Velmi suche ruky - praska mi koza do krvi

Príspevok v téme: Velmi suche ruky - praska mi koza do krvi
zuziiik

ahojte ludkovia.prosiiiim vie mi niekto poradit nejaky recept..to je jedno ci nejaky domaci krem, alebo z obchodu..alebo vitaminy...nieco co naozaj zabera:( mam kazdy rok problem s pokozkou na rukach,staci ze je trosicku chladno, napr aj ako je v tychto dnoch,a hned mi koza hrubne a doslova praska do krvi pri zovreti ruky, alebo inom pohybe. stipe ma to, boli to,nemozem robit s rukami skoro nic.ma niekto takyto problem? ako sa to da liecit? uz som bola pred par rokmi aj u koznej, ale kazdy rok je to iste. dakujem za pomoc.

zituski

Kúp si v lekárni propolisovú tinktúru.Každý večer si urob kúpeľ pre ruky.Daj si letnú vodu tak aby si mala ponorené vystreté dlane a do vody daj asi 2polievkové lyžice tinktúri.Kúpeľ by mal trvať aspoň 20 minút.Bude to asi štípať no vydrž.Po tejto kúre si natri ruky doma robenou nechtíkovou masťou.Mám kamarátku ktorej ocino chodil s týmto problémom ku kožnej takmer dva roky a napriek tomu sa to zhoršovalo.Po tejto rade mal po probléme už po 2 týždňoch.Snáď to pomôže i tebe.

Lucia7777

Mne pomohol prírodný krém na ruky Helené. Obsahuje veľa avokádového oleja, ďalej šípkový olej a bambucké maslo. Požívam asi 5 krát denne a ruky sa mi dali do poriadku asi po týždni... Krém nájdete napr. tu:

-odkaz odstránený-

anabela89

ja bysom ti odporučila, krém s obsahom bambuckého masla a najlepsie s výťažkom z mrtveho mora./ alebo čiste babucké maslo / A veĺa si ruky krémovať a robiť si na noc nejaký zábal alebo si kúpiť masku na ruky.

bfvvc

mne pomahaju kremy s lanolinom a tmavomodra nivea. treba si nahrubo nakremovat tuky. nechat chvilu posobit a nasadit ciste bavlnene rukavice, predavaju ich asi v drogerkach na tento ucel

[zruseny35]

voolood...v slanej vode? Ale zuziii píše o "popraskaných rukách do krvi".Sol do rany som ešte neskúšala ako liek :)

[zruseny35]

Krémy z Aloe su doslovne na kožu,len si ich nezabudni nakremovať vzdy po umytí ruk (nepoužívaj ani lacne hypermarketove mydlá,radšej tie do ruky pre babatka) a vzdy predtým než ideš von,do tohoto počasia.