Kamaratstvo medzi zenou a muzom

Príspevok v téme: Kamaratstvo medzi zenou a muzom
:)

Vyrastala som ako dieta starsich rodicov, s troma dospelymi bratmi. Cely zivot som uprednostnovala kamaratstva s chlapcami. Sem-tam som sa kamaratila aj s dievcatami, ale z mojej strany to nikdy nebolo dlhotrvajuce a tak kazde moje dievcenske kamaratstvo postupne zaniklo. Teraz mam 33 rokov a pomaly mi dochadza, ze tie moje chlapcenske kamaratstva rednu - kamarati sa zenia a je cim dalej, tym problematickejsie s niekym vyjst von na kavu (z ich strany). Upozornujem, ze so ziadnym z mojich kamaratov som nikdy nespala a to som vraj celkom pohladna zena. Mam rodinu - manzela a dieta. Manzel uz davno pochopil, ze som proste v tychto veciach ina ako ostatne zeny. Nema nic proti mojim kamaratom, so vsetkymi si velmi dobre rozumie. Najde sa tu viac takto "postihnutych" zien ako ja? Co si o tom myslite?

[zruseny12]

ja osobne nemam problem sa zaclenit,ale nemam rada ohovaranie,a potom sa zacnem vyhybat takym ludom...lebo viem,ze ked ohovaraju jednu a druhu to iste mozu robit aj mne...len co sa jedna vzdiali ohovoria ju a ked sa vrati a odide dalsia tak je na rade ona,je to ako telenovela...a z chlapmi sa da [posrandovat...ale zase nezavrhujem vsetky zeny to urcite nie,su aj vinimky...ako aj chlapi...

moniqa87

ano baby viem, ze on nerobi dobre ak jej nehovori hned cistu pravdu... no nechcem mu do toho kecat, mozno by sa s nou vazne mal o tom porozpravat, lebo potom ked ju uz aj spoznam a nahodou mi nieco vyklzne... nooo, ved ja neklamem, takze sa mi daco take moze stat... rozhodne s nim hodim rec...

malinka

ja mam tiez ohromny problem zaclenit sa do zenskej spolocnosti. ked sa niekde ocitnem v spolocnosti zmiesanej, automaticky si prisadnem ku chlapom, alebo co najblizsie k nim. niekolkokrat v zivote som mala moznost spoznat vcelku dobre kamosky, aj som sa nejaky cas snazila s nimi udrziavat kontakt, ale po case ma to prestalo bavit. mala som vzdy neprijemny pocit, ze to kamaratstvo musim stale nejako zivit a dodavat mu stavu a to ma vycerpavalo. mam dve zname, s ktorymi obcas idem na kavu a pokecame, ale stale citim, ze to nie je to prave orechove. citim sa pri nich neisto a zranitelne. pri muzoch tento pocit vobec nemam.

[zruseny12]

tak isto sa ohovara ako ked zena ohovara zenu?lebo ja ked som pracovala v chlapskom kolektive tam sme skor len zartovali a bolo to super...a ked som pracovala v zenskom tam sa len preberalo ako kto vyzera, ako kto pracuje,ktora kde bola ,co robila ako,cim viac znemoznit inu tym lepsie atd.sak urcite to viaceri poznaju...jasne ze treba oddelovat,kamaratstvo a viac ako kamaratstvo...

caku

ja som chalan a je to presne to iste ako u vas...lepsie si rozumiem s opacnym pohlavim a mam vela kamaratok...a teraz ked mam priatelku tak si o mne asi mysli ze som nejaky suknickar a neviem ci sa s nimi budem moct stretavat nadalej.....ale povedal som jej ze ja to striktne oddelujem ze kamaratstvo a nieco viac....s kamaratkou som nikdy nic nemal a ani nebudem mat...mam take zasady...

[zruseny12]

je to uplne smiesne,chcela som mu zagratulovat na meniny a ona mi povedala,ze mu zagratuluje/ja som od nej pytala na neho c.mobilu/ked mi nechcela dat to cislo tak som sa jej spytala preco nechce ci ziarli,ze nie...tak preco nechcela dat?nechapem...a pritom nemala najmensi dovod ziarlit...bol to velmi dobry kamarat...vedel dodat cloveku optimizmus...

[zruseny12]

hanka asi taka ani neexistuje,ja mam 40rokov,a mala som plno kamosiek a teraz mozem spocitat na jednej ruke kolko mi ich ostalo,a ako pises,nieco ine povie tebe a nieco ine za chrbtom...Zatial ja mam jednu a to som ich mala neurekom...asi budes musiet sa s tym nejak vyrovnat alebo mozno este nejaku stretnes...nikdy nevies,co ti zivot prinesie...

hanka7

to tiez ma hneva, ze mam roky nejakeho kamarata, najde si frajerku a zrazu sa s nim nesmiem bavit. len preto ze som zena

[zruseny12]

ja osobne mam kamaratky,ale som aj stratila koli tomu,ze ziarlila na svojho druha,a pritom som sa ja kamaratila z jej druhom skor ako ona ho spoznala...no zivot je velmi zlozity...

hanka7

ja osobne mam strach sa kamaratit s inymi dievcatami, lebo ine hovoria a ine si myslia, ak mi aj do oci povedia, ze som fajn, tak neviem ci im mozem verít
ako spoznate naozajstnu kamosku? Mala som v detstve najkamosku a podrazila ma...uz neviem ktorim sa da verit.