Velmi suche ruky - praska mi koza do krvi

Príspevok v téme: Velmi suche ruky - praska mi koza do krvi
zuziiik

ahojte ludkovia.prosiiiim vie mi niekto poradit nejaky recept..to je jedno ci nejaky domaci krem, alebo z obchodu..alebo vitaminy...nieco co naozaj zabera:( mam kazdy rok problem s pokozkou na rukach,staci ze je trosicku chladno, napr aj ako je v tychto dnoch,a hned mi koza hrubne a doslova praska do krvi pri zovreti ruky, alebo inom pohybe. stipe ma to, boli to,nemozem robit s rukami skoro nic.ma niekto takyto problem? ako sa to da liecit? uz som bola pred par rokmi aj u koznej, ale kazdy rok je to iste. dakujem za pomoc.

marka šľ+

sudocrem (krem na zaparenu detsku pokozku) to utlmi, ked stipu, ale inak mam ich furt dopraskane. a tiez mi to začinalo pluzgierikmi, ktore velmi svrbeli

gastanko2016

mne tiež často praská koža na rukách hlavne v chladnom počasí a v zime. Zatiaľ sa mi najviac osvedčila neutrogena na ruky a vazelína. Niečo čo poriadne premastí pokožku.

Joki811

Ahoj mam presne ten isty problem ako ty.
Kupil som si masticku v lekarni v Nemecku kedze tu pracujem.
Natieras si ruky rano a vecer velmi mi pomaha.
Ani u doktora som nebol.
Kazdy rok sa mi to opakuje ten isty problem
Snad aom pomohol.
Nazov masticky je ( Systral )
Kupis to aj cez internet drzim palce Juraj

zuzulik55

Ruzova indulona je pre mna TOP krem na ruky. Ked ich mam suche alebo popraskane, nic mi nepomaha lepsie ako prave ona.

Fredericka

Mam tiez problem pocas chladnych dni s popraskanymi rukami a jedine co zabralo je krem na ruky Garnier repair, v cervenej tube, urcena priamo na takyto problem. Odporucam, nesklame ;)

A111

Velmi dobra je klasicka calciova masticka kupis v lekarni.Krasne ruky premasti a zahoji.Vyborne namastit cez noc.Vyskusane tiez som mavala az do krvi ruky popraskane,a masticka to krasne zahojila nic nestipalo proste pre mna hojivy zazrak.

mam56

Masť z nechtíka lekárskeho je veľmi dobrá.
Aj koloidné striebro má brutálne liečivé účinky.
Aj jednému môjmu kamarátovi stále praskala pokožka na ruke, potom sme sa o tom rozprávali a prišli sme na to, čo je príčinou:-)

Danb

Mala som ten istý problém, atopická pokožka. Potom som začala používať Leciderm - telové mlieko (mierne mastné, nekortikoidné) a od tej doby mám pokoj. Používam ho po každom umytí rúk. Môžem odporúčať. Leciderm dostať v lekárňach.