie......ci to vyberanie boli ci ako ......a naj . sranda je ze zubar to je premna horor........

Ljenocka

Mne sa prerazil konečne minulý rok v novembri ! Trápil ma asi tri roky,stále po trošičke rástol.ale je už vonku!! Bolesti boli strašné,opuch,bolesti smerovali až do ucha a nemohla som vôbec ottvoriť ústa.trvalo to asi päť dni a potom som šla k zubárke a mi to vydenzifikovala.skôr som ísť nemohla lebo som vôbec nemohla pohnúť sánkou :DDD

cicaaaa

nikdy som nemala problemy so zubami, ale ako mi zacali rast zuby mudrosti, tak neviem co od radosti...je to ukrutna bolest...poriadne nespim, nejem...rastu mi vsetky 4 a toto je prvy co ma trapi...mam zapal a idem si ho dat vybrat...radsej ako dalej trpiet...je toho na cloveka fakt moc...neprajem nikomu!!!