aku ma sancu vysudit si deti???...a pritom neplati vyzivne..

Príspevok v téme: aku ma sancu vysudit si deti???...a pritom neplati vyzivne..
suzis

moj byvaly manzel chce vysudit deti do svojej opatery....pritom bezi exekucne konanie, co mi dlzi za tri mesiace z minuleho roka...a teraz od novembra uz neplati vobec...mam podane aj trestne oznamenie...Dalej je tu porusovanie nariadenia sudu, lebo pravidelne deti nenosi naspat tak ako je urcene v rozhodnuti, starsieho syna si brava spred skoly bez mojho vedomia...momentalne sa ide zenit, kupil novy byt a chce argumentovat stym, ze je materialne lepsie zabezpeceny ako ja, a ze deti chce vniest do "uplnej" rodiny...som bezradna..ma sance???

tom

som si to tu tak zbezne precital a drzim velmi palce.
u nas je to podobne nejde o mojho syna ale o syna priatelky :(
ale co mozem povedat z nasej skusenosti tak sudny system na slovensku je (racej nekomentujem nechcem byt vulgarny) ale je to na zaplakanie a navyse ked ece dotycny (byvaly manzel priatelky) vie ze jeho syn ho nenavidi a aj tak to cele taha po sudoch len aby dorazil priatelku
.....a co sa tyka toho psych vysetrenia tak oni to vobec neakceptuju syn mojej priatelky ma 15 a ajtak nekto sa nestara o to co on tvrdi aj ked viac krat vyhlasil ze k otcovy nepojde ani za nic ale skoda reci ... momentalne u neho travi kazdy druhy vikend a prazdniny a ked tam ide tvari sa jak pred popravou a vracia sa odtial uplne zdeprimovany ale na to sa nikdo nepozera ... najhorsie je ze jeho otec pred sudom oznacuje priatelku za nesposobilu starat sa o dieta a tvrdi ze ho zanedbava co je uplna blobost ale tak nase sudy uveria tomu co im vyhovuje a teras mame seci strach jak to dopadne lebo oni su schopny dat chujovy co mlatil zenu a dieta do opatery syna a potom kde je spravodlivost

suzis

...SAMUELKA..my uz rozvedeni sme..vyse roka, deti su zverene do mojej opatery...na policii som ho uz udala...vyzivne je vymahane exekucne..deti to vnimaju tak, ze nova "mama" je mila..lenze to je kazda.....zo zaciatku...teraz dal navrh na zverenie do svojej starostlivosti...zrejme tam uviedol na mna vymyslene dovody...kuratorka povedala, ze to musi aj dokazat, co nie je jednoduche..chcem do sudu stihnut psychologicke vysetrenie deti...viem, ze to bude v moj prospech..tam syn nebude vediet klamat..psycholog take veci odhali...aspon ja tomu davam najvacsiu nadej...

samuelka

no a nezabudni tej kuratorke povedat aj o jeho sukromi,myslim tu znamost,ono sa to vsetko zohladnuje,myslim ci ju deti beru ako otcovu druhu zenu a tak..

samuelka

pokial ti neplati pravidelne vyzivne tak ho treba pokazdej udat na policii a hlavne daj si navrh pokial ste v rozvodovom konani na predbezne zverenie deti do tvojej opateri.jednoducho ho predbehni...ta kuratorka mam dojem je na neutralnej pode a pritom by mala obhajovat cisto zaujmi deti..ako to SUZIS vidis ty?

suzis

..ta jeho buduca manzelka je neviem co zac..viem len tolko, ze iba v januari sa rozisla s jeho bratom !!!...ona by sa o deti starala asi len koli peniazom, myslim, ze vsetko je to iba o materialnych veciach, mi nehovor, ze je prirodzene aby sa brali uplne vazne a z lasky..po dvojtyzdnovej znamosti...tam to nie je o citoch..on to robi, aby ukazal, ze ma uplnu rodinu a ona to zrejme dobre zahrala a "klofla" hluapcika, ktoreho obalamutila...kazdopadne jej to ako slobodnej matke musi vyhovovat..:))..ved moj byvaly je skvele zabezpeceny..:))
co sa tyka dokladovania prijmov..akonahle prislo k tomu, ze sud zacal preverovat jeho plat, prestal chodit na pojednavania a nespolupracoval s sudom..lenze ja som bola tlacena casom..pretoze este pocas manzelstva ked ja uz som zila zvlast..mi neplatil nic..ak ma surilo to, ze som uz nejake vyzivne potrebovala..tak mi sud vyhovel...

