Strach zo psov!

Príspevok v téme: Strach zo psov!
antipsíčkar

Vopred sa ospravedlňujem všetkým zodpovedným psíčkarom.Mám až panický strach zo psov.Mám 37 rokov a dve malé deti.Tento strach u mňa vypukol minulé leto,keď som bola s detmi na prechádzke,a oproti nám sa vyrútili dva veľké psy,a ich majiteľ nikde.Mala som veľké problémy dostať do bezpečia moje deti.Ich majiteľa som neskôr vypátrala,a tvrdil mi,že to sú šteňatá salašnícke plemeno,a majú radi deti.Od tohto zážitku mám neuveriteľný strach.Bývam na sídlisku,ktoré je pri jazere,je tu veľa psíčkarov,ale dosť bezohľadných,nechajú ich voľne pobehovať,aj keď vedia,že je tu veľa detí.Bojím sa veľmi pitbullov.Ako sa mám brániť?Sú tieto bojové plemená pod kontrolou?Pretože niekedy sú ich majitelia úplny dementi,alkoholici.Čo mám robiť pri strete s týmito psami,existuje niaka obrana?Mám naozaj veľký strach,elektrický paralizátor pomôže?Ešte raz sa ospravedlňujem zodpovedným psíčkarom,ale mám strach o deti a ich bezpečnosť.

MackaVoVreci

antipsíčkar, úplne ťa chápem.aj ja mám panický strach zo psov. psíčkari svoje zvery milujú a asi si myslia si, že tak milujú psov všetci. "najlepšie" je, keď sa ku mne nejaky pes rozbehne a začne skakat a jeho pán mi povie, že on sa chce len hrať, že mi nič neurobi, ale že ja už pomaly plačem od strachu, to nevidi... nedavno som začala nosit cedulku(kvazi menovku) - bojím sa psov- a zaberá to zatiaľ :)
je pravda, že pes, najmä veľký, dieťaťu neublíži. to ale tvoj ani môj strach nezmenší.

Sofka

vie mi niekto poradit?Mam fenku civavi uz pozorujem asi 3 den,ze sa sprava ako kedy mala steniatka.V noci sa prebudi fnuka a hlada dnes ma napadlo jej dat do peliska plysakov stara sa o nich.Poukladala si ich okolo seba a olizuje.Neviem ci je to normalne alebo by som mala ist snou veterinarke.Dakujem

jajka001_

lost, este do prstekov je v pohode ak ide o takeho maleho psa ale napriklad ked kusne do tvare alebo inej casti tela tak ostavaju skarede jazvy, tak pozor na to

lost

minule som isiel na chodniku, moj pes bol na voditku a taka madam oproti ze "co ho na mna pustas, ved ho pritiahni k sebe" :D

- no iste, uz ho budem skrtit pre nejaku panicku :D

(podotykam, ze pes sa nepriblizil na blizsie ako pol metra, slobodu jej neobmedzil)

na to by som aj zabudol, ale ak niekto vyskakuje pre taku chujovinu, tak :D :D :D

---- Ale suhlasim s nazorom ze nech je pes hociaky, k cudziemu dietatu ho pustat nie je dobre, ved ten pes sa s nim moze chciet hrat, dieta sa ale moze zlaknut atd a zodpovedny je majitel psa.. osobne mam psa v 90% navolno (nikto mu nebude siahat na slobodu), ale ak vidim ze dieta krizi cestu mojmu psovi, tak bud ho k sebe privolam a slovne ho drzim pri sebe, alebo ho na tu chvilku dam na voditko, respektive sa detom vyhnem. Jedine ak psa rodic dietata privola k sebe, tak ho necham ist, i ked vzdy mam strach ze to ten pes pokazi... A to mam trpaslicieho pudla, ale hold, rad sa hra tak ze oblizuje, alebo slabo hryzie (resp, nemozem dat krk na to ze nekusne do prstov), ono je to pokuasnie slabe a vobec nie neprijemne, ale deti maju brutalne krehle a tenke prsty, mozu prstom trhnut v nevhodny moment, cize ... riziko tam vzdy je :)

THE NE

a cigariet sa nebojite? nebojite sa aut? co nikdy nijaky otec vlastne dieta nezabil? ci dokonca aj civava pohryzla moju znamu? a moj pitbull nikoho... najvernejsie, najmilovanejsie, najobetvejsie plemeno na svete. Maju tu smolu, ze su silni, a ludia ich vyuzivali k zapasom, takisto, ako ked sa povie cigan, vam napadne smrad a dementnost. Ale aj cigani vedia byt slusni ludia. tak je to aj so psami, nezalezi aka rasa..ak sa k vam rozbehne pes, hlavne nerobte paniku, tvarte sa ako by nic, dajte mu onuchat ruku, ak sa bojite, pes ma byt priputany na voditku, stazujte sa na prislusnom urade ci policii...

nika 302

nemyslím, že by sa psy mali delit do kategórii bojove plemena a tak. je len na majitelovi ako si svojho psa vychova a ked to zanedba, tieto plemena ako pitbulterier, staford, doga atd su na to ,,nachylnejsie" oni su len proste viac samostatne, je to moj nazor, a nwm prečo by mali byt ludia co sa boja psov sibnuti, ako tu ktosi pisal, nemusi sa kazdy pri pohlade na takeho yorshiracika rozplyvatnehou, a je aj pravdou ze tie mensie psiky su viac ,,ukričane" a neni vzdy prijemne ked ku tebe pribehne maly zlaty psik, milo nanho pozeras aky zlatucky , a zrazu na teba spusti tým ostrým stekotom, no a zase neznasam ked majitelia tych vacsich plemien pustia svoje psy na ,,volno" a nestaraju sa o nič, ani keby im mali niekoho pred očami roztrhat, viackrát sa mi to stalo a moj maly psik sa ich bal, vtedy treba hlavne zachovat chladnu hlavu a nepustit sa do bezhlaveho uteku, taka doga či boxer nemaju bez voditka čo robit, len ak na mieste vyhradenom pre volny vybeh pre psov, vlastne tym porusuju zakon, takže sa nemusite bat a zavolajte na takych nezodpovednych psickarov trebars aj policiu, nech sa trochu spamataju, mozno ich zobudi dobra mastna pokuta za ohrozovanie okoloiducich nevychovanym a niekedy aj utocnym psom. a chcela by som vas poprosit o radu, ze od kolkych mesiacov sa psik moze dat sterilizovat? vopred dakujem:)

mirkaaa

melisa sc zavolat mes.policiu alebo slobodu zierat a teta ma po chlebe, riesila by som to zavolanim oboch naraz, aby sa policajti to este nepo....viac vies predsa sloboda zvierat vie viac co robit a policiu nato, aby s tou tetou nieco spravila...Nakolko sloboda zvierat jej nepomoze jedine keby havkovia sa vymenili a zavreli ju do pivnice....Rob s tym nieco chudatka...

melisa sc

pomozte mi!!!!!!!!!!!!!ja sa uz fakt zblaznim suseda o proti ma 2 vlčiaky.ak odide suseda zavrie psy do budy alebo do pivnice.2dni su zavrete pištia,štekaju.nevieme ani spat. chudatká psy.čo máme robit??

klikli

všetci čo sa boja psov tak to asi preto lebo vam šibe ako sa niekto može bat maleho yorkiho iba fakt velký debil