emocna labilita

darusa

No pozerala som aj tu stranku. Ked vyznavas takyto zivotny styl je to pekne ak ta to uspokojuje, respektujem. Ja mam zasa taky nazor ze clovek je vsezravec od pociatku ludstva a mal by jest vsetko a spravne vyvazene. Moji stari rodicia mali statok a zivili sa vacsinou masom(chovali prasata, sliepky, kacky) a kozim mliekom a syrom a vajickami, vlastne vsetkym co odchovali, su zdravsi aqko ktokolvek z
nasej generacie a nie su ani emocne labilni. Ako fakt prepac neviem ale podla mna to co pises je totalna blbost. Ale skus obhajit svoj nazor rada si vypocujem a mozno aj dalsi tu na fore.(TO JE VYZVA:))

darusa

No podla toho bodu 1 a 2 by sme teda asi mali byt vegetariani a navyse necukrovat. Ja som sa zamerala na tu 3 lebo to su fakt nezdrave veci a to nie je pre nas zivot potrebne bez toho zit budeme. A kedze som pisala ze mu bola diagnoza stanovena v troch rokoch pochybujem ze ako maly sa prehnane napchvaval vsetkycm tym co si tu uviedla. Ja jem aj syry aj maso aj sol vlastne vsetko co si tu napisala a ja nemam taketo problemy, dokonca si dovolim povedat ze som velmi kludna a trpezliva povaha.(inak by som bola davno rozvedena) A ak si si vsimla ja som pisala o psychoterapeutovi a cviceniach nie o chemii a liekoch - VELKY ROZDIEL!( A toto neber ze sa chcem hadat, len obhajujem svoj nazor)

mira

Darusa, prepač, ale ty si asi preskočila bod 1a 2. Precítaj si to, prosím ťa esťe raz. A mrkni na stránku.
Doktori neodstránia príčinu, nezavedú stabilitu, len chemicky otupia receptory tak, aby človek nič necitil . To nie je dobrý postup.

darusa

Mira ak ma tuto diagnozu moze sa stravovat neviem ako zdravo TO NEPOMOZE! U manzelovej matky aj babky bola potvrdena tato diagnoza, liecili sa u psychiatricky! Moj muz nepije alkohol neberie drogy nepije kavu ani neberie lieky. Bola mu diagnostikovana tato porucha v troch rokoch takze prepac stravovat sa zdravo je jedna vec ale mat naozaj chorobu druha!

darusa

Ako vies ze si emocionalne labilna? Zistila ti to psychologicka alebo psychiatricka? Jednoznacne ak to mas potvrdene odbornikom odporucam jeho opatovnu navstevu a nech ti da kontakt na psychoterapeuta ktory ti pomoze robit cvicenia pod dozorom. Skutocne to nepodcenuj. Moj manzel ma takuto diagnozu prestal sa liecit a teraz po 5 rokoch je to horsie a horsie. Je preafektovany, neustale hra divadlo ze nikto nevie co mysli naozaj a co zo srandy. Chvilu sranduje s detmi a ked sa mu to zda uz moc a neposluchnu na prvy krat tak krici uraza sa nezvlada vychovu nestoji si za slovom. Zivot s takym clovekom je strasny lebo chvilu by si ho na chleba natrel a vzapati je ako nocna mora. Navyse reaguje detinsky je roztrzity. Do toho vstupuje bud prilisne nadsenie pre nieco behom chvile totalna depresia. Snazim sa ho tiez presvedcit na terapie tak drz palce ale ak mas naozaj takuto diagnozu POPASUJ SA S TYM inak budes ublizovat sebe aj ostatnym.Drzim palce!

mira

jade, emočne labilná si preto, že sa nevyvážene stravuješ. Tak ako tvoja strava lieta z extrému do extrému, tak lieta i psychika. Treba ju ustáliť na vyváženom strede a vyvarovať sa extrémov , to sú hlavne 1. CUKOR má chaoticky neusporiadaný vplyv na psychiku. Zo začiatku sa treba vyvarovať aj toho cukru z ovocia, lebo je spojený s kyselinami,džúsov a pod. tiež uvoľňujúcimi psychiku.
2. mäso, soľ a vajcia, tvrdé syry príliš sťahujú psychiku, spôsobujú uzavretosť a lákajú ku konzumácii cukru.
3. alkohol, lieky, drogy, káva, aromatické látky.
Stabilizujúci vplyv na psychiku majú neobrúsené obilniny jednak stabilizujúcim príjmom cukru a svojím obsahom B vitamínov. K tomu zelenina - podobne stabilizujúca ako obilniny a k tomu uvoľňujúca fyziologicky bez negatívnych vplyvov.
Ukážky pozri na www.makrobio.wbs.cz . Vyrovnané telo a psychika sú spojené nádoby a do budúcnosti veľká výhoda.