Ach ten telocvik..

Príspevok v téme: Ach ten telocvik..
florian

Zdravim vas,
potreboval by som pomoct. Chcel by som celorocne oslobodit od cvicenia na telesnej. No a neviem ako, pretoze ja som prakticky uplne zdravy... Pre vysvetlenie chcem to preto pretoze nemam rad tie hovadiny co na telesnej robime napr. na gymnastike atd... Ja mam rad sport, ale telocvik v skole, tak to uz nemozem zniest.
Za pomoc dakujem

jajkafr

ahojte
ja som bola oslobodená od telesnej kvôli môjmu zdravotnému stavu vtedy mi to celkom aj vyhovovalo lebo sa mi nechcelo cvičiť teraz som na vysokej a idem umrieť od toho ako ma bolí chrbtica, aká som stuhnutá a všetko by to mohlo byť iné keby som cvičila... dokonca sme žiadali o voliteľný predmet telesná výchova čo sa páčilo viacerým spolužiačkam... takže ak môžeš ak si zdravý tak cvič... užívaj si to že si zdravý, že cvičiť môžeš... lebo ak ti lekár aj napriek tomu, že cvičiť chceš napíše do papierov stupeň 4 a povie ti, že moja zlatá ale tvoj zdravotný problém je tak vážny že cvičiť nemôžeš tak potom je už neskoro... alebo ak máš čiastočné oslobodenie od TV a cvičíš normálne akoby nič a nevládzeš a takmer odpadneš na hodine TV tak toto je vážny dôvod na to, aby si necvičil, ale keby si mal taký problém tak by si neskutočne túžil po tom, aby si cvičiť mohol... ale jasné teraz ak to budete čítať tak si pomylíte jasné akási krava to tu píše... ja by som si to vo vašom veku tiež myslela, ale teraz som svoj názor zmenila...

zuzic

lioness_01 ja mam presne takeho telocvikara:D nemozem s klbom ale vsetko ostatne musim:D alebo bola som po operaci a nutil ma cvicit ze sak mam dobru farbu ze ti lekari si len vymyslaju nech ihned naklusem:DD

zuzic

lioness_01 ja mam presne takeho telocvikara:D nemozem s klbom ale vsetko ostatne musim:D alebo bola som po operaci a nutil ma cvicit ze sak mam dobru farbu ze ti lekari si len vymyslaju nech ihned naklusem:DD

lioness_01

pozrite... do ničoho vás učiteľ nemôže prinútiť. je len vaša vlastná slabosť, že jeho rôznym vydieraniam a sprostým kecom a núteniu podľahnete...

ja som poznala jednu úplne na hlavu chorú telocvikárku, čo navyše vyzerala ešte ako chlap, a tej keď by si doniesol papier, že nemôžeš cvičiť, tak si sa mohol aj pos.ať a musel si si nosiť veci na cvičenie, aj keď si presedel celú telesnú na lavičke, a napríklad, ak si mal problém s kolenom, tak veci ako behanie si mohol vynechať ale ostatné si musel (aj hrať volejbal, čo je totálna pi.ovina, ak máš problém s kolenom :D ) no ale samozrejme, bolo to už na konkrétnom žiakovi ako sa tomu vzoprel. ja keď som niektoré veci nechcela robiť, tak som ich proste nerobila a tá učiteľka sa mohla aj na hlavu postaviť, proste som to nerobila a vybavené... ale ak niekto bol po mononukleóze, bledý jak stena, a celý rád, že je rád a ona ho donútila napriek tomu cvičiť, čo po takom ťažkom priebehu mononukleózy ako mala spolužiačka sa musíš čo najviac šetriť, tak to je sprostosť toho žiaka predovšetkým. treba si za svojimi právami stáť a ak nemôžem cvičiť alebo sú veci, ktoré nechcem robiť tak si za tým stáť...

zuzic

to neni o lenivosti. niekto ma rad pohyb sporty a vsetko mozne ale nenavidi napriklad skakat cez zrd. a je strasne ked ho do toho ucitel nuti aj ked ma z toho panicky strach. vlastna skusenost spoluziacka skoro plakala ked mala preskocit zrd stale sa videla na zemi ako sa potkne...a aj spadla a tresla sa rovno do pistale. nepaci sa mi ked je do toho nuteny, pytala si 5 ale on ju nutil ze to musi skakat. to sa mi nepaci ved hybat sa da aj inak. to nie je o lenivosti

mate59

ale na telesnej to už tak chodí,učiteľ má nejakú osnovu,ktorú má predpísanú a to sa cvičí.Pohyb je zdravý,len nebyť lenivý!

alica65265

no tak ja sa mojmu telu dokazem odvdacit aj doma ked ma nasi zaprahnu do roboty a cely den sa taham s dreviskami do kotla...a to ani nemusim mat stvorku s telesnej
Moja radost z pohybu sa stratila niekde medzi skakanim na svyhadle za 3 minuty, hodnotenim skakania cez kozu,vytrvalostnym behom na 15 minut.