suzis

...JABLONKA..neviem odkial si, teda, kde byvas..ale ja keby som dala syna do skolky..musela by som si k tomu najst aj opatrovatelku, pretoze u nas su skolky len do 16,00 hod...ak som pocitala vydavky na obed deti, iba obedy, druzina, skolne plus opatrovatelka...iba toto by ma vyslo okolo 7 tisic, ked priratam byvanie a stravovanie...musela by som si najst pracu s prijmom minimalne 15 tisic korun, co je v nasom regione bezny dvojmesacny prijem....uz som skusala pracu na skrateny uvazok, alebo na hodiny...po odratani vydavkov mi zostane tak ci tak len to, co mam aj teraz a pritom som doma a nemusim sa nahanat...nemam tu nikoho, proste som odkazana len sama na seba..proste este enjaky ten rok, kym starsi syn bude vediet zodpovene odviezt mensieho zo skolky a nemusim mat obavy, ze ked budu napr. 2 hodiny sami doma, ze sa nieco stane..uz aj tak je to uplne nezodpovedne... ale neriesim tu teraz toto...:))

jablonka

suzis, a nebolo by lepsie synovi v kolektive? a ty by si si mohla hladat pracu.
o to ale nejde.
ak byvaly manzel podnika, tak zrejme nie na cierno. urcite je vedeny v obchodnom registri a urcite plati aj dan z prijmov. a tam musi uviest svoje prijmy aj zo zamestnania, aj ostatne. to by mu bolo treba ale dokazat. preto je lepsie mat za sebou pravnika.
a co deti? aky maju vztah k otcovi? urcite si ich pekne uplaca, ked ma z coho. a jeho nastavajuca? ona by sa starala o cudzie deti? aka je stara? a ocko asi nema predstavu, co stoji postarat sa o dieta, ze je to asi ovela viac, ako on plati, ze na tom nic neziska.

suzis

dee..s kuratorkou som v nepretrzitom kontakte...ale rozprava somnou neutralne..ked sa opytam na to, ake ma sance ziskat deti.odpovie mi, ze kazdy ma sance rovnake..proste mi neda ani stipku nadee do plusu pre mna...
JABLONKA vyzivne mu urcovali "zbrucha"..lebo nevedel preukazat prijem lebo on aj podnika, popritom aj pracuje...a samozrjme ked je sud, tak si vybavi potvrdenie na smiesnych 7 tisic..pricom jeho skutocny zarobok je 6krat vyssi...ale sud berie olad na to, co je na papiery...
...ja som na predlzenej rodicovskej dovolenke..cize je neplatena...dostavam len detske pridavky...a davky v hmotnej nudzi...ak priratam vyzivne..je to daleko od minimanej mzdy...prcovat nemozem ist koli synovi..psycholog odporucil byt snim doma, ale ako podklad na platen matersku je to malo...

jablonka

no aj tak ked pises, ze 10% z jeho platu je urcena vyska vyzivneho. nevyznam sa velmi v zakone o rodine (skus si ho najst na internete na zbierka.sk), ale mohol by platit viac. ak si tyna MD a on zije v spolocnej domacnosti s inou zenou, tak je to velky nepomer.a zakon urcuje, ze by mali mat partneri primerane prijmy. je samozrejme, ze je dobre zabezpeceny, ak ti plati napr. 4000 mesacne, no ku materskej 4400 plus rod. pridavky cca 1000 sk. a jemu sa zvysi dajme tomu 30 tisic? a navyse maju este plat partnerky, ktora je bezdetna? no tak to si moze zit na vysokej nohe..... a kupovat si "lasku" deti skrz drahe dary. mala by si poziadat o opatovne urcenie vyzivneho. ale v tomto sa ja chvalabohu nevyznam. zatial som nepotrebovala. clovek ale nikdy nevie.
ozaj, mate dve deti? ci viac? ake su velke?

Deee

suzis argumentuj na sude tym, co si nam napisala, ako moze takyto nezodpovedny clovek dostat deti do vychovy ked nie je schopny respektovat a riadit sa rozhodnutim sudu o vyzivnom a neplati ho, berie dieta bez dohody spred skoly, nevrati ho nacas...predpokladam, ze si v kontakte s pracovnickami kurately na urade prace, socialnych veci a rodiny, ak ano porad sa aj s nimi, ak nie vyhladaj ich a rozhodne sa nevzdavaj drzim palce