Strach zo psov!

Príspevok v téme: Strach zo psov!
antipsíčkar

Vopred sa ospravedlňujem všetkým zodpovedným psíčkarom.Mám až panický strach zo psov.Mám 37 rokov a dve malé deti.Tento strach u mňa vypukol minulé leto,keď som bola s detmi na prechádzke,a oproti nám sa vyrútili dva veľké psy,a ich majiteľ nikde.Mala som veľké problémy dostať do bezpečia moje deti.Ich majiteľa som neskôr vypátrala,a tvrdil mi,že to sú šteňatá salašnícke plemeno,a majú radi deti.Od tohto zážitku mám neuveriteľný strach.Bývam na sídlisku,ktoré je pri jazere,je tu veľa psíčkarov,ale dosť bezohľadných,nechajú ich voľne pobehovať,aj keď vedia,že je tu veľa detí.Bojím sa veľmi pitbullov.Ako sa mám brániť?Sú tieto bojové plemená pod kontrolou?Pretože niekedy sú ich majitelia úplny dementi,alkoholici.Čo mám robiť pri strete s týmito psami,existuje niaka obrana?Mám naozaj veľký strach,elektrický paralizátor pomôže?Ešte raz sa ospravedlňujem zodpovedným psíčkarom,ale mám strach o deti a ich bezpečnosť.

lost

arman

kabelku mozu nosit a zbran nie? :P

tych 1-2 kg by mi nevadilo, i ked ZATIAL by som nepotreboval zbran :)

skoda ale, ze na psa nestaci hodit penazenku :D

asi si budem nosit vo vacku bravcovy rezen..

arman

V pripade utoku na dieta gulka, ale komu sa chce stale nosit kilovu zbran...
Okrem toho, by trebalo potom este poriesit majitela, ktory by sa z pomsty mohol snazit napachat ovela vacsie skody, nez by dokazal spravit ten pes.
Snad lepsie by to vedel vyriesit Indiana Jones s bicom... to by odplasilo psa, aj majitela. :-) Ale komu sa chce nosit stale bic, a este k tomu sa s nim naucit narabat. ;-)

AnOnYm98

ja sa tieš bojím psov,mám len 14 ,keď som mala len 10 tak som ich musela obchádzať aj 5 metrov,teta má psa ale nie je vycvičený a ja na jej dvor nevstúpim pokým ho nezavre ,potom je naštvaná že ho musí stále zavierať ...aj kamoška sa bojí psov a už sa s tým netrápim..nechápem ako ludia nevedia pochopiť ludí čo sa ich boja ..

piktogram

Ach jaj.. netreba sa bat psov, ale hlavne ich majitelov.

Bojite sa ich, lebo o nich nic neviete a ani nechcete. Ale keby ste si dali tu namahu a nieco si o ich chovani precitali.. min. niektorym veciam, ktore sa vam so psami stali by ste lepsie porozumeli. Vas strach mozno uplne nezmizne, akurat budete uz schopni racionalizovat niektore zazitky. A to vam vo vztahu so psami pomoze aj neskor.

Ale ak ostane v rovine "bojim sa a nic s tym nechcem spravit".. nuz, tak tam je kazda snaha marna.

P.s. nemam rada preuzkostlive mamicky. mozno si to zakladatelka temy neuvedomuje, ale takymto spravanim vytvara sama strach a predsudky voci psom u svojich deti, kt. sa psov mozno vobec neboja. Miesto hikania nad nezodpovednostou psickarov by bolo mozno skor namieste zamysliet sa nad svojim konanim a jeho nasledkami, mila madam. Aj ked je to uz hodne stara tema .. :)

lost

zalezi od vychovy..
ale suhlasim, ze vacsina ludi, co maju psa kaslu na vychovu, jeden mi dotrhal moje luxusne kasmirove rukavicky
typek co vlastni tu suku, by cely den makal aby si to odmakal :D
lepsie sa m vyhnut.

acrimon

Ja mam takisto strach zo psov a to nemam s nimi ani zle skusenosti.Ide o to,ze teraz ludia kupuju tie bojove rasy a k tekemu cloveku co vlastni taky stroj na zabijanie by som nevkrocil.

Deria

Ja zvierata milujem, mam sama dvoch psov ale chapem, ak sa niekto boji psa. Asi ma na to dovod. Tak ako pes nemoze za to, ze je len taky, co z neho clovek urobil, takisto nemoze za to ani clovek, ktory sa psov boji. Zrejme ma zle skusenosti alebo mu bolo mozno uz v detstve vtlkane do hlavy, ze psi su zli. Ten clovek za to nemoze, vzdy bude mat respekt pred nimi. Potom su taki, co doslova psov nenavidia, su schopni im ublizit a takych nenavidim aj ja. Pravdaze si aj moji psi mysleli, ze vsetko, co sa pohybuje je na hranie a bezali radi k chodcom. Jednoduchy trening s pamlskami a odputanie loptou to vsak vyriesilo. Mam jedneho stredne velkeho a jednoho maleho psa ale pravdupovediac, ked sa necakane vyruti odniekial neznamy pes bez pana a este k tomu velky, tiez ma chyti mierna panika, co ak sa chyti s mojimi. Kazdy pes potrebuje vybeh bez voditka, lebo ak ho nema, moze sa az potom stat, ze bude agresivny. Ale kde sa ma vybehat napr. taky chudak pitbull, ked sa ho väcsina boji? Majitelia psov by si mali uvedomit, ze cim vychovanejsi pes, tym viac volnosti mu moze poskytnut a tym menej problemov bude sam mat. Neexistuje zly pes, len zly majitel. Este mam rada tych, ktori nechaju svojho psa kludne vykadit niekomu pred vchod, ci na chodnik ale neracia to ocistit. Chudaci psi, vzdy je len na nich zle, lebo panicek je magor.

xdanielax

nemecky ovciak vobec nemusi byt zly pes, rovnako ako bulici - spolocenske plemena povodom, ak sa nepletiem.
Z mojich skusenosti su najhorsie tie male metlicky ale vsetko je to chyba majitelov. Zly majitel, zly pes - vizitka.

bulliik

myslim si ze ludia by sa mali skor obavat psov typu nemecky ovciak ako psov typu bull.Nemecke ovčiaky boli slachtene na strazenie takze na ludi!bojove plemena psov boli slachtene na zabijanie divokej zvery takze plemena typu bull nemaju tendenciu utocit na ludi a je smutne ze si to vela ludi mysli..je pravda ze take zvierata by nemal dostat do ruky hocijaky clovek ale skuseny psickar.a to neznamena ze musi mat 30rokov moze ho mat aj 16rocny chlapec ale ked vie ako sa ma k psovy chovat preco nie.vela krat su aj plemena ako civava alebo jorksir agresivnejsie ako bullterier alebo amstaff a s takou skusenostou som sa ne raz stretla.a co sa tyka strachu mamiciek o svoje deti ten kto ma psa pusteneho a je typu bull
tak si je isty ze ten pes nic nespravi kazdy pozna svojho psa najlepsie a vie co si moze dovolit.keby si toho psa nikto nevsimol tak ten pes si nevsimne tak isto..

lost

najhorsie je, ked neviem ci k danemu cloveku psa pustit alebo nie :)
niekedy ked ho idem k nemu pustit, alebo rovno pustim, tak sa mu to nepaci (nahodnemu okoloiducemu)
a niekedy ked psa od niekoho odtahujem, tak povie ze je to v pohode, ze ma rad psov.

ale ako to mam vediet :D to je ruleta.. chcelo by to nejake telepaticke schopnosti, alebo aspon nejake "znamenie" :